bugün

kelle ve paça çorbalarının birleşimidir.

kelle çorbasında kelle paça çorbasında ise ayak eti kullanılır.

çoğumuz ya sadece kelle veyahut sadece paça içiyoruz.
Bunu içebilmek için ya koku alamayacak kadar ağır hasta ya da zil zarhoş olmak lazım... Başka türlü boğazdan geçmiyor arkadaş... Ha iki durumda da panzehir etkisi tartışılmaz orası ayrı.
An itibariyle götürdüğümdür.
Allaaaaam sana gelmek istiyom. Bol sarımsak ve bol sirkeli aq.
görsel
(bkz: bu gece olmaz başım ağrıyo)

Bir beyran değildir....
alkol duvarının aşıldığı gecelerin vazgeçilmez iki çorbasından biridir. sarhoş değilsem içmem.
kasaplık hayvanların baş ve ayaklarından yapılan güzel bir sakatat çorbası.
Sanılanın aksine kel ile bir alakası olmayan çorbadır.
bir aralar en sevdiğim yemekti. şimdi iki veya üçüncü sırada yer alıyor.

bayılırım, muhteşem bir lezzet.
Darıcada yürüme mesafesinde yok mesela.
tamam alkol alınca araba kullanmayalım da, beni alkol aldıktan sonra kelle paça içmekten alıkoyan bu zihniyet niye var?
sivrisinek bile gelip paşalar gibi kanımı içiyor.
ben ona bişey diyor muyum?
ben de alkol aldıktan sonra kelle paça çorbası içmek istiyorum ama yok.
arabaya binerim de polis yolda durdurup ehliyetimi alır. bir kelle paça çorbasına da iki bin lira veremem, o kadar zengin değilim.
fakirliğin özetini anlattım, isteyen maddi anlar isteyen manevi.
işkembeyi çok severim ama kelle de paça da bana göre değil.
ben sakatat yeniyorum.ciger dahil.tavuk ve yumurta da yemem sonra abi ye falan diye israr etmeyin agzinizi yuzunuzu kirarim.
sirke sarımsak ve limon üçlüsünü yoğun pul biberle bir arada tüketmek için kışın çok tercih edilecek çorbadır. gayet mantıklı...
Yapılan bir araştırmada kelle paça çorbası; hem yüzde 24,4 ile en sevilen çorbalar listesinde, hem de yüzde 17,7 ile asla yemem denilen çorbalar listesinde ilk sırada yer aldı
Kelleden yapılması rahatsızlık verebilir anlarım ama paça içmemekte ısrar etmek? Diğer kısımlardan çok da farklı değil bence.
Ezogelin çorbasının getir götürünü yapacak içinde ne idüğü belirsiz et parçaları barındıran çorbamsı.
Dün ekibi çorbacıya götürdüm. Kelle paça çorba 180 lira olmuş arkadaşlar. Çorba piyasası nasıldı normalde pek bilmiyorum ama Şaşırdım valla..
Çok sevdiğim, almanya'da bulamadığım, bulduğumda gerektiğinde 100km yol gittiğim, bir çorba.
güncel Önemli Başlıklar