1. 1.
    maldır, aptaldır, salaktır.

sanane lan? sanane! bonba gibi hamburger duruken o acılı ve aşırı kalori içeren kebabı niye yiyip kalp damarlarımı tıkıyım sonra da anjuyo falan olıyım ya çok saçma bence götünden iğne sokuyolarmış annem dediydi. bi kerecik hamburger yemek için 4 ay para biriktirmiştim ben sadece bi tane yiyebilmek için, peder ayda 1 lira veriyo piç işte, anca bi tane oldu, 2.cisini yemek için kendimi bile satardım valla kimse almazdı keşke memem olsaydı ve kız olsaydım o zaman bi hamburger için herkese verirdim.
    4 -18 ... ezik man
  2. 2.
    (bkz: kendi kendine celallenen adam)

tamam yahu hamburger ye, hayret birşey. *
    5 ... quaresmatique
  3. 3.
    eskilerden kalma, belki de şimdi rahmetli olmuş bir sevimli amcamızdır. O zamanlar burger king ve mcdonald's amerikan filmlerindeki restoranların isimlerinden başka birşey değildi. Nahiyemize ilk kez wimpy adlı hamburgerci açılmıştı ve liseli gençlik olarak bizler doldurur doldurur boşaltırdık. Oradaki amcalar böyle derdi işte...
    (bkz: geçmiş zaman olurki)
    ... hearts burst into fire
  4. 4.
    hamburger kebaba göre daha ucuzdur ülkemizde. onun için bir çok öğrenci hamburgeri tercih edebilir.
    olur da bir gün mc donalds, burger king gibi kampanyalar yapan kebapçı çıkarsa; o köşeyi döner, öğrencilerin sevgisini kazanır.
    1 ... garipname
  5. 5.
    normal türk ve gerçek türk insanıdır.
    ... suluman48
  6. 6.
    kebap dururken hamburger yiyen salağın tepki verdiği insandır, candır.
    3 ... cunku essegin nikinden dolayi
  7. 7.
    alakası yoktur sonuna kadar türküz tabiki fakat hamburger de farklı bir tattır her canımız hazır yemek çektiğinde adana, urfa ve ya lahmacun yicek değiliz gel gelelim türkiyede yaşıyorsun kıyması da, eti de türkiyede üretiliyor amerikan köftesi değil yani.
    -1 ... mbgm
  8. 8.
    bir hamburger için göt vermeyi düşünen kişioğlu söylemi. *
    1 -1 ... firefighter
  9. 9.
    (bkz: o benim)
    adana'da yaşadığı için insan bi süre sonra adana kebapdan illallah ediyor.
    ... phonema
  10. 10.
    kutuplarda güneşlenmeye çalışmak gibi birşeydir.
    ... missfenerlee