1. 1.
  çok ekabir hayvandır kedi. Ve uykusu çok önemlidir. Duş alıp, dişini fırçalayıp yatan insan kadar titizlenir. Güzel, uzun ve huzurlu bir uyku için evvela tatmin edilmiş olmalıdır ki, sıradan (bu sözcük kediler için kullanıldığında muhteşem anlamına gelir, kedi sevenler bilir) kediler için bu karnının tok olması demektir.

  işte bu tatmin olmuş (edilmiş de olabilir) kedi, önce dakikalarca yalanır. çalıştırdığı kaslarına masaj yapar, ki bu işlem multifunctional* dili sayesinde duşunu da almış olur. Sonra patisiyle yüzünü gözünü de temizler.

  Efendim sonra bu kedi hayvanı, yatacağı yere karar verir. (genellikle aynı yerleri tercih eder ama biraz da ruh haliyle alakalı olarak daha önce hiç bulunmadığı bir yeri de gözüne kestirebilir) yatacağı yer yumuşak dokulu bir yer ise (battaniye, yün bir şal, bazen birlikte uyumayı tercih ettiği insanın kolu bacağı da olabilir) ön iki patisiyle dakikalarca yoğurur. (bunun nedenini bilen varsa üç kiloluk whiskas sözüm olsun) kıvama getirdiği bu yere büyük bir zerafetle kurulur ve hep uyuyormuş gibi uykuya geçer. (nasıl kıskanıyorum anlatamam.)
  4 ... caty blake
 2. 2.
  yatacağı yerde dolanıp dolanıp, sonra da kuyruğunu değişik figürler yaparak kıvırır ve yatar.
  ... swastika