bugün

lakin pek cok sahte musluman kediye degil evde beslemek yolda sokakta tekme atar.
müslümanlarımızın işine gelmediği için bilinmeyendir, az bilinendir. çaba sarfedecek, sorumluluk alacak az mı? kim uğraşacak bunlarla. gider 2 rekat namaz kılar içini rahatlatır.
--spoiler--
Sual: Köpek ve kedi beslemek günah mıdır? Komşumuz kedi besliyor. Evine gittiğimiz zaman bizim kız çocuklar ve anneleri korkuyor. Kedi mutfakta yiyeceklere ve içeceklere dokunabiliyor. Gezdiği yerlerde namaz kılınabilir mi? Kızım, teyzesine yardım ederken, kediyi görünce, korkudan elindeki tepsiyi düşürüyor. Apartman hayatında köpek ve kedi beslemek uygun mu?
CEVAP
Bir ihtiyaç için köpek beslemek caizdir. Mesela polis köpeği, av köpeği, çoban köpeği, bekçi köpeği beslenir. Ancak köpek evin içine sokulmaz. Ayrı yeri veya kulübesi olur. Köpek bulunan odaya rahmet melekleri girmez.

Kediye gelince, kedi beslemek caizdir. Ancak bugünkü apartman hayatında zor olur. Çişini, kakasını yapacak yer arar. Kum torbası olsa da, biraz zordur. Bazı kediler çişi gelince, dışarı gidebiliyor. Kedinin tüyleri eve hatta yemeklere dökülebilir. Yıkamak temizlemek gerekir. itinalı bir şekilde bakmak gerekir. Köy evlerinde fare olurdu, kedi beslenirdi. Beton apartmanlarda farenin rahatça yaşaması zordur.

Kedi pis değildir. Gezdiği yerlerde namaz kılınır. Sahabeden bir hanım anlatır:

Abdest alması için bir kaba su koymuştum. Kedi gelip bu kaptan su içince dayım Ebu Katade biraz daha su içmesi için, kabı kedinin önüne uzattı. Benim hayretle baktığımı görünce, dedi ki: Niye hayret ettin? Resulullah efendimiz buyurdu ki:
(Kedi necis değildir. Etrafınızda çok dolaşan [sevimli ] bir hayvandır.) [Tirmizi, Nesai, Ebu Davud, Muvatta]

Başka bir hadis-i şerifte de, kedi sevgisinin imandan olduğu bildirilmiştir.

Pis değil diye kedi beslemek gerekmez. Kedilerden hastalık da geçebilir. Komşular rahatsız oluyorsa eve koymamak uygun olur. Bazı hanımlar, fareden korkar. Kediden köpekten korkan da olabilir. Komşularımızın rahatsız olmamaları için kedi sevgimizden feragat ederek evde kedi beslememek iyi olur.
--spoiler--
2 kedi beslemek ise 2 extra sevap point'e eşittir.
adnan oktar a bakılarak anlaşılacak durumdur.
http://www.youtube.com/watch?v=RsOlAXsTHhQ
bu güne kadar şahsımca kedi beslenen eve melek girmez diye söylenmiş ve bilinmişti. şimdi köpek için bunu ve kedi beslemenin sünnet olduğunu okuyorum. hocalar bile hem fikir değiller. kitap aynı fikirler maşallah çok çeşitli.
Muhammed'in de sahiplenip baktığı bi kedisi olduğuna dayanarak söylenebilir.
gerçek müslümanların bildiği bir gerçek. peygamber efendimiz de bir kedi sahiplenip beslemedi mi sorarım size din kardeşlerim.
sahabiler içinde en fazla -5374 adet- hadis rivayet eden Abdurrahman bin Sahr ed-Dêvsi'ye de kedilere düşkünlüğü sebebiyle, kedicik babası anlamına gelen Ebu Hureyre lakabını vermişti Peygamber Efendimiz.