bugün

"Kedi sahibiyim" lafını çok yanlış anladınız siz.
Evinizde kedi besliyor olmanız, bu kendilerini ifade edemeyen masum varlıkların, belki de istemediği, doğalarını bozduğu bu kötülüğü yapmanız hakkını size vermiyor. Malınız falan da değiller.

Beklentiniz nedir? Tüm gün uyumasını, mamasını yemesini, kumuna kakasını yapıp, sizi eğlendirmesini mı?
Yavrulamasın, tüy dökmesin, tırmalamasın, eve girdiğinizde neşelendirsin, biblodan hallice dursun.
Evet sizler hayvanseversiniz.
ruh hastasi kisilerin isidir. bunlar oldugunde toprak bile kabul etmeyecek kisir olu olacaklar.
Zulümdür. insanlık ayıbıdır. Sırf iki bacağınıza sürtünüp sizi mutlu edecek diye bir hayvanın fıtratını bozma hakkınız yok.
Hayvanın fıtratı falan bozulmaz merak etmeyin. Soyu tehlikede olan bir canlı değildir kediler ve evcil hayvanlardır. Ev ortamında ömürleri uzamakta ve daha rahat bir yaşam sürmektedir bir çoğu.

Hakaret etmenize gerek yok yani. Birçoğu mutludur hayatından.
işkencedir.

Siz o hayvanın efendisi veya sahibi değilsiniz.

Onu besliyor olmanız hakkında tüm kararları verme hakkını size vermez.

Onlar canlılar, can taşıyorlar. Oyuncak veya biblo değiller.

Ayrıca hayvanı kısırlaştırmak, psikolojisini ve sağlığını pek hoş etkilemiyor.

(bkz: Kilo sorunu)
(bkz: Üriner sorunlar)
(bkz: Kedilerde depresyon)
(bkz: Kendini savunamama)
*Bkz: En önemlisi de varoluşunun amacı üremek ve doğal dengeye katkıda bulunmak iken, birden bire sırf "insanoğlunu eğlendirmek" oluvermesi...

Bir gün terkedilirse sokakta yaşayamaz bile.

Canisiniz!
görsel
Kediler hala vahşidir. Hala tırmanır hala avlanırlar.

Beden dokunulmazlığı kutsaldır. Ama mama verdiğimiz kalorifer yanına iki minderlik yer açtığımız için yumurtalıkları mülkümüzdür doğru.

Türü tehlikede değil doğru, bolca bulunuyor nasılsa he..
doğanın en üst seviyedeki harikalarının oluşumuna dur demek. hadsizce bi davranış.

bizim buralarda belediye mi kısırlaştırmış topluca nolduysa yavru yok mahsul yok. bunların nesilleri tükenirse intihar ederim.. dünyanın en tatlı yaratıkları bunlar. evet bi şeyi ölümüne savunmam için bana sempatik gelmesi çok önemli. kediler görselliğe hitap eden varlıklar ve azalarak bitmemeliler asla.
insan da soyu tehlikede olan bir canlı değil. Hatta kedi dahil diğer memelilerden kat kat daha fazla bir populasyona sahip insan, dünya kaynaklarını vahsice tüketmekte. Bu mantıkla insanları da kısırlaştırmalıyız evet.
Kısırlaştırma işlemi 0-6 ay içinde gerçekleşirse hayvan psikolojik olarak etkilenmez arkadaşlar.

Ben çocukluğumdan beri kedilerle haşır nesir yaşarım. Benim vicdanım kedilerdir. Doğan çoğu kedi yavrusu hayatına devam edemiyor. Şehirleşme ve hayvan nefreti acayip boyutlara ulaştı. Küçük cocuklar dahi eziyet ediyor bu canlılara çocuklara onların bir canlı olduğunu anlatamıyoruz ki büyüklerimiz bunun asıl sebebi.

Kedisini kısırlaştıran biri için "onu sevmiyor" demek manasız. Ben seviyorum. Ama hayvansever konusunda haklısınız hiçbir hayvanı kediler kadar sevmiyorum maalesef. Onu kısırlaştırma sebebimde onun daha rahat ve güzel bir yaşam sürmesi adınaydı. Varsa bir hatamız allah affetsin ama bunu kötü niyetle yaptığımız külliyen yalandır.
görsel
Bu zihniyete göre sizi doğuran, büyüten, o kadar zahmete, zorluğa katlanan anne babalarınızda sizi kısırlaştırsın. Yaptığınız iş mi şimdi..
ya da siktirip gidip kırda fare avlasınlar.
Kesinlikle yapılmaması gereken bir şey kendi zevkiniz için hayvanın geleceğini kısıtlamayın.
Hala hayvanların da "zevk" uğruna ürediğini düşünenleri görüyorum.

Onlar zaten içgüdüsel olarak ürüyorlar. Onlar zevk almıyor.

Eğer bir kediniz varsa ve ona hep bakacağım diyorsanız, çiftleştirmek de istemiyorum diyorsanız. Kısırlaştırabilirsiniz hiçbir problem olmaz.

Ama ben bakarım, çiftleştirmek istemiyorum, onun özgürlüğünü de kısıtlamak istemiyorum diyorsanız aslında onu kısırlaştırmayarak zarar vermiş olursunuz.

Çünkü dışarı atamazsa olan kendine olur.

Biz bu yüzden kedimizi başka birine verdik.

Hem kısırlaştırmak istemedik. Hem de çiftleşmesini istemedik.

Seçim yapmamız gerekiyordu ve çiftleşmesinde karar kıldık. Bu yüzden başka birine verdik.

Şimdi 4 çocuğu olmuş. Tam bi küçük aslandı, çok seviyorum onu.
güncel Önemli Başlıklar