bugün

tbmm nin dünkü oturumunda söz alan chp yalova milletvekili muharrem ince,
tbmm başkanlığı nın 10 kasım atatürk ü anma için hazırladığı davetiye ile meclis te ilk kez anılacak olan sultan 1 inci abdülmecit için hazırlanan davetiyeleri eleştirdiği konuşmasında geçen vurucu cümle...

--spoiler--
iki davetiyeyi de elinde gösteren muharrem ince, "padişahlığa özenen bir meclis başkanı var. işte 10 kasım davetiyeleri. kağıda yazılmış ve fotokopi bir davetiye. burada da abdülmecit için hazırlanan davetiye. yazıklar olsun size. şu davetiyelere bakın" dedi.

kürsünün milletin olduğunu ve milletvekilinin sesinin kesilmesinin milletin sesinin kesilmesi olduğu söyleyen muharrem ince, şöyle konuştu:

"haddinizi bilin diyorum. siz şiddeti saldırı amaçlı yapıyorsunuz. biz şiddeti savunma amaçlı anıyoruz. eşkiyayı meclis e hükümdar etmeyiz. zannetmeyiniz ki savaş baltalarını gömdüysek yerini unutmadık. "siyaseti beyaz kefenler içinde yapıyoruz" diyen başbakan erdoğan a sesleniyorum. biz bu topraklarda kefensiz yatanların torunlarıyız. biz siyaseti böyle yapıyoruz. herkes haddini bilsin. tbmm'de hiçkimse padişahlık özentisi yapamaz. atatürk e hakaret edemez. hakkı da değildir, haddi de değildir. haddini de bildirir...
--spoiler--

http://siyaset.haber.pro/...-Inceden-Isyan-27454.html
--spoiler--
vahdettin defolup gitti
17 kasım... mustafa kemal için idam fermanı yazan vahdettin in türkiye den defolup gittiği gündür!

"dersaadet işgal orduları başkumandanı general harrington cenaplarına... istanbul da hayatımı tehlikede gördüğümden, ingiltere devlet-i fahimanesine (yüce devletine) iltica ve bir an evvel naklimi taleb ederim efendim" diye dilekçe yazıp, hiç utanmadan, "halife-i müslimin" diye imzalayan vahdettin in, ingiliz işgal zırhlısının ambarına fare gibi saklanarak kaçtığı gündür!!!
--spoiler--

http://www.gazetea24.com/..._den_17_kasim_acilimi.htm
maalesef ki kıymetini bilmediğimiz torunlarız. orda kefensiz yatan atalarımız gelse hangimizin yüzlerine bakacak yüzü var. miraslarına sahip cıkamamaktan dolayı utanıyorum kendimden. hepsinden binlerce özür.