bugün

Sokakta binlerce kedi tek bir aşı ile sahiplenilmeyi bekliyor.
benim kedilerimden biri çöpte poşete sarılıp atılmış 4 yavrudan tek hayatta kalanı. Buldugum zaman haftalikti.
şu an 1 yaşında ve gayet sahiplenilmis bir hali var.
buyuk sehirlerde olsam kesinlikle yapacagim islerdendir.
sokak kedilerine aile ve ozellikle nefret eden nene ve dedelere ragmen zamaninda 17 kediye bakmis biri olarak bunu soyluyorum .
son birkaç aydır içime en dert olan konudur. 4 tane kedi bakıyorum en sonuncuyu sokaktan aldım patisi parçalandığı için, tedavisi yaptırır sahiplendiririm diyerekten. Ama alıştım ve geçen test sonuçlarıma göre kedilerimi uzaklaştırmam gerekiyormuş. Hepsi elimde büyüdü. O kadar dertliyim ki sözlük. Lütfen izmir içinde kedi sahiplenmek isteyen varsa bana ulaşsın seve seve yardımcı olurum.
bir kedi sahiplenmek istiyorum kedisi doğum yapmış, bir tanıdığının kedisi olanlar vs ile iletişime geçebilirsek aşırı mutlu olucam.
Bende boyle bir sey dusunuyordum taaki bugune kadar.. cunki cuma gunu bir kedi sahipleneceğim. Yani dusunce artik gerceklesiyor efenim.
Elimde 2 günlük öksüz bir kedi var, elimden geldiğince bakmaya çalışıyorum. Bir süt anne harika olacak, kedisi doğum yapmış olan varsa bu yavruyu da yavruların arasına katma amacıyla sahiplendirmek istiyorum arkadaşlar. Yakında yoğunluktan kediyle hiç ilgilenemeyeceğim, benim gibi bakabilecek birine de sahiplendirebilirim. El ele verip yaşatalım şu yavrucağı.
bir yerde haklıdır sahiplendirdigi hayvanin ne durumda olduğunu merak ediyordur. kolay mı evde bir varlıktan ayrilmak.
Kedim 2015 nisan ayında doğdu. Kız kardeşiyle birlikte bakıyoruz. Kasım ayında araba kazası geçirdi, tedavisi yapıldı. Kaza sonrası kuyruğu koptu, ne yazık ki short hair cinsi kediler kadar kuyruğu var. Kısırlaştırıldı, gayet sağlıklı. Ancak burası onun için tehlikeli olduğundan ona daha güvenli bir yuva arıyoruz. Tuvalet eğitimi var, mama seçmiyor, çok zeki ve cana yakın. Kendisini sahiplenecek iyi yürekli bir sahip arıyorum. Gözleri açık olan kendisi, yanındaki de kız kardeşi.
görsel
içim parçalandı.

:güngörende belediyenin ücretsiz veteriner kliniği var oraya bıraksalar aslında?
umarim alan bulunur.

hayvanlari seviyorum ama daha kendime bile bakamadigim icin eve alamiyorum, bakamayacak olduktan sonra almanin bir anlami yok.
Sahiplendirme sürecini bir kaç kez yaşadım.Çok zordur bilirim.Allah yardımcınız olsun.Ben bir defa başarılı olabildim.Tavsiyem instagram'dan ilan verin.kedi_sahiplendirme@gmail olması lazım.Mail atıyorsunuz,yayınlıyorlar.Face ve twitter'da 2 3 hafta dönen ilan instagram'da bir kaç günde ilgi gördü.haysevder@gmail.com'a da atıp takip edebilirsiniz.sürekli güncelleme istiyor ve bi hafta içinde ancak veriliyor ilan.instagram daha hızlı aynı gün ilanı koyuyor.Bol şans diliyorum.Umarım bıcırıklar hak ettikkeri sıcak yuvaya kavuşur.
artık dışarıda yaşamaya uyum sağlayamayacak ev kedilerinin yeni bir ev bulması için yapılan eylemdir.

evde tam 6 tane kedi var sözlük ve artık bakamaz duruma geldim. yemine kumuna yetişemediğimden aşılarını bile henüz yaptıramadım. istanbul içi beylikdüzü civarı sahiplenmek isteyen sevgili sözlük yazarlarını beklemekteyim.

3 adet dişi yavru sahiplendireceğim.

bir tanesi köpeklerden kaçarken ağaçta mahsur kalmış ve kardeşim tarafından eve getirilmiş, salmamıza rağmen (nasıl becerdiyse) apartmanın içine girip kapımıza yatmış olan ve mecburen eve alınan 6 aylık civarında siyah ağırlıklı tortoiseshell
iki tanesi ise 4 aylık gri-beyaz-kızıl-kahve rengi karışımı kürklü tekir. bu ikisi ikizdir. aynı keseden çıkmışlardır.

ilgilenen veya bu kedilerle ne yapacağım hakkında fikri olan yazarların mesaj butonumu aydınlatmaları önemle rica olunur.
(bkz: allah kimseyi kedisinden ayırmasın)
Dün yapmış olduğum eylem. Kedim yavruladiktan sonra iki aylık olan yavrulara bakamadığım için sahiplendirdim ancak biraz pişman gibiyim sanki , biraz burukluk var neyse umarım yeni dostlarıyla çok mutlu olurlar bu arada yavru kediler 8 haftalık olmadan yapılmaması gereken eylemdir..
iki kedim aynı anda yavrulayınca evde yavru kedilerimin sayısı arttı. Bakabilecek sevgili yazarlarımıza bursa içi sahiplendirme yapabilirim. Düşünen varsa mesaj atabilir.
cins kedi satın almak varken yapılmaması gereken eylem.
görsel
Bu yavru ceylanlarım da bana ait ve "ucretsiz". Istanbul içinde isteyen ve gercekten bakabilecek olan birisine vereceğim.
Bayram nedeniyle bir kac gun evde olmayacagim. ben bu 6 tane cani kime emanet edeyim onu dusunuyorum kara kara. Sahiplenen kimse yok.
Hayvan sahiplenmekte sahiplendirmekte bakmakta büyük dert. Ha eğlenceli yöneri çok o ayrı ama genel durum bu. Acil il dışına çıkmak istersin hayvan nerede kalacak kime bırakacaksın dert, ara sıra uyuzluğu tutar veterinere götüreceksin veterinerlerde (hepsi değil elbette) sorunlu gerizekalı dr olamamanın kompleksinde ama dr gibi takılan paragöz tipler, onlarla uğrasacaksın ayrı dert ama o iki saniye evde gezinişinin verdiği huzur varya öyle güzel ki dostlar. inanın sabırlı biri iseniz ve imkanlarınız varsa çok güzel bir varlık kedi.
istemeye istemeye de olsa yapmam gereken şey. 2 kedi var geçici beslediğim. En azından ev olsun diye seriye aldım. buraya da yazayım.
baharın yavrular benim kız. bakalım hangi şanslı yazarlarla akraba olacağız
satın alma,sahiplen.
Okuyup huzur bulduğum başlıkk.
benim kedim gibi.
güncel Önemli Başlıklar