bugün

aklın tuhaf rengi.* ben gelmem dedim.
beyaz renkte olur. şehitler için gerekmez.
uzun bir aradan sonra elemanların bir araya gelmesi ile beraber yeni bir ep kaydına girmiş gruptur.
Eylül ayında yayınlamayı planladıkları ep'den ufak bir bölümü de paylaşmışlardır.
buyrunuz: http://youtu.be/ZClJ4rC-Hic
her insanın ömründe bir kez giyeceği kıyafet. bu kıyafeti giydikten sonra başkasına ihtiyaç duyulmaz.
gerçek yare kavuşmak için giyilen gelinliktir.
cebi olmayan son gömlektir.
Herkesin er geç giyeceğidir.
Ayrım yapılmadan zengininde fakirinde; beyazında siyahında giyeceği son kıyafettir. Kimsenin ki farklı değildir. Son eşitliktir.
provası yapılmadan, modellere başvurulmadan ve "yakıştı mı" diye sorulmadan giyilen tek kıyafet.
Bazen keten ile karıştırılabilen ve büyük kahkahalara yol açan kelimedir.
kefenin kundaktan farkı, ondan birkaç metre daha büyük olması ve birinde kollarınızı, ayaklarınızı isteseniz de hareket ettirememenize rağmen diğerinde dünyalar sizin olsa bile hareket edememenizdir.

ikisi de şekil itibariyle birbirinden çok farklı olmayan beşik ve mezar için gerekir.

ancak ikisine giden yol, yine onlardan çok da farklı olmayan başka bir bezden geçer: gelinlik

ve en nihayetinde, üçü de aynı kaderi paylaşır: gözyaşıyla ıslanmak

veya metallica şarkısı gibi: to live is to die
Eninde sonunda girilecek bez. Artık bir limanda ineceksin bezi.
görsel

Zordur. Bir genç yakın akrabam vardı. 20 gün kadar önce vefat etti. Evliydi. Benden küçüktü 2 yaş küçüktü.

Daha bir ay önce bir lokantada oturduk. Sohbet ettik uzun uzun. Çocuğu olmadığı için bitkisel karışım ilaçları içiyordu. Yakın akrabam benim. Hâlâ inanmam onun öldüğüne. Zor ki ne zor.

Hergün gördüğüm birisi. Aynı binada oturdum 14 sene. Çocukluğumuz beraber geçti. Vay amk. Hayatı. Sen neymişsin. Evet.
Offf yaşıyoruz da böyle, kah gülüyoruz kah üzülüyoruz . Böyle de bir gerçek var kefen...
takım elbisedir.
bana gerek yok mermer gibi vücudum vardır.
Zengin ve paralı adamların giymekten korktuğu giyim bezi. Er geç giyeceksiniz! Makamını mevkiini paranı ve güzel karını, güzel kızları takmaz sallamaz ölüm! Gelir ve seni alır gider. Sonra bir soğuk kefeni giyer mezara inersin.
kefene ihtiyacım yok.
kefenleneceğiz bir gün ölüp gideceğiz.
hepiniz kefeninize sarılıp def edilip mezara çürüyeceksiniz.
kefene ihtiyacım yoktu benim.
meraklı değilim çıplak geldim.
fani dünyadan çırılçıplak geçerim.
işte ben böyle cesur pis birisiyim.
Merhum üniforması.