1. 4630.
    kedi
    Ceyda Torun yönetmenliğinde istanbul sokaklarındaki kedilerin insanlar ve çevreyle olan ilişkisini belgesel tadında anlatan film.
    kedilerin şahsına münhasır tavırlarını insanlarla bağdaştırırız bir yerde. Buna örneğin filmdeki psikopat kedi hoşuma gitti, kedisi ölünce diğer kedileri besleyerek iyileşeceğine inanan insanlar hoştu. Istanbul sokaklarını girişteki barış manço şarkısıyla görmek isterseniz izleyebilirsiniz.

"ayağınızın dibinde kafayı dikip size bakan ve miyavlayan bir kedi, hayatın size gülümsemesidir, şanslı olduğunuz anlardır, hayatta olduğunuzu hatırlatan anlardır."
    17 -2 ... mefkure meftun
  2. 4631.
    yavruları çok tatlı olur. öyle güzel oynaşıyorlar ki.
    1 -1 ... selia
  3. 4632.
    Zili duymadim sorununuzu ortadan kaldiran minnos.

ben evin oteki ucunda bile olsam zil caldigi anda kedim deli gibi firliyor anliyorum ki olay var. Hemen kapiya dogru ben de pesinden.
    6 -1 ... when i was a child
  4. 4633.
    kedi
    9 ... cold coffee
  5. 4634.
    niye hatırlatıyorsun ki.

(bkz: entry nick uyumu)
    1 -1 ... kediciksiz adnan hoca
  6. 4635.
    az önce karnımın üzerine yatmıştı. şimdi baktım uyumuş. rahatsız olmasın diye sözlükte takılıyorum, uyansın çıkacağım.
    7 -1 ... bedreddin
  7. 4636.
    Açık ara en sevdiğim hayvan.

Birkaç ay önce doğan bir yavru kedi var bakkalın önünde, fotoğrafını da anın görüntüsüne atmıştım annesiyle otururken. Cins filan değil ama o kadar tatlı ki ya kucağıma alıyorum biraz oynayıp hemen uyuyor, kaldırıp burnumu burnuna getiriyorum patilerini yüzüme koyup öyle duruyor.
    2 -3 ... utraya mokri
  8. 4637.
    Sevmeyen acik ve net olse uzulmem.
    1 -1 ... duz yolda seken karga
  9. 4638.
    altı ay kadar önce sokakta bulduğum iki tanesini binbir zorlukla hayata tutunmaya zorladım. biberonla besledim, geceleri uykusuz kaldım. halihazırda kedim olduğu için sahiplendiririm diye düşünüyordum nitekim de öyle oldu. sonra ne hikmetse sahiplendirdiğim aile bakamadıkları gerekçesiyle geri getirdiler. dedik hadi dursun, biz bakmaya devam edelim yapmadığımız iş değil 6 tane kedi beslemek. yalnız bu ikili özenle bakıldıkları için çok güzellerdi, renkleri birbirine benzediğinden kardeş oldukları hemen anlaşılıyordu. iki hafta kadar önce ikisi de rahatsızlandı, veterinere götürdüm gençlik hastalığıymış. gençlik hastalığı büyük illet, yakalanan hayvanın kurtulma olasılığı çok çok düşük. nitekim kurtulamadılar. yani diyeceğim o ki hayatta insan olsun hayvan olsun çok fazla üzerine düşüp gözetmeye bağlanmaya gelmiyor, bir bakmışsınız yoklar çünkü. en sonunda elinizde kalan tükenmeye yakınlaşmış itimadınız oluyor sadece.
    5 -1 ... fargo
  10. 4639.
    nankör hayvan. net.
    -2 ... kazangap