bugün

anadolu'da kekeç derler.
çocuklar da büyürken zaman zaman kekelerler çünkü akılları dillerinden hızlı çalışır.
oğlum 4 yaşındayken kekelemeye başlayınca doktoru, ona bir süre masal okumamızı önermişti. dediğini yaptık, 3 ay içinde kekemeliği sona erdi.
Kekemelerde ilginç olan konuşma sırasında takılmalar yaşarken şarkı söylerken böyle bir sorun yaşamıyorlar. Bunun sebebi normal bir konuşma sırasında, sol yarımküremizi baskın olarak kullanırken şarkı söylerken sağ yarımküremizi baskın şekilde kullanırız.
Konuşma güçlüğü çeken insan.
kekeme bir arkadasim bateristti, devamli bagetleriyle gezinir okul siralarinda egzersiz yapardi..
insanların kusurlarını alay konusu yapıcak kadar korkak değillerdir.

konuşma bozukluklarının tedavisi olabiliyor. maalesef karakter kozukluklarının bir tedavisi olmuyor.
kekemeler tarafından en çok dinlenen şarkılar: https://www.youtube.com/watch?v=T9PEcvj5Gl4 https://www.youtube.com/watch?v=N67xshslTrQ https://www.youtube.com/watch?v=zcyhtb-sD34
içinde oldugum zor durumdur. insanlarin garip bakışları, kimi zaman derdini tam anlatamamak, sürekli konuşmakdan kaçmak. Bunlari yaşamak baya zor.
genellikle zeki insanlardır. Çok hızlı düşünürler ve malesef çevresindekilerin alaylarına maruz kalabilir.
"yarrağı yiyen bebeğine katlanır" (imla hatası başlığı açan organizmaya aittir) biçiminde başlık açan entelektüel koli basilleri tarafından "inci sözlük tarzıyla" suçlanmış yazarımsı.

sanırsın doktora tezini yazdı dingil de; biz "anan zaa" yazdık aq... başlığa uygun tanım işte... öyle başlığa öyle "ayar"...
(#15655014) inci sözlükte 14-15 yaslarinda cocuklarin ayar verme cabalarini görür gibi oldum bir an. dejavu.
şahane tespitlerin adamı. olay bu:(#15586163)
(#15376984)futbolla ilgili okuduğum en iyi entry budur heralde.
Öğretmen okulun ilk gunünde öğrencileri tanimaktadir , herkes sırasıyla isimi söylemektedir.

- mememememet .
+ ismin Mehmet mı yavrum ,
- hayır mememememet .
+ baban mı bu ismi koymuş .
- evet öğretmenim , babam kekemeymis nüfus memuru oruspu cocuğu .
Bir kekeme bilirim; dolaşır garip garip
Bu şehrin daracık sokaklarında
Kelimeler zincire vurulmuş gibidir
Dudaklarında

Ne ismini söyliyebilir doğru dürüst
Ne sevdiğine ilanı-aşk edebilir.
Sormayın neden yalnız yaşadığını
Kusurunu bilir

O güzelim şiirleri hep içinden okur
Bu dert de çekilmez doğrusu
Güzel söylenilmiş cümlelerle doludur
Bütün uykusu

Günahsız harfler onun nazarında
Birer siyah heyula gibidir
Ay ışığında sevgiliye söylenen sözler
Rüya gibidir

"içince az kekelermiş" diyorlar
Sarhoş gezdiği de hep bu yüzdenmiş
Ama neye yarar? ismine bir kerre
Kekeme denmiş

(bkz: ümit yaşar oğuzcan)
kelimelerin rahat telaffuz edilememesi ve seri bir şekilde konuşamama ve ses çıkaramama şeklindeki konuşma bozukluğu. yabancı bir kekeme arkadaşımın bana söylediği bir söz: "th-th-thank you."
doğum günü yazarıymış. kendisine ni ni ni ni nice mutlu yı yı yıl yıllar diliyorum. *
bugün doğum günü olan yazar. iyiki doğmuş olan tatlı kişilik. Seviyorum seni iyiki varsın. çok şeyler yazmak isterdim ama olmuyor burdan. Ama anladı sen. Mutlu yıllar.
vallahi nick altı yazmayı beceremem ve cok sevmem ama bu adam için değer.

gülmesini ve güldürmesini iyi bilen yazar. uludağ sözlüğün hayatıma kattığı güzelliklerden biri diyebilirim. sözlüğe ilk geldiğimde tanıştığım ikinci kişi. * bu kekeme'yi 8. nesillere çamur atarken yakaladım. konuştu konuştu sonra 'ayyy sen 8. nesilmişsin' dedi. kekeme falan değil acayip seri konuşabiliyor. * deli bu deli ama çok tatlı, sıcak kanlı. komik adam. birlikte kimi zaman geyiğin dibine vuruyoruz sonrada biraz iş başına diyoruz. benim yarım yamalak türkçemle anlatmak istediklerimi bazen yanlış anlıyor, hemen ciddileşiyor. sonra iki saat dil döküyorum gönlünü almak için. kibir hat safhada yani.

birde depresyona girmiş kedisi var nefret ediyorum ondan. sırnaşık birşeymiş. hiç sevmem. neyse nihayet gidiyor.

ve iyiki tanışmışım seninle. şimdiden çok memnunum buna.*
anlamadığı bir biçimde durup dururken "çaylak" haline getirilmiş, sonra da yine anlamadığı bir biçimde durup dururken tekrardan "yazar" olmuş yarı yazar, yarı çaylak şahıstır.
orijinali ''keme'' olan, konuşma esnasında sorun yaşayan insanlara verilen sıfat. onlar düzgün söylemediği için ''kekekekekeme'' diye çıkmış ağızlarından. sonra ''kekeme'' yapmışlar onu gerçi. *
çok kibar; kibar mı kibar bir yazar, tebrik edilir.*
pekala arkadaşıyla; "sen benden daha az donanımlısın, daha fazla yazılımlısın" tartışmasına girmeyecek yazardır. yazısını "zihniyeti" temel alarak yazar geçer. zihniyetin sahibi olan yazarların "kişiliği" ile ilgilenmez. nick altı savaşı yapacağını da sanmıyorum; çünkü kendisi bu konuyu fazla sallamıyor, bildiğim kadarıyla... pekala kişisi ile de bir problemi yoktur, olamaz. "ayar verdiğini" falan da iddia etmemiştir. konuyu "ayar verme" noktasına nasıl geldi, onu da bilmemektedir. pekala'yı sevgiyle kucaklar, öper...
(bkz: ben bu yazıyı kekemelere yazdım gibi yaptım)
kekeme olmayanların taklidini yapmaması gereken konuşurken takılma olayı. her kekeme lafı böyle sandığınız gibi yavaş yüklenen video şeklinde parça parça söylemiyo lan. bazısı ilk harfinde zorlanır bazısı heceleri yutar böyledir yani. hadi şimdi bunun üzerine çalışıp gelin.
çok hoş sohbet bir yazardır. ancak profil resminden tırsmışımdır. acilen değiştirmesi gerekiyordur.

edit: son mesaj benım olmasada son entry benım. *
güncel Önemli Başlıklar