bugün

köpek besleyeceğinize sevgili edinin daha iyi.

(bkz: ilgi manyakları)
Goethe'nin bir sözü vardır: "insanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum" diye öylesine gerçek bir söz ki. Ağızları var konuşamıyorlar, duyguları var aktaramıyorlar ve onların hayatlarında sadece bizler varız (bkz: Köpeğim ŞANS) Sabahları öylesine özlem duyarak yanıma geliyor ve beni uyandırma çabası içerisine giriyor ki ve ardından tasmasını yanıma getirim "uykunu aldığına göre beni tuvalete çıkart lütfen" dermişcesine yanıma gelmesi hele.
Öyle mükemmel hayvanlar ki herşeyleri hissediyorlar, anlıyorlar ama konuşamıyorlar, beden diliyle bizleri koruyor zaman zaman ise sevgilerini doruk noktasında yine beden dilleriyle belli ediyorlar.

Keşke herkeste azcık bir hayvan sevgisi olsa da; (bkz: Rusyada ki Metro istasyonu) köpekler metroyla seyahat ediyorlar ve kimse gelipte bizim milletimiz gibi "hoşt" diyip tekme atmıyor, kovalamıyor. Gerekirse ayakta kalıyorlar ama asla o canı rahatsız etmiyorlar. Doğrusu insana saygı olmayan bir memlekette hayvana saygı olmasını beklemek çok ters oluyor ama umarım birgün yolda kedi görüldüğünde annesi çocuğunun kovalayıp taş attığını gördüğünde kızıp hayvan sevgisini aşılar ya da en azından kapı önlerine koyulan bir kap su ile sokak hayvanlarımız sıcak ya da kış aylarında su aramak yerine bizim koyduğumuz sadece 1 kap su ile hayatta kalabilirler.

Herkesi kış aylarında sabah camının önüne 1 ekmek parçası ile kapı önüne 1 kap su koymaya davet ediyorum.
Yazımı sabırla okuduğunuz için teşekkürler.Sevgiler
pek fark yoktur. sadece köpeği dışarıda dolaştırırken etrafa hakimiyet duygusu söz konusudur.
imralıda bir adet köpek besliyoruz zaten.* kedi beslemeyi tercih edeceğim karşılaştırmadır. nankör falan derler ama hiç de öyle değildirler.
--spoiler--
kedi kızarsa günlerce sizinle konuşmaz.
--spoiler--
otoriter insanların kedi, yalaka insanların köpek beslemesidir.
kedi acıkana kadar asil bir hayvandır acıkınca yılışık hareketler gösterir bu da sahibini sıkabilir, köpekse geneli çocuk gibidir sürekli -hadi lan gelde biraz şu oyunu oynayak bakışları vardır her insan da ona vakit ayıramayabilir. sonuç olarak sorumluluk gerektiren bişeydir hayvan bakmak eğer hayvanınızla aranızda bi bağ kuramadıysanız beslemenin de zorunluluğu yoktur. japon balığı olsa bile.
kediler kokmaz köpekler kokar. kediler kendini çok sevdirmez. bir asaleti vardır. köpekler şaklabandır biraz. hemen şımarıp oyun oynamak isterler. benim oyum kediden yana. evi daha az kokutuyor. bütün gün kendini yalayıp temizliyor.
yavru ise ikiside beslenir, fakat büyüyünce köpek beslenir kedi bakabilecek birine yani hatun kişiye teslim edilir.
kedi beslemek her yiğidin harcı degıldır. Bazen adeta dalga gecer sizinle. inanılmaz özgür bir hayvandır. Asla yıldırılamaz. Ona asla bir şeyi kabul ettiremezsiniz. Anarşist bunlar ay. Bakımı kopege gore cok daha kolay olsa da manevi yönü cok daha agırdır.

inanılmaz derecede kıskanc olabilirler. Bu konuda barzodan daha katı olabilirler.

Tırnakları cok acıtıyor ayrıca. Her yerimde desenler mevcut oradan biliyorum.
Kedi besleyecegime gider köpek beslerim.
En azından köpek sahibini kapıda karşılıyo daha sadık kediler sanki sikimden aşağı kasimpasa gibi yayılıyor sadece.
fakirin çocuğu .
zenginin köpeğinin yediğini yiyemez .
dimi ? hadi biri adalet desinde gülelim
Kedi derim.

Köpekler aşırı ilgi isterler (çocuk gibi), bakımıydı bilmemnesiydi vs. kediler öyle değil. Özgür ruhlu saygu duyulası canlılar. Bi kedim vardı beni kapıda karşılar sabahları beni o uyandırırdı böyle de yapıları vardır. Bi nankörlüğünü görmedim hiç.
arkadaş isteyen kedi, köle isteyen köpek besler.
köpek iyi bir ilgi ister. tüyü kedinden daha çoktur, kokusu çok kötüdür, gezdirmek zorundasınız yoksa hayvancağız bunalıma girer. kedi de ise koku pek olmaz, eğer beslediğiniz cins bir kedi değilse öyle çok da ilgi istemez, sizin dışarıya çıkarıp gezdirmenize gerek yoktur açarsınız penceriye kendi çıkar, gezer, gelir.
Kedi beslerken içgüdü yoğunluğu görürsünüz, köpek beslerken zeka ve duygu yoğunluğu.
ikisini bir besliyodum. Bi de hamsterım vardı. Köpeğim çalındı hamsterım öldü. Şu an sadece kedilerim var. Önemli olan hangisinin sorumluluğunu alabileceğiniz. Hayvanları ziyan etmeyin.
Köpek beslemek daha güzeldir. Kedi nankör. Evet.
köpek esirin, kedi efendindir.
gel dersin gelir git dersin üzülerek gider. Sonra kıyamazsın sen yanına gidersin. her an başımda nöbet tutar. Göz yaşlarımı bile yalar ya. Köpek dosttur, candır..