bugün

Kedi ya köpek sahiplerinin evlerinde olmalı. Orada değilse, hijyen ve temiz biçimde bakılıp, isteyen birinin sahiplenebileceği bir yerde bakılmalı ama bu kültür ile alakalı bir şey. Hayvanı alanın atıp atmadığını takip edicek bir sistem ve kontrol lazım. Eğer atıyorsa buna sağlam bir para cezası ve bir daha hayvan beslemesine izin vermeyecek bir kararla sokakta kalan garip hayvanlar da, onların iyiliğini isteyenler de mutlu olabilir.
biz de senin olmadığın bir dünya istiyoruz ama işte prezervatif in yırtık çıkmasının sonuçları...

ağır oldu
allah ın yarattığı varlıklar olan ve bizlere emanet ettiği ağzı dili olmayan varlıkları istemeyenler.

çin veya tayland a gitsinler oralarda yok kesip yiyorlar.
haksız bir istek. nasıl insan hayatı değerliyse, kedi ve köpeklerin hayatı da değerlidir. nasıl insanların dünya üzerinde yaşamaya hakkı varsa, kedi ve köpeklerin de bu dünya üzerinde yaşamaya hakkı vardır.
hiçbir güç, kedi ve köpeklerin sokaklarda bulunmasını engelleyemez. ayrıca hiçbir kedi ve köpek de tahrik edilmedikçe insana zarar vermez. bu talihsiz düşüncenin güzelim varlıklara zarar vermemesini diliyoruz.
bir imralı adası sakininin isyanıdır.

zira bu aralar köpeklerin uğrak yeridir..
evet, kesinlikle olmalı. her tarafta ağaçların kesilip, yeşilliğin ağzına sıçıp, sanal parklarıyla sözümona bize doğadan kesitler gösteren zihniyet burada kalmamalı. "korunma" kisvesi altında o sevimli yaratıkları da gözümüzün önünden almalı, göreceğimiz tek şey böylelikle sadece asık suratlar, betonlar ve yapma parklar olmalı.
beyni yokmuş gibi bir anlık hevesle, artıları ve eksileri düşünülmeden hayvan alıp daha sonra üreme yeteneği olan bu hayvanları sokağa atan beyin, vicdan, medenilik yoksunu insanların olmadığı bir ülke istiyoruz dense daha yerinde olacak cümle.
haklı olarak 'hayvansız sokak olacaksa, insanları da yok edin tümden yokluk olsun' şeklinde düşündüren düşünce yapısıdır.

zaten insanlık hep bu bencilliğinden kaybetti.
çözümü basit, "eve al."
bunu savunmak için önce kentsel dönüşüme, sonra da saçma sapan apartman kurallarına karşı çıkmak gerek ama, böyle bir zemine oturtmak.
gökyüzünde süzülen kuşların da olmadığı bir dünya istemek gibi bir şey olan istek.

kedi ve köpeklere zulüm eden üreme hücresi israfı insanları istemiyor olmak, doğadan hayvanları kazımaktan daha akıllıca olurdu. hayvan hakları diye bir olguyu geliştiremeyen ilkel canlılar olarak bunu da akıl edemeyiz tabi. kediyi tekmeleyen vicdan, yarın tenhada seni beni becerir ama biz hala sokak hayvanlarından tiksinelim.
yolda sokakta canım sıkkın giderken onları görünce moralim düzeliyor. anca o zaman stresim gidiyor. onları da almasınlar bizden ya... onlara kötü muamele yapanların olmadığı sokaklar olsa daha güzel olur fikrimce.
kedi köpekten korkan insanların söylemesinin doğal olduğu cümledir. haklılık payları vardır.
kedi köpeği pet shoptan alıp sonra bakamayacaklarını düşünüp sokağa salanları istemiyoruz. sokaklar cins köpeklerle dolu. yazık günahtır o hayvanlara.
kedi köpekler de bir üzüldü şimdi sen onları istemiyorsun diye sorma.

saçmalayan insan istediğidir. önce seni toplatmak lazım!
kediler bir tarafına batan şahıs isteğidir.
keşke sokak köpekleri kedileri olmasıydı keşke bütün kedi köpeklerin birer evleri birer sahipleri olsaydı diyerek düzeltebileceğim sözdür. diğer türlü katılmam mümkün değil.
iki ucu boklu değnek. şimdi ben kesinlikle hayvanlara en az insanlara duyduğum kadar saygı duyarım. karpuzuma gelen bir arıya dokunmuşluğum yok. el süpürgesiyle çektiğim karıncayı 2 saat aramış, çıkarmış ve çıktığı eşiğe koymuş adamım. ama adamın yazdığı entry de buram buram haklılık kokuyor. hayvanların sokaklarda en az benim kadar özgür dolaşmasını istiyorum. ama öyle olmuyor işte, hayvanlara karşı oldukça kin dolu bazı orospu evlatları var maalesef. durum böyle olunca keşke bu hayvanlar güvenli yerlere yerleştirilse, yemek-su ihtiyaçları için gün boyu aranmasalar diyor insan. ama gel gör ki bu da mümkün değil zira daha vatandaşına bakmaktan aciz bir devletten bunları beklemek hayal. şuanki en makul çözüm hayvanların sokakta yaşamaya devam etmesi geliyor, yoksa toplanıp toplanıp öldürdüklerini bilmek-anlamak-tahmin etmek için einstein olmaya gerek yok.
kedi ve köpeklerin sokağa atılmadığı, tüm sahipsiz sokak hayvanlarının sıcak bir eve kavustugu günleri görmek istiyoruz.
çöpün yanından geçerken bir anda fırlayan kediden korkmuş ya da sabah işe giderken köpek çeteleri tarafından kovalanmış insanın sarfettiği cümle. dağdan gelip bağdakini kovma misali, onlarda bizim olmadığımız bir dünya istiyor ama her istenilen olsaydı...
fare ve sıçanların kol gezdiği, yolda ezilmiş ölülerinin bulunduğu bir sokak talep etmektir, ekosistemle oynayan iflah olmaz.
o zaman dışarı çıkmayın arkadaşım(!)

(bkz: yanlışlıkla kendimi göt etmek)
ben orospu çocuğuyum demenin kibarcası.
ben de senin gibileri istemiyorum lan bu dünyada. sikik. siktir git sitede yaşa. sokma sitene kediyi köpeği. amını yolunu siktiğim puştu.
kediler hariç gayet haklı bir istek, ben şahsen bir zenginin alıp bakamadığı köpek yüzünden güvensiz gezmek istemiyorum, evime dönerken köpek sürüleri görmek istemiyorum, alın bir barınak takılsınlar ne işi var sokakta.
Kedi köpeklerde insanların olmadığı sokaklar istiyor. En azından ağır orospu çocuğu olanların. Her yere bina diktiniz amcıklar, ne yapacaklar hayvanlar?
Kedi ve köpek sevmeyenlerin olmadığı bir dünya istiyoruz!
güncel Önemli Başlıklar