1. 1.
  Uyumaya yakinken patisini senin boynuna atmasi, yine tek patisi ile yanagina dokunup durmasi ile sevgilinmis gibi davrandigini gormen haliyle garip olsa da pek bir sey denmez. Bunu bir kadin yapsa izin vermem bak. Kedi diye bir sey demiyorum.
  12 -3 ... p r o s p e r o
 2. 2.
  kedinin sizinle birlikte yatmasıdır.

  zira pezevenk kendi isteyince gerekirse kıçını suratıma dayayıp uyuyor ama ben istediğimde yanımda uyumuyor.
  10 -3 ... gold tab gibson
 3. 3.
  kediyle birlikte yatmak
  ilk uyku yeri ayak ucu.
  10 ... evrenseldusunce
 4. 4.
  Kılları hep ağzınıza girer.
  5 -4 ... feedmychomars
 5. 5.
  Beraber Yatabilecek onca boşta insan varken kediyle yatmakta ne bileyim biraz şey gibi geldi.
  9 -2 ... sadu
 6. 6.
  genelde bacaklarınızın arasına denk gelen kısıma yatıp sıcaklığından faydalanırlar.
  4 ... wehmut
 7. 7.
  Sabahleyin sizden önce hatta imamdan önce kalkıp sizi rahatsız etmesinden başka bir problem barındırmayan durum.
  7 ... sohrap
 8. 7.
  Güzel bir eylemdir. Patilerini karniniza dayarlar. Kafa yataktan sarkar bazen. Bazen de kolunuza veya bacaginiza sarilirlar. Sabahlari da sizi uyandirmak icin “hrr hrrr ... hrhrhrhr“ diye ses cikartirken biyiklariyla yüzünüzü gidiklar, hala uyanmadiysaniz; patisiyle burnunuzu, yüzünüzü oksar. Hala mi uyanmadiniz? Dikkatlice ucunda ucundan yine burnunuza veya yüzünüze tirnaklariyla hafiften dokunurlar. Yine mi uyanmadiniz? Göz kapaklarinizi zimpara gibi dilleriyle yalamaya baslarlar.

  Uyanirsiniz. Bu sefer de kendisini sevdirmeye baslar. Onu severken tekrar uykuya dalarsiniz. Lan madem tekrar uyutacan ne kaldiriyorsun degil mi?

  Neyse;
  Kediler üc sebeple insanlarla yatarlar.

  1. Kendilerini korumak icin. Özellikle avci kuslardan. Insan cüsse olarak büyük oldugundan avci kuslarin gida listesinde yer almaz. Kediler de insanlarla birlikte yatarak, kendilerini kamufile ederler.

  2. Kediler sicak mekanlari severler. Orada mayismaya bayilirlar. Tembel hayvanlardir. Zaten günlerinin 14-18 saatini uyuyarak gecirirler. Özellikle kis aylarinda insanlarin sicakligindan faydalanirlar.

  3. Kendilerini sevdirmeye bayilirlar. Sizle birlikte yatarken ister istemez sevmeye baslarsiniz (dikkat her kedi karnini sevdirmez, o tatli patiler bir an penceye dönüsebilir).
  8 ... kultursuz dinazor
 9. 8.
  Bana da nasip olsun nolur.
  6 ... sinaypir
 10. 9.
  Son 6 saatimin özeti.
  5 ... hymn