Nankör olmak, bu olguyu yaratan ve bu olguya haiz olan tek canlı insandır.
Hayvanların güdüsel davranışı (insanlar da bu davranışı sergiler bazen) sadakat ahlâk etik kurallar vb değerler ile tanımlanamaz.
nankör olarak bilinir, henüz bir nankörlüğünü göremedim.
Komşumuzun bir kedisi vardı onun kucağından ayrilmazdi heryere beraber giderlerdi. Hatta pencereden yazlari bizim eve atlardi koltukta otururdu kac kere salona karanlikta giren annemin karanlikta parlayan gözleriyle korkutuyordu. Sonra uykusu gelince teyzemle yatmak için teyzemin etrafınfa dolanan kedileri vardi. O yatmadan yatmazlardi. Kedisine göre değişiyor bence. Bence bi hayvana tam sevginizi verince karşilığıni hep veriyorlar insanlarin aksine (aşkı kastetmiyorum sadece).
Nankör değil. Sadece sahiplenme duyguları yok. Evinde beslesen bile seni arkadaş olarak görüyor. Sana sahibin gibi davranmıyor. Doğası bu.
Sitenin bahçesin de kış boyu kalorifer borusunun üzerinde uyuyan kediye cezmi ismini verdik. Hayatımda ilk kez dün kendisini sevmek üzere tüm cesaretimi toplayıp el uzattım. Bana mırrlayarak pati attı üzüldüm. Bu nankörlüğüne rağmen gene de o kalorifer borusunun koruyucusunu parçalıyor yatmasın diye mermer koyduklarını görünce, göz yaşım pıt ;(
nankör değillerdir. sadece çok geç güvenirler karşısındakilere.
Hayvandan sadakat bekleyenleri de görmüş oluyoruz.

Ne yani hayvan iki kap yemek verdin diye köpeğin mi olacaktı(köpek?)...
cevabı evet olan sorudur. kedi denilen hayvan beslenmez. kedi besleyeceğinize köpek besleyin köpek vefalı adam gibi adam hayvandır.
görsel
insan kadar nankörünü bahsettiğiniz kedilerde bile görmedim. hadi eyvallah.

edit:entari Sagopa kajmer'den alıntı içermektedir.
görsel
sürü hayvanı davranışları beklemek olmaz.kedi kendine sadıktır, onu güzel olduğu için sevmek gerekir.
kedi insanı sahibi olarak görmez mekanı sahiplenir. kedi de bakıyorum köpek de 1 ay ikini de görmedim ikisine de 1 ay boyunca babam baktı. eve bir geldim köpek çıldırıyor yarım saat yalamadık koklamadık yerimi bırakmadı. kedi ise hiç istifini bozmuyor o babamın dibinde tilki gibi dolanıyor ne zaman beni doyuracak bu yavşak diye. velhasıl köpekler kedilerden sosyal zeka olarak daha ileride ve daha vefalı.
Köpekler 13 000 yıl kediler ise 3 000 yıldır insanlarla birlikte yaşıyor. Kediler bu sebeple daha "hayvani". Türk Dil Kurumu Sözlüğü'nde nankör kelimesi için "iyilikbilmez" deniyor.

Kediler bilinç sahibi değiller yani bir davranışı karar vererek yapmadığı için bir davranışı ahlaka uygun olarak " iyi " ya da "kötü" şeklinde seçme şansına sahip değiller.

Bu " kediler nankördür." Lafı biz insanların kedilerin doğasını anlamadığımız için uydurdugumuz bir şey.
Asla değillerdir. Mesela hanginiz benim nankörlüğümü gördü?
hayır, kediler nankör değildir. yalnızca köleliği benimsemeyecek kadar akıl sahibidirler. gerçi şimdi "malum" parti yandaşı çomarlar bunu anlamamıştır ya, neyse. : )))
görsel
Sensin nankör.
hiçbir kedi insan kadar nankör olamaz.
Kediden müdür olmaz saçmalama.
kendi dünyanız ile onların dünyasını karıştırmayın .

kaldı ki kedi pislediği yerin üzerini örter temizliğe önem verir utanma duygusu var dır .

bazılarına 10 basar yani .
kediler nankör değil siz itaatkar köle istiyorsunuz köpekler buna uygundur.
güncel Önemli Başlıklar