bugün

bir de bunun tam tersi durum vardır ki her an tetikte olmanızı gerektiren bir durumdur.

köydeyiz.

malum her evde en az bir köpek bulunur. bizde kedi de var. arsız mı arsız namussuz kedi. kapı eşiğinde yatıp kalkıyor sanki.
boş bulduğu durumda hiç kaçırmıyor fırsatı. dalıyor hemen içeri. bir gün bir baktım yatak odasında yatağın orta yerine kıvrılmış. girdim içeri istifini de bozmuyor he.
zamanla salon oturma odası derken artık oda bizimle oturup televizyon izler duruma geldi.
(bkz: nankör kedi)
olmadık yerlerde el alemin serserli kedileriyle çatır çatır sevişir sonra eve gelir bu aynı zamanda. bırak aç kalsın ibne.
kediniz azma döneminde değilse en fazla kapıdan çıkıp yerleri koklayacak, belki sırtüstü uzanıp yuvarlanacak ama çok da uzağa kaçmayacaktır.

fakat azma dönemlerinde ne yapıp edip kaçacaklardır. en iyisi ya kısırlaştırın ya da siz bırakın.

yoksa bizimki gibi dokuzuncu kattan aşşağıya atlayabilirler.
sabah uyanıp bulamazasınız. kapıcıyı telefonla ararsınız. sabah ölüsünü bulduğunu çöpe attığını söyler. sizin içinizden onu alıp gömmek gelmez. kedi severler ölü bir kedi gördüklerinde yüzlerindeki o üzgün ifadeyi bilirler. inip bakmak bile istemezsiniz. sevdiceğiniz bakar, iki gözü iki çeşme gelir. siz gizli ağlarsınız. arada bir çektiğiniz videoları izlersiniz ondan yadigar. neyse ki bir tane daha kediniz vardır. onunla avunursunuz.

(bkz: çok üzgünüm be sözlük)
(bkz: kedi nin şubat-mart aylarında evden kaçması)
Evde bulamadığını dışarıda bulma seçeneğidir.yalnızlık zor
sonra da sorarlar niye köpekleri seviyorsun da kedilerden nefret ediyorsun. be arkadaşım köpeği bir gün besle köpek bunu unutmaz, kediyi bir gün besleme ya evden kaçar ya da tırmık atar.
insanı ciddi ciddi ağlatan, üzen bir durumdur.
(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: çokta fifi)
nankör olduğunun kanıtıdır.***
(bkz: kedinin orospusu)
(bkz: ruhospu)
özgürlüğü kısıtlanan her varlık gibi gerçekleştirdiği özgürleşme çabasıdır. ama hapsedilmeye öyle alışkındır ki ilk fırsatta geri döner. (bkz: stockholm sendromu)
Kedi bu işte nankör hayvan olarak bilinir kendileri. Dolayısiyle kaçmış olması cokta garipsenecek bir durum olmamalı. Hatta kaçmazsa kedinizin kedi olup olmadığıyla ilgili bir fenomenin içinde bulabilirsiniz kendinizi.