1. 4409.
  kedi
  2 ... jimmy tudeski
 2. 4410.
  kesinlikle ve kesinlikle overrated bir hayvan değildir.
  şöyle mayışmış bir halde sıcağın yakınında dizinizde uyuklaması da girdikleri binbir türlü halden sadece biri..
  5 ... nardaninciler
 3. 4411.
  her ev hayvanı gibi bakımı zordur. tatile yalnız gidemezsin. gün aşırı gideceksen seninle gelmek zorunda. aşısı, maması, kumu masraf. evde eşyaların canını okur. her yerden tüy çıkar. geceleri dışarı çıkmak ister. mecbur çıkartırsın. yoksa susmaz ve seni de uyutmaz. tuvalet eğitimi kolaydır. dışarı çıkıyorsa tuvalet sorunuda olmaz. inadına eve yapmıyor. her gün dışarı çıkıyorsa apartmanda bakımı zordur. kısırlaştıralım dersin. veteriner kısırlaştırmak istemez. ölme riski vardır. mecbur kısırlaştırmazsınız. komşuların kapısına koku bırakır. geceleri dışarı çıkmak için bağırır. susmaz. dışarı salsan dert, salmasan yine dert çünkü susmuyor. neyse dışarı salarsın. eve kız getirmeye çalışır. dışarıda o kadar çok hıyar vardır ki; araba altında ezilir mi? manyağın teki eziyet eder mi? gece sokakta köpekler saldırır mı? gittiğiniz yerde isminiz kedili amca (abla)'ya çıkar. arabanızın ağzına sıçar. kısacası hayvan beslemek zordur. tarifsiz sekilde bağlanırsınız. çocuğunuz gibi olur. sürekli yer, harcar, karşılıksız yatırımdır. size maddi birşey vermez. sevilir. kendini sevdirir sonra birgün kollarınızda ölür, gider. pişman olursun ama sokakta büyüseydi daha az yaşıyacağını bilirsin. en azından uzun yaşamıştır. huzurlu ölmüştür.
  2 ... lieutenant colonel
 4. 4412.
  muhteşemliklerinden bahsetmeyeceğim. naiflik ve kibarlıklarından da bahsetmeyeceğim. zira kedi evlat edinenler bilir bu canların nasıl naif nasıl kibar olduklarını. dahası manyaklarından da bahsetmeyeceğim.

  mesela siz spor yaparken birden üstünüze atlamalarından, sabahın köründe sizi uyandırmak için deli gibi çaba harcayıp siz ayaklandıktan sonra götlerini devirip yatmaya gitmelerinden de bahsetmeyeceğim. hasta olduğunuzda hissetmelerinden dem vurmayacağım mesela. siz hastayken üzüldüklerinden bahsetmeyeceğim.

  uyuyan senin yüzüne patisiyle dokunmak için mikron seviyesinde hareket yapmasından da bahsetmeyeceğim. onu alıp evden kilometrelerce uzak mesafeye bırakıp terk ettiğinde eve geri dönebilmesinden de bahsetmeyeceğim. zekasından, oyunbazlığından, sevecenliğinden, sen uyurken seni rahatsız etmeden seninle beraber uyuma çabalarından da bahsetmeyeceğim...

  ben bir tek şundan bahsedeceğim.
  bunlar evlat. bunlar muhteşem canlılar. iyi ki varlar.
  2 ... maresal
 5. 4413.
  scottish fold cinsinin üzerinden birçok saçma sapan mevzu üretilmektedir. yok bacakları ağrıyormuş, yok acılar içerisinde yaşıyorlarmış. tümüyle palavra. bu kedi türüne olan talep diğer kedi türlerine göre çok daha fazla olduğundan ve diğer kedi türlerine olan talebi artırıp bu talep eşitsizliğini dengeleyebilmek adına uydurulmuş bir yalanlar silsilesidir, bak bu da nasıl sinirimi bozuyor aklıma geldikçe
  1 ... basterdmusician
 6. 4414.
  kedi
  2 ... when i was a child
 7. 4415.
  allah özene bezene yaratmıştır.
  1 ... deepsees