bugün

kedi-köpek beslenmeyen evde ki yemekten farkı yoktur. Ha yemeği yapan beceriksiz ise bunun suçu hayvancıklara atılmamalı.
pis insanlarla yemek yemekten daha temiz ve keyifli bir durum.
bir zamanlar ev arkadaşım tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra öyle bırakıp çıkıyordu evdeki kedi kumuna ihtiyacını giderdikten sonra üstünü örtüyor ayağını suya batırıp temizliyordu , lafın kısası kedi kadar olamamıştı insanoğlu.
Kedi köpek gelip tabağa mı sıçıyo amk sevgi görmemiş babun maymunları sizi. En nefret ettiğim pasif agresif tavır lan o hayvanlara yapılan bakımları siz ömrü hayatınızda kendinize hiç yaptınız mı acaba. Değil aynı evde yemek, aynı tabaktan yerim ama sizin içtiğiniz bardaktan su içmem animal hater lar sizi.
kendi beslediğim evse yerim hayvan alırsam temizliğine de bakarım kıl tüy dökse de hemen hallederim.
Yenebilir ama bazen yenmez. Bunu belirleyen bence evin sahibidir.

Evimde kedi olduğu için yemek yemeyen tipler ile karşılıyorum. Sıkıntı yok, kendi tercihi. Ancak ben bir şekilde misafire çok ciddi hazırlık yapmayı seven biriyim ve o yemek yemezse içim rahat etmez. Haliyle yemek yemeyen bir misafir evime bir daha gelemiyor. Kediyi odaya soksana ben korkuyorum pofff diyen için yine tercihim evime gelmemesi. Birbirimize belli saygı duymuyoruz, aynı evde oturmamızın mantığı var mı? Yok.

Ben titiz biri değilim. Temizlik anlayışım mutfağı her gün 2 kez temizlemek ve banyoyu her gün güzelce temizlemek. Bu kadar. Geri kalan ev işi için bakıma muhtaç durumdayım. Evde olduğum sürece asla atlamam bu işleri. Kedim mutfağın belirli yerine kadar gelebilir, tezgaha çıkamaz, masaya çıkamaz, biz yemek yerken şimdi sizin vicdanınızı emcüklücem gözlerime bakın bakışı atıyorsa bunu bile uzaktan yapar. Çünkü kedim eğitimli. Ben hep tertemiz şeyler yerim ama siz pis insanlarsınız ıyyy iğrenç insanlar sizden nefret ediyorum dercesine davranan bir misafire bu yüzden katlanamıyorum.

Çünkü onun gibi kedi tüylü yemekler yemek istemiyoruz ve sırf kedi besliyoruz diye bize her hafta toplam 8 kilo kedi tüyü topu yiyormuşuz gibi niye davranıyor anlamıyorum. Ki benim kedim çoğu insandan daha eğitimlidir. Evde tuvaletin birini ona ayırdık ve insan gibi gidip oraya yapıyor. Her gün çamaşır suyu ile yıkanıyor orası birkaç kez. Kedimin patilerini siliyoruz ki pati sayısı bile az annesinin kuzusunun. Daha napabilir bu kedi? Biraz daha zamanımız olsa ciddiyim masaya bizimle oturur ve dizlerine peçete koyar. Çatal bıçak kullanır. Ancak kedi ömrünün kısıtlı olması nedenli o kadar eğitim veremiyorum. Bu kadarını sağlayabildim. Kedi geldi 10 yaşına. Belki 11. Şu an 3-4 yaşında olsa var ya offf. Neler yapardık beraber. Piyano çalardı beyaz şarabını yudumlarken.

Valla ne kadar çok konuşuyorum sahiden ha. Ama daha bitmedi. Daha bu nedir ki? Bazı insanlar kedi ve köpeğinin su içtiği bardaktan su içiyor ya da yemek yaparken kedi tezgahın üstünde oturuyor. Köpek yapılan yemekten biraz yiyor, sonra onun geri kalanını misafire ikram ediyorlar. Olabiliyor. Çünkü çocuğu gibi benimsiyor o hayvanı, olabilir, ne güzel. Ancak sahiden bu hiç hoş değil. Bu eleştirilebilir. Ben mesela eleştiriyorum şu an.

Bunun haricinde her kedi köpek besleyene iğrenmiş gibi davranmanın sahiden anlamı yok. Önüne yemek koyuyorsun mesela, bir kediye bi tabağa bakıyor ve asla yemiyor. Oysa ayıp.
Besleyenler düşünsün onu da biz düşünecek halimzi var mı.
Sanmıyorum yiyebileyim. Kediye köpeğe hijyen gösterseler belki de kendi tabağından çatalından yediren çok var. içim almaz.