bugün

kedi ile köpek arasında olan farklardır.
(bkz: gerizekalıya anlatır gibi tanım yapmak)

yok tabi tanım bu değil hemen üzülmeyin. bir güzel hikaye ile bu olayı ucundan açıklığa kavuşturayım.

günlerden bir gün, hep bu uludag sözlükteki yazarlar mı anket yapacak mnskym bir de biz yapalım diye, manyağın biri bir kediyi bir köpeği karşısına oturtmuş. sonra teker teker aynı soruyu sormuş.

önce köpeğe dönmüş;
+ köpek kardeş, sence tanrı kimdir?
köpek şöyle bakmış;
- tanrı insan olmalı, beni besliyor, doyuruyor, seviyorlar o yüzden onlara tapıyorum, demiş.

sonra kediye sormuş aynı soruyu;
+ ee kedi kardeş, söyle bakalım tanrı kimdir?
kedi hiç düşünmeden;
- tanrı ben olmalıyım, insanlar beni besliyor, doyuruyor, seviyorlar o yüzden bana tapıyorlar, demiş.

kedi ile köpek arasındaki en büyük fark budur.
halk arasında kediler nankör, köpekler ise sadık bilinir.
bir başka yorum ise kediler, "rızkı Allah'tan geldiğini bildiği için insanlara bağlanmaz" denir.
biri muhafazakardır diğeri milliyetçi. **
sonuçta hayvan bunlar efendim, illa araların fark olacaktır. ama sonuçta hayvandır.
kedi ile köpek tamamen farklı hayvanlardır. birbirine benzeyen hiçbir özellikleri olmadığından, kedi ile köpek arasındaki farklar çok anlamsız bir başlıktır. birisi kedigiller ailesine mensup bir hayvandır. bu aileye kedi,aslan,kaplan,vaşak,leopar,puma vs. girer. köpekse, köpekgiller ailesine mensup bir hayvandır. köpek,kurt,tilki,çakal, vs hayvanlar girer. eğer bir karşılaştırma yapılacaksa her hayvan kendi ailesinden bir hayvanla karşılaştırılmalıdır.
kedi dışkısını örtbas ederken köpekse uluorta yapmaktan gocunmaz.
güncel Önemli Başlıklar