bugün

Orijinal, güzel duyguların hayvanıdır. Uzaktan sevmesi de evde beslemesi de ayrı keyiflidir. Sokak tekiri ayrı, safkan ırkı ayrı güzel ve kendine hastır.

Sol frameden cümle çalıp sözcük değiştirip basacağına, örneğin mısır eski uygarlıklarında resmedilen kedi figürleri ile büyükşehirlerdeki manzaraların birbiri ile ilgisi olup olmadığını okusak bize daha yararlı olacak. Sonra kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz bize de yazık... Kendim yazacaktım zaten kedim değil. Yazım yanlışı aramayınız.
Kedime duyduğum sevgi kadar çok az şeye sevgi duyarım. Hayatımda en zor dönemlerini onun sayesinde atlattım. intihar düşüncelerim olduğu zamanlar yardım alabilecek durumda da değildim. intihar etmemi engelleyen tek şey kedimi düşünmemdi. Ona bir hayat borçluyum bu yüzden.
ben de pek sevmem kediyi.
kedidense güzel yarimi dizime yatırır severim.
zaten aynısı.

karnı acıkınca doyur, susayınca içir, isteyince sev-ilgilen.
hatta daha iyi kuma sıçmıyolar.
görsel
Balon babandır.
bunu söyleyen abartılmış, balon bir insandır
Kedi çok güzel bir hayvandır hatta en sevdiğim hayvan olabilir.
Aksine kalıbımı basacağım düşünce.

Mis gibi tertemiz, kendi halinde, yapışkanlık ve sululuktan hoşlanmayan, duruş sahibi, bireysel ve bireyci, çılgın hayvanlardır kediler.
Okuduğum en saçma cümle. Tıpkı kediler asildir, kediler nankördür cümleleri gibi bu da. Yav kardaşım allaahın hayvanı işte beşeri özellik yüklemek çok manasız. Ama bir canları ve bu çivisini yaladığımın dünyasının bir parçası olduğunu, yaşam döngüsüne katkıda bulunduğunu unutmamak gerek. Hadi miyavladım bay.
görsel
Tabi ki abartacaz. Kedi gibi asil tatlış bir canlı abartılayacak canlı mı. Şuna bakın. Bir de 13 kişi beğenmiş. Uludağ sözlük hayvan, doğa, insan düşmanı kaynayan çöplük haline gelmeye başladı.
konuyu açan kişinin balonluğu kadar değildir.
Sıkıysa bunu bir aslanın yanında söylesene delikanlı.
kedi lan bu türkü mü söylesin?
görsel
Sokakların küsü la.
tövbe de çarpılırsın lan kedi bir doğa harikasıdır.
Tüm hayvanlar eşittir ama kediler daha eşittir.
abartırım kardeşim. kimseye zararı yok şu kedilerin.

uysal köpek ve saldırgan köpek ayrımı yapamayıp birçok insanın ölümüne sebep olan kurt kırmalarını abartanlar milli güvenlik sorunu olarak karşımızda dururken kedileri abartmak bir sorun olmamalı.
Abartılmış jelibonlar da olabilirler.
görsel
içi sıvı doldurulmuş balon.
Doğrudur.
Sokak kedileri ve yavru olmayanlar tatlı değil ama dünyanın en tatlı varligiymis gibi muamele yapılıyor.
Sanki biraz öyle...
görsel
Bi kediyi bulastırmadığınız kalmıştı sımdı tam oldu.
Dünyadaki en vahşi, en yok edici ve tüketici varlık olan insan çok matah bir tür ya sanki gelmiş burda saçma sapan başlık açıp altına da iki ağız ishali yorum döşüyor.

Kedilerin de çok umrunda zaten senin bu beyanın. Kedilerin hiçbir şey umrunda değil, dünya üzerindeki en umursamaz varlık onlar. Kediler yalnız bu yüzden bile sevilir.

Kedi balon bilmem ne diye bok atacağınıza her gün dışarı adım attığınızda sizi hayattan soğutan, görgüden yoksun insanlar için çenenizi yorun. En azından kediler veya başka hiçbir hayvan sizin hakkınızı yemez, sırtınızdan vurmaz, dedikodunuzu yapmaz. O yüzden şimdi bu mal beyanlarını alın ve kedilerden uzak durun!
(bkz: bullshit)
hiçbir abartı kediye hakkını teslim edemez.
görsel