1. ?.
  uzun uzun bakıp evet ama ''bir türlü çıkaramıyorum'' şeklinde süren ve düşünceli kedi tarafından olay mahallinin usul usul terk edilmesiyle sona eren bakış. ama bu olay yerini terk etme, bakıştan hoşlanmayan insanın ''ne bakıyon lan hiç adam görmedin mi?'' moduna sirayet ederse üzerine fırlatılacak sert bir kütle ile kedinin o bakışları sona erdirme sürecine hız kazandırılabilir. çünkü mevz-u bahis kişi bu bakışları ''sen de adam mısın?'' bakışı ile karıştırmıştır.
  6 ... derken bir ses yukseldi
 2. 1.
  bakışların takibinde miyav denilesidir.
  ... nyaa
 3. 2.
  kedi hayvanının mimik açısından biraz fakir olması nedeniyle anlatılmaz yaşanır türünden bir bakıştır. kedinin gözleri ve yüz hatları yanısıra baktığı kişinin psikolojik durumu ve hayal gücü de bakışı şekillendiren unsurlardır.

  (bkz: kedinin intikamı)
  2 ... zatiali
 4. 3.
  herkesin ruh haline göre farklı bir mana verebileceği bakıştır. moraliniz bozukken "biz burada yabancıları sevmeyiz; seni buralarda bir daha görmeyeyim" olarak algılanabilir aynı bakış. halbuki ben yabancısı değilim semtin. senelerdir orada otururum ama...
  1 ... bagdagul
 5. 4.
  fııııgggghhhh ile sonuçlanabilecek bakıştır.

  (bkz: kedilerin bir anda vampire dönüşmesi)

  edit büdüt : neden eksiledin anlamadım? yoksa, yoksa sen olamaz..satanist misin hacı?
  -1 ... love s requiem
 6. 5.
  kedidir kedi.
  1 ... kramp
 7. 6.
  hiç anlam verilemeyen bakıştır. üzgün desen üzgün değil, mahsun desen mahsun değildir; bir şey düşünüyor olduklarını da sanmam, inceleme gibi bir hevesleri de yok, sevecen de görünmezler. netice itibariyle, anlamsız bakışlardır efendim, bir de ürkütücü olmaya başlarlar karşılıklı bakışma uzun sürerse...
  2 ... filhakikamamafihbinaenaleyh
 8. 7.
  genç satanistlerin rahatsız olduğu bakıştır.
  ... love s requiem
 9. 8.
  uzun süre baktıktan sonra artık nerden tanıdığını çıkaramayınca, zaten kısık olan gözleri tamamen kapanır,kafa öne düşer ayak yalanmaya başlar.
  mırmırmırmırr...
  ... melos
 10. 9.
  yemek esnasında masanın yanına tüneyip " az da bağa ver la" bakışından hemen önce gelen bakıştır.
  ... alexander kulak