bugün

(bkz: #40042652)

'beslenilmeyecek hayvan' denince aklına sadece 'hamam böceği' ve türevi canlılar gelen 'hayvan sever' samimiyetsizliği. çok itici

bence asıl sorun beslenilmeyecek hayvanların 'hamam böceği' olması değil, beslenilecek hayvanların 'şirin' olması sorunu. sizi çeken şey içinizdeki 'hayvan sevgisi' değil, 'şirinlik' arzusu. şunu kabullenip polyanna masturbasyonu yapmayı bırakın artık.
sevilecek hayvan var sevilmeyecek hayvan var gidip bir hamamböceğini öpemem mesela. zaten hayvanseverlerin amacı hayvan haklarını korumaktır illâ tüm hayvanları bağrımıza basacak değiliz.
katılıyorum. inek görseler, ıyy o ne be köylü müyüz biz der bu elit tayfa. tabi instagramda gideri yok ineğin. hayvanseversen hepsini seveceksin yok öyle sadece primli hayvanlarla şov yapmak.
Doğru önerme. Bu şovmenliktir.
(bkz: kedi) (bkz: köpek) (bkz: kuş) (bkz: tavşan) ve benzeri..

bunları besleyince hayvan sever mi oluyorsunuz cidden? bahçenizde minik bi domuzcuk besleyin desem, öğk der, saçmaladığımı düşünür ve beni ciddiye bile almazsınız. ne o yoksa hayvanlar arasında 'ayrımcılık' mı yapıyorsunuz?

kaldı ki kişi kendini hayvan sever olarak tanımlar fakat günlük yaşamında boğazı bıçakla yarılmış bir ineği, keçiyi, tavuğu afiyetle mideye indirir.

yahu şunu anlayın artık, siz hayvan sever değilsiniz. kedi sever, köpek seversiniz.

diğerleri sizin için iğrenç, günah ve yenilebilir hayvanlardır.

not: vegan değilim. hayvan etini afiyetle yerim ve evde bir hayvan besleyeceğim zamanda koşa koşa gidip yavru kedi alırım. ama ben asla bir 'hayvan sever' olduğumu iddia etmiyorum.