bugün

bir kelime çıkıyor ekranda ve sen onu çeşitli kelimelerle anlatmaya çalışıyorsun tek tek. yalnız tek bir kelime kullanabiliyorsun. atıyorum ekranda bilgisayar mı çıktı, sen yazmak diyorsun, artık karşıdaki anlarsa, bilemedi diyelim hacı, sen teknoloji diyorsun artık anladığı kadar hacı. eğer bilirse hacı yupppiiiii.
(bkz: hacı)
bir erkek yarışmacının şafak sezeri boğazlayacağını zannettiğim yarışma.
yarışmacı = denizli
şafak = eeeee
yarışmacı = beyaz
şafak = eueueu
yarışmacı = Traverten *
şafak = geç
şafak sezerin zekasının ve kelime haznesinin nekadar kıt olduğunu ve kelime türetme yetisinin ne derece düşük olduğunu açığa çıkaran ve kendi kendisine hakret etme durumuna getiren yarışmadır.
resmi bir tavır içinde olunmaması gereken yarışma hiç tadı olmuyor o zaman, şimdiye kadarki konuklardan Şebnem Bozoklu çok eğlenceli ve başarılıydı. oktay kaynarca da fena değildi kanımca kararımca.
bir arkadaşımın, adını hatırlamaya çalışırken, "bir kelime bir milyon" olarak andığı yarışma.
şöyle bir diyalog geçmiştir yarışmacı ile sevcan orhan arasında.

anlatılan kelime: temel
yarışmacı: reis *
sevcan orhan: cumhurbaşkanı
yarışmacı: safinaz
sevcan orhan: temel * nerden ne bağladın lan?
dün akşamki yarışma sırasında beni benden almıştır:
kelime: çoban

ünlü kişi: koyun
yarışmacı: inek
ünlü kişi: gezdirir
yarışmacı: tasma

çobanın elinde bir sürü tasmayla koyun gezdirdiğini hayal ettim de, feci bi durum.
eğlenceli bir yarışma olmakla beraber kelimelerin kişilerin bilinçaltındakileri ortaya çıkardığı program. an itibarıyla 5 dakikadır güldüğüm diyalog.

kelime: sapan

ceyda düvenci: taş
yarışmacı: odun
ceyda düvenci: atılır
yarışmacı: köpek
ceyda düvenci: geçiniz
kelime: koruk

yarışmacı - üzüm
ceyda düvenci- çekirdek
yarışmacı- ekşisi
ceyda düvenci- kuru, dut, değil
kelime: dişi

yunus günce: erkek
yarışmacı über zeka: kadın
yunus günce: feminen
yarışmacı über zeka: gay?
an itibarı ile telve yi halhalı duymamış yarışmacı.boşa yaşıyorsun oğlum!
adam gibi adam ahmet yenilmez'in yarıştığı güzel program.
başvuru formunda en büyük başarı ve en ilginç anı sorularını görünce afallatan yarışmadır.

(bkz: havada durdum şahitlerim var)
güncel Önemli Başlıklar