1. 1.
  dragon age 2: muhteşem yazılmış bir öyküsü vardır. tarihselliğin, sanatın, ayrıntının amına koymuştur. çok kaliteli bir yönetmen ve oyuncu kadrosu gerekecektir, zira günümüzdeki eski çağ filmlerinin en büyük eksikliği aktör ve aktrislerin eski çağ kostümlerine sahip olup "oyun" denildikten sonra jest ve tavırlarının günümüz insanına benzemesidir. filmi olsa hollywood'a taş çıkarır.

  deus ex human revulotion: dünyamızın yakın geleceğini ilgilendiren teknolojinin pesimist bakış açısıyla ilgilendiği kadar, insanı insan yapan duyguların unutulmayacağı bir dünyada yaşadığımızı hatırlatan oyundur. adam jensenvin diesel canlandırabilir.

  world of warcraft: yüzüklerin efendisi tadında fakat daha fantastik bir hikayesi olan, belki de düşünülmüş en kapsamlı hikayelerden birisine sahip oyundur. çekimi çok zahmetli olacağından, aynı zamanda bütçesi diğer filmlere oranla uçuk olacağından, filme aktarılması zordur. Avatar gibi düşünüldüğünde ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

  şimdilik aklıma gelenler bunlar. belki biraz imkansız gibi görünse de hepinize,

  tomb raider ve prince of persia'yı hatırlatmak isterim.
  -1 ... moderndaycowboy
 2. 2.
  zaten bir hikayesi var, kaliteli de bir oyun. nfinity games bunu yapabilir önümüzdeki yıllarda.

  (bkz: point blank)
  -1 ... the bq
 3. 3.
  durun bebeler biraz sosyal mesaj vereyim;

  (bkz: memleketin üzerinde oynanan oyunlar 2) bu oyunun filmi çıksa keşke, okumayı, araştırmayı sevmeyen milletim, en azından izler de belki bi bok anlar, kafasında bazı şeyler netleşir.

  tabi çekecek yönetmen, yayınlayacak kanal, finansör, yapımcı bulunabilirse...
  3 ... koministimam
 4. 4.
  mount&blade
  1 -1 ... culsezar
 5. 5.
  (bkz: assassin s creed serisi)
  1 ... barbarossa