bugün

Troll kampanya, yoksa hangi o.ç kedi köpeğe kafayı taksın ki.?
ortok sobromoz tosto. bencil ve moron insanlarin sitemidir. bu dunya bizim demeleri bile zihniyetlerini ortaya koyuyor aslinda.
görsel

bana bu liselinin konumunu atın, 7 sülalesini... işaretliycem...
" o zaman evden çıkmayacaksın " diye cevaplanacak öneridir. kurban ol sen onlara.
onlar da sizi istemiyor zaten. çünkü içinde insan olmayan bir dünya onlar için daha yaşanılabilir.
Hadi kediler neyse başlarının çarelerine bakıyorlar fakat köpeklerin sokakta olması hepimizin hatasıdır.

Hergün onlarcası aracın altında kalırken başkaları tarafından eziyet görürken ve başka bir köpekle eğlenmek için dövüştürülürken biz umursamıyoruz. Ancak haberlere çıkınca vay şerefsiz yazık la köpeğe falan duyarlılık bu kadar daha fazlası yok köpek işte afedersiniz it yani gebersin gitsin demi. Oysa ki onlar bizim binlerce yıllık dostlarımız insanoğluyla birlikte bugünlere kadar geldiler. Fakat çağımız hızlı bir değişime uğradı. Bu yüzden artan arabalar gelişen teknolojiyle insanlarımız bırakın köpeklere yardım etmeyi asosyallikten üst katta ölen komşusunu 10 gün sonra farkedebiliyor.
ayrıca artık köpek sahibi olmak zenginlik gibi algılanmaya başlandı. Sokaktaki köpeklere yardım edebilecekken büyük miktarda paralar bayılıp ithal köpekler alarak sokaktakileri terk ediyoruz. Bu tıpkı zengin birisinin fakir akrabalarına değilde gitip uzaktan birine sadaka vermesi gibi birşey.

Herşey bir yana bu saf güzel ve faydalı canlılar size bazı insanlardan daha iyi huzur ve mutluluk kaynağı olur. Bu canlılara şiddet uygulayanları asla anlayamam ve kalplerinin olmadığına inanıyorum.
kedi besleyen birisi olarak; insanlardan zarar görmemiş ya da artık ölecek kadar aç kalmamışlar dışında keyfe insana saldıran ne kedi ne köpek duydum çevremde. ama zevk için eziyet edilen çok kedi ve köpek gördüm. evet, gelişmiş ülkelerde sokak hayvanı nüfusu daha düşük. çünkü evlerde besleniyor, bakılıyor çoğu. kontollü planları var. öyle bulduklarını itlaf etmiyorlar yani. bu kadar gaddar olmayın. emin olun, sizi daha da iyi bir insan yapacaklar...
köpek isyanı bir yere kadar anlaşılabilir de kedi ney cancazım. toplu tırmalama mı yaptılar.
bahçesiz ortamda kedi köpek sahiplenmek yasaklansa, birçok insan geçici heveslerine yenilmez ve bakamayacağı hayvanı almaz.
bahçede baktığım bir köpeğim var ve kendisini çok seviyorum ancak bir motosiklet kullanıcısı olarak başka köpeklerin saldırma / korkutma girişimleri beni dahi ürkütebiliyor. eleştirileri o yüzden anlıyorum.
bir de şöyle bir şey var ki; biz buralara taşınmadan önce buralarda zaten köpekler, kediler ve belki ayılar vardı.
kimi nereden kovuyoruz, o da ayrı konu.
hayvansever olmamak ile sokaklarda başıboş gezen hayvan olmasın demek, çok farklı şeylerdir. zannediyor musunuz ki herkes sizin kadar hayvanları seviyor ? siz okulunuzda, işinizde veya uykunuzda iken mahallenizin, semtinizin çocuklarının oyun oynuyorum diye nasıl eziyet ettiğini biliyor musunuz ? peki karda kışta boranda saçaklar altında nasıl titrediklerini biliyor musunuz ? bakımsızlıktan ötürü hastalandıklarında yerlerinden kalkamıyorlar, güvende olacakları bir tenhada dinleniyorlar, göremiyorsunuz bile. çoğu zaman pislikten ötürü hastalık saçıyorlar etraflarına, kaç tanesini kaç defa temizleyebilirsiniz bu hayvanların ?

elbette başıboş hayvanlar itlaf edilmesin, vahşice öldürülmesin. herkes ister tıpkı çizgi filmlerdeki gibi mutlu mesut geçinsin bu hayvanlarla fakat gerçekçi olun.

doğru, çoğu zaman onların sadece varlıkları yetiyor, gelip önümüzde kuyruk sallamaları bile mutlu ediyor. durağa doğru giderken sizin önünüzden yürüyüp sanki etrafı kolaçan etmeleri mutlu ediyor. hele seslenince koşa koşa gelmeleriyle gözlerimizden kalp çıkıyor. keşke bu kadar toz pembe olabilseydi işte.

siz belki etrafınızdaki tüm hayvanların bakımına yetişebiliyorsunuz, her insan sizin kadar duyarlı olmayabilir. sizin mahallenizde herkes başıboş hayvanlara sahip çıkıyordur, her mahalle sizin mahalleniz gibi olmayabilir. sizin semtinizde hayvanlara değer veriliyordur, besleyen, temizleyen, aşısını yapan kurumlar, kişiler çoktur, her semt sizin semtiniz gibi olmayabilir.

keşke olsaydı, keşke; fakat değil işte kardeşim, değil.
Son derece makul ve mantıklı bir öneri ve isyan cümlesi.

Bu belediyeleri de anlamam şu sürekli orada burada insanlara saldıran, hastalıklı ve mikroplu hayvanları neden toplayıp götürmezler. Kedi köpek beslemek isteyen insan gider pet shop'tan satın alır.
Evleri olmadığı için dışardalar. insanlardan kötü davranışlar gördükleri, acımasız davranıp onlara acı çektirdikleri için her insanı onlar gibi zannediyolar. Ayrıca Pet Shop'larda evcil hayvanlar bulunuyor peki sokak hayvanları ? onların yaşamaya hakkı yok mu ? Bırak da sokaklar onların olsun.
habitatlarını yok et, sonra gel bir de "kedisiz köpeksiz sokaklar istiyoruz" de, sözlüğe ağla.
bir taraflarınıza girsin o gökdelenler. hıh!
Ben de insan görünümlü davarlar sürüsü görmek istemiyorum.
Allah sana nasıl yaşama hakkı vermiş ise o hayvancıklara da aynı hakkı vermiştir ne zararları var.
yoo kedileri istiyoruz.
etrafta kertenkele, yılan vs bulunca yakalayıp yiyor ipneler.

itleri uğurluyoruz maalesef.
bu tipleri atıcan afrikaya aslanlarla beraber yaşasın
hıc acımam bu tipleri yeseler üstüne mangal ateşini ben yakarım aslan beyin..
önce 2 ayaklı olanları sokaklardan temizleyin. kedi ve köpek sonraki iş.
Köpekler saldırgan oluyor ama kedilerin zararı yok yararı çok...
Avrupa da sokaklarda kedi de yok bizde de olmasınlar kardeşim.

Her yer kurumuş mama dolu pislikten sokaklarda gezilmiyor.

Bu hayvanlar o mamaları yemiyorlar bile. pizza götürdüm Kadıköy sahilde birlikte pizza yedik amk mama yemiyordu hayvan.

Avm önleri metro önleri hep pis.

Kedi taparlar kusura baksınlar çok da umurumdaydı.

Ben pizzamı kedilerle paylaşıyorum siz ne yapıyorsunuz?

Anlayacağınızı sanmıyorum ama Biz kontrolsüzlük ve düzensizlik istemiyoruz bu kadar basit.
köpekler sokakta olmasın da kedilerin bir zararı yok. ben okula giderken kendini sevdiren bir kedi var ve seviyorum.
siz boşverin kediyi köpeği. sokak köpeklerinin bile faydası var, şüpheli kişilere karşı dükkanları bekliyorlar.

şeyhperest, badeci, atatürk ve laik cumhuriyet düşmanı vatansızları ve onların oy verdikleri partileri ülkemizde istemiyoruz. yurdumuza böcek ve fareleri yiyen kediler ve köpekler kadar faydaları yok.
(bkz: akut köpekleri vs akit köpekleri)
Bir insan dışı varlık cümlesi.

Her çeşit insanla beraber yaşayabiliyorsunuz da şu sessiz sedasız hayvanlar mı gözünüze batıyor ? Anana babana küfretmez, seni yarı yolda bırakmaz, seni dolandırmaz, arkandan kuyunu kazmaz, karına kızına tecavüz etmez ,yasa dışı işler yapmaz, çalmaz çırpmaz… Sokaklardan öncelikle kefi köpekleri kaldırmak yerine üstte saydıklarımı sokaklardan alırsak ,bunun için uğraşırsak çok daha iyi olur.
Kedi ve köpekler olsun ancak belediyeler onların aşılarını düzenli yaptırsınlar.
Kedi ve köpeklerle dolu bir sokakta yaşayan biri olarak ne köpeklerin sokakalarda başıboş dolaşmasını ne de hiç olmaması taraftarıyım. Neredeyse her gün sokaktan geçerken bir sokak köpeği ile karşılaşıyorum ve bu köpekler bazen topluca gezerek gerçekten tehlikeli olabiliyorlar. Şahsi düşüncem belediyelerin bu konuda daha ihtiyatlı davranması en azından barınak sayısı arttırılabilir ve insanlar hayvan sahiplenmeye teşvik edilebilir.
güncel Önemli Başlıklar