bugün

sıvıları karıştırırken karışıma hapsettigin havayı kuruları koyarken söndürmemeye dikkat ederek yavas yavaş tahta spatulayla karıştırırsan, önceden ısıtılmış fırına koyup ilk 20 dakika fırın kapağını açmazsan kabarır. hakeza revani de kabarır mesela.

arkadaşımdan not: içine aşk koymayınca kabarmaz.

kolay gelsin !

edit: bilin bakalım kim imla hatası yapmış ?
malzemeleri soğuk kullanmak olabilir.
kek malzemeleri oda sıcaklığında olmalı.
daha önce de yazılmış ama kapağı zırt pırt açma ve ısıya dikkat.
tüm entryleri okudum ve kek yapmanın akıllı insan işi olmadığına kanaat getirdim. gidin dankek falan satın alın kızlar. hem ucuz hem de kendinden kabarık.
Kabartma tozunu bastan eklemek. En son kabartma tozu eklenip bekletilmeden fırına atilirsa gayet guzel kabarır.
(bkz: motivasyon eksikliği)
Kabartacak tüyü ya da kur yapacak dişi bir kek olmaması.
alçakgönüllü olmasıdır.
Kabartma tozunu koymayi unutmustur dangalak.
Yumurtaları oda sıcaklığına gelmeden kırarsan kabarmaz tabii annem bunu da mı ben öğreteyim sana.

Mucks.
kabartma tozunu yalnız koymayın karışıma. un dökerken ortasını çukur Kazin, kabartma tozunu içine döküp öyle karıştırın.
Firina surmeden bekletmek
Piserken firinin kapagini acmak
Hamuruna sut koymak.(ben yogurt koyuyorum daha guzel kabariyo gibi )
Yumurta sarısını şekerle, akını çok az tuzla ayrı ayrı çırpın. Katı malzemeyi kendi arasında iyice harmanlayın ya da beraber eleyin.
Katı malzemeyi katınca mikser kullanmayın, spatula ile alttan üste doğru karıştırın. En son kar kıvamındaki çırpılmış yumurta akını 2-3 defeda ekleyin ve yine spatula (ya da tahta kaşık) ile karıştırın.
Fırında önce yüksek (200°) ısıda 5-10dakika, sonra düşük ısıda (150-160°) yaklaşık 45 dakika pişirin.
ilk 20 dakika kesinlikle fırını açmayın.
Bir paket kabartma tozu yeterli başka da bir şey konulmayacak. Bekletmeye, fırını ısıtmaya da gerek yoktur.

Lakin ilk 20 dakika asla ve asla fırın kapağının açılmayacağını bilecek kadar kadar konulara vakıf olduğunuzu var sayıyorum tabi.

Açtın mı yoksa... Hihi.
Kekin daha hamur aşamasında koyacağınız unu kabartma tozu ile eleyin. kabartma tozu ile un eşit karışıp un havalansın.

ilk başta yumurta ile şekeri mikserin yüksek modunda köpürtün. Ama iki köpürünce oldu bu deyip hemen yağı koymayın baya köpürsün. Sonra yağı sütü ve unu dikkatli verin sonra sönebiliyor sönerse kabarmaz tabi.

Unu verirken mikseri hep aynı yönde çevirin. Salak salak çevirince de kek kabarmaz.

En son fırında keki verdikten 20 dk sonra fırının kapağını açın yoksa söner.

Bi keki de yapamıyorsanız siktirin gidin ayrıca.
Aklını kullan yumurtayla şekeri iyice çırp.unu ekledikten sonra cirpma yavas karistir aptal olma.
Keke zeytinyağı koyulması, kek pişerken fırının kapağının açılması, kek karıştırılıp hazırlandıktan sonra fırına konmadan önce fazla bekletilmesi gibi nedenlerdir.
Kabartma tozu ekleyip bekleyeceksin bir süre. Sonra ver fırına mercimeği. Yani keki.
Çok fazla karıştırıp yumurtanın fom olmasını engelleyerek tavını kaçırmak.
Fırına sürmeden cok fazla bekletmek.
Karışıma gereğinden fazla şeker koymak.
Ve fazla kızgın fırına sürmek olarak başlıca sebepleri siralayabiliriz.
kabartma tozuna ihtiyaç duymasından dolayı olması muhtemel.
keki fırına koymadan önce 15 dk kadar dinlendirmek gerek ve önceden ısıtılmış fırına koymak gerek.
kek hamurunun fırında davul gibi olup, çıktıktan sonra fos diye sönme nedenlerinden daha çözülebilir olan nedenlerdir.
(bkz: murphy kanunları)
üniversitelerdeki türban yasağının dolaylı sonuçlarından biri.

şöyle ki; şimdi türk toplumu genel itibarıyla muhafazakar bir yapıya sahip. neredeyse herkesin yakın uzak türbanlı bir akrabası, hısımı, eşi dostu var. bu türbanlıların üniversite çağında olup da türbanla okula giremeyenleri ya da okula girmek için türbanını çıkarmak zorunda kalanları var ya... işte bu kişilerin durumu kek yapmaya hazırlanan ev hanımını ziyadesiyle üzüyor. e üzülünce de kek hamuruna yeterince konsantre olamıyor hanım ablamız. öyle kafa başka bir yerdeyken yapılan iş de o kadar oluyor haliyle.

türban yasağı çok fena bir şey. hele bi kalksın, hele bi türbana özgürlük gelsin, bakın o zaman her şey nasıl yoluna girecek. muassır medeniyetleri sollayıp geçicez, milli gelirimiz 80 bin dolar olacak. * *
dr. oetker marka kabartma tozu kullanılsaydı bu başınıza gelmezdi, dr. oetker, kekinizin ve evinizin dostu..

tanım; dr. oetker, doçentlik tezini verdiği gün ortadan kalıcak sorunsal.
hamuru en kalitelisinden kabartma tozuyla simartin, bak nasil da kabaracak.