bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  temenni belirtir bir cümledir.

  eminim ki bu temenniye katılacak bir çok insan olacaktır. western filmlerini hepiniz bilirsiniz, tabi olay sinema olunca gerçeğe kıyasla durum biraz abartılıdır ama bir hukuksuzluk durumu hakimdir o vahşi topraklarda, birinin tipine gıcık olursun çat vurursun, yürüyüşü hoşuna gitmez çeker tabancayı sıkarsın vs vs. bence bu çok iyi bir şey ya.

  keşke bizim dünyamızda böyle olsaydı demekten kendimi alamıyorum çoğu zaman.

  not: öldürmek mesele değil de, işte yasalarla başı belaya girsin istemiyor insan. bence öldürmek serbest olmalı.
  1 -2 ... tasaklara ufleyen adam
 2. 2.
  bir temenni cümlesi.

  cezasına katlanacaksan serbest.

  edit: sadece egoist insanlar böyle bir temennide bulunurlar. sadece kendi düşüncesini önemli görenler. ki birazcık kendinize bakarsanız azıcık da olsa sizin de böyle birisi olduğununuzu görürsünüz.

  misal başka insanları öldürmek kesinlikle kötü bir şeydir dediğinizde ben haklıyım imajını vermiş oluyorsunuz.
  ... kartalatt
 3. 3.
  (bkz: sakin ol şampiyon)
  2 ... usualsuspects
 4. 4.
  böyle düşünerek sevdiği insanları öldürdüğünün farkına varamayan yazar görüşüdür. öldürme iç güdüsüne sahip insan en başta en çok sevdiğini ve sahiplendiğini öldürme eğilimi gösterir.
  1 ... seyisyavrusu
 5. 5.
  sevmediğimiz insanları (ki onları sevmiyorsak eğer sevmememiz için mutlaka geçerli bir neden vardır) toprağa gönderdikten sonra daha rahat ve huzurlu bir hayat yaşayabileceğimiz gerçeği düşünüldüğünde kulağa çok hoş gelen bir temennidir.

  ayrıca öldürmek gayet basit bir şey, doğada her gün binlerce belki milyonlarca kez gerçekleşiyor. o yüzden durumu ajite etmenin alemi yok. biraz erkek olun, karı gibi duyar kasmayın.

  --spoiler--

  bir gün geçmiyor ki şu sözlük beni şaşırtmasın. yani öldüreceksin, gözünün içine bakabileceksin, karşındaki can verirken cansız bedeni görebileceksin, onu seven herkese "ben onu sevmiyordum, öldürdüm" diyebileceksin, onun elinden onu sevmediğin için yaşama hakkını alacaksın, allahtan korkmayacaksın, vicdanından korkmayacaksın da tek sorun hapiste yatmak ha? sana bi şey söyleyim sen bi kaç yıla yersin bu haltı ruh hastası katil...
  --spoiler--
  1 -2 ... tasaklara ufleyen adam
 6. 6.
  hayatta kalacağından çok emin görünen insan beyanı.
  1 ... anambunelan