bugün

hayir canim me delirmesi. ben surekli kedilerle kopeklerle tavuklarla ineklerle konsurum. gayet normal.
"Leylanın sokağındaki köpeğin gözlerinden öper mecnun. Psikologlara göre bu bir davranış bozukluğudur. Edebiyatçılar ise bu davranışın önünde saygıyla eğilir."
Yemek yedigimiz yerde minderlere cikiyor diye itip kakiyorlardi el kadar kediyi , getirelim eve bakariz dedik kendimize zor bakarken, zaman gecti evlat oldu bize bacaksiz bok, o bizim hayvanimiz degil ayrica biz onun insanlariyiz. Cani istedigi zaman sevdiriyor bir bu konuda anlasamiyoruz. Salak salak kudururken kafasini carpti hemen veterinere goturduk bir sey yok dedi, nefes aliyor mu diye gece basinda bekledik. Muhabbetimiz de cok koyu, cogu insandan daha eglenceli onunla konusmak. Baslik sorusuna gelince cevabim hayir. Bok pusuruk insana laf anlatacagima kedim ile muhabbet etmek daha mutluluk verici. Anliyorlarda bacaksizlar; uzgun ya da mutsuz olayim gelir yamacima giril giril hic ayrilmaz yanimdan, dertlesiriz. Ne stres kaldi ne bir sey. Bir de kili tuyu , kum temizlemesi olmasa...anliyorlar halden dedim ya; saglik sorunu yasadim testlerimi bekledigim surec zorlu gecti benim icin, boru mu sonucta ucunda olmek var, nasil hissetti ne anladi bilmiyorum her gun yaprak getirdi bana hediye olarak patisini sevdigim. Burdan bir uzman doktor cikar “hayir yaniliyorsunuz, hayvan ile konusmak delirme belirtisidir” derse de ohhhh ne guzel delirmisim derim.
Cevap vermiyorlarsa sorun değil arkadaşım...
Bir insanın hayvanla konuşması asla bir delilik belirtisi olamaz. o hayvan insanı anlayıp tepki verebilir. tepki veren bir canlıyla konuşmak gayet doğal bir durumdur.
valla benimkiler pek dinlemiyor ama konusuyorum yine de
görsel
şu anda mırnavla entry' i okuyup gülüşüyoruz...

not: akıllı ol olm. konuşuyorsan doğru yoldasın demektir.
onlar konuşurken, sen onları anlıyorsan zaten olayı bitirmişsin demektir.
örneğin bir kedinin acıkınca çıkardığı sesle, susayınca çıkardığı sesin farklı olması gibi.
mart ayında çıkardıkları ses olayına girmiyorum bile.

not: sözlükte bu kadar çok hayvan severin olduğunu bilmiyordum. sevindim lan...
https://m.youtube.com/watch?v=OBmfIqTJUpc
Menekşeleriyle bile konuşan gúzel insanların var olduğu evrende, kedi köpeklerle konuşmak, sıradan ve naif bir davranıştır.

insanlar konuşarak iletişim kurarlar, duygularını, beden dilinin yanısıra konuşarak ifade ederler.

Siz konuşun, onlar anlarlar...
Hem de birçok insandan iyi!
KONUŞmamak ahmaklıktır.

bu arada british sahiplendik. aşağı yukarı 20 gündür bir kedimiz oldu. daha doğrusu evimizi bir kedi işgal etti. sığıntı gibi yaşıyoruz ondan arta kalan yerlerde. beni köle olarak kullanıyor. sırtını fırçalatıyor her akşam. bokunu temizletiyor. ödül olarak da elimi falan yalıyor.

ruh sağlığımı toparladı el kadar hayvan. allah ondan razı olsun. her akşam yatmadan önce muhakkak en az yarım saat sohbet ederiz. çok hoşsohbet bir hayvan.
yok be. ben köpeğimle konuşuyorum. anlıyor o. delilikse delilik. biz mutluyuz.
(bkz: öyle derlerse de meçhuldür)
ne zamandır düşünüyorum bunu acaba deliriyormuyum diye, hani yalnızlıktan desem sosyal çevresi de olanda birisiyim ama nedense sokakta ne zaman bir kedi yada köpek görsem konuşasım geliyor onlarla, acaba deliriyormuyum ben.
güncel Önemli Başlıklar