bugün

görsel
sevmemek mümkün değildir, sevmeyenlerin doktora ihtiyaçları vardır.
görsel
her yere tüy bırakıyor, evin içi kedi kakası kokuyor. evde besleyenler o kokuya nasıl dayanıyorlar anlamak zor.
görsel
estetik ve güzel bir hayvandır. özellikle gözleri ve göz şekilleri harikadır bunların. çok tüy dökmeseler evde beslerim bunları. bazıları hiç insanın yanına gelmezken bazıları insanların koynuna dahi girer. yine de köpekler kadar sevmem kedileri.
görsel
şöyle iki adet yaratık bırakalım buraya.mülteci gibi yerleştiler evime.
Dünyanın en sevimli hayvanı.
insanı kendine bağlayan bir vahşi.
uzaktan masum masum görünce çok hoşuma giderdi.
sonra baktım bi gün bi kuşu yemiş ama aynı masum duruş gene baki.
görsel
(bkz: püsük)
görsel
sürekli yalanıp kendilerini temizlemelerini merak ettiğimdir, nerden geliyor bu temizlik aşkı lan...
British olanlarını cidden sevimli bulduğum, aslan ile aynı familyadan gelen gerçek bir avcı olan hayvan.
reflekslerine ve kendilerini gizleyip yavaşça kafalarını çıkarttıkları hallerine bayıldığım hayvandır.
bu hallerine her seferinde kahkahayı basarım.
götkesen soğuklarını sevemeyen kedi.

https://www.instagram.com.../?igsh=MWgzZXB0b21xd200YQ==
üniversitede iken sokakta bulduğumuz, yaptığı yavşak yavşak hareketlerle bizi tavlayan ve evimize götürüp beslediğimiz sokak kedimizin adı. sokak kedisi olduğu için, "minnoş", "smoky" gibi özel bir isim vermedik, direkt "kedi" koyduk adını.

baya akıllı bir piçti, dışarı çıkmak istediği zaman kapıyı işaret ediyordu resmen, açıyorduk kapıyı biraz takılıp geri geliyordu.

bir gün gelmedi ama tabi, artık nerelere takıldıysa. bulamayınca da arayıp sormadık, öyle gitti kedi. kesin sokakta yine birilerine yavşaklık yaptı, dayanamayıp alıp evlerine götürdüler onu.
zürriyetsiz kadInlarIn taptIgI hayvan.
Az önce bir tanesi bozuldu...
görsel
görsel
sevmemek mümkün değil, sevemeyen varsa kendisini sorgulasın.
görsel
bazıları tırmalayabiliyor ama ben bizim yazlıktaki kediyi seviyorum.
Soldaki benim kedim.. ahshdh

görsel
Canı istediği gibi insan sahiplenen ve insan yok sayan ciddi suratlı, karizmatik canlı.