Advertisement

 1. 1.
  (bkz: dağlara gidelim dağlara)
  3 -3 ... simdiben
 2. 2.
  yazıktır... vatan uğruna göğsünü gere gere evlat kurban etmiş bir anaya söylettirilen laftır...
  22 -2 ... avalon
 3. 3.
  --spoiler--
  dağlara dağlara yar ben dağlara,
  sen kendine emanet ol bense dağlara.

  --spoiler--
  2 -1 ... hayatin anlamini arayan adam
 4. 4.
  anaların asıl şimdi ağladığını gösteren bir isyandır.

  edit: imla
  18 -10 ... demeteren
 5. 5.
  yüzde yüz doğru bir kelamdır.senin oğlun sınırda on beş ay nöbet tutsun gerekirse canını ortaya koysun yine bu vatanın çocukları tarafından şehit edilsin ondan sonra da biz masumuz örgüt bizi ayarttı açılımı desteklemeye geldik gibi absürt bir hareketle bu güzelim vatana geri dönsünler yetmezmiş gibi kadrolu bir işe yerleştirilsinler söyle sözlük senin oğlunda pkk'lı olsa sevinmez miydin(!)...
  9 -1 ... keditestisleriyleoynayanfare
 6. 6.
  şehit analarının feryat ettiği anda söylediği yakınma çeşidi. günümüz türkiye standartında çok da gayet doğru bir tabir.
  5 ... esuma
 7. 7.
  Yüreği yanan ananın söylediği, altından daha değerli cümledir. Haksız mı sormak gerek vicdan sahiplerine? Hiç gün yüzü görmemiş, nişanlılar, evliler, yoksullar, daha kimler kimler girmedi mi gencecik yaşında bu toprağın bağrına? Yazık değil mi bunca emeğe? Şimdi kalkıp karşılasın ruhsuz, utanmaz, haysiyetten yoksun olanlar bunca gözyaşına sebep olanları. Onlar döndüler ya dönemeyenler?
  6 ... hayripoter
 8. 8.
  Yol kenarında büyüyen kır çiçekleri gibidir Türk evlatları kimisi uçurum kenarında kimisi köy yolunda.. Şimdiyse yolda yürümesini bilmeyen insanlarca katledilen kısımlara Bariyer koyma telaşında devlet büyükleri. Niye yürümesini bilmeyenlere yürümeyi öğretmek değil dertleri de, kır çiçeklerinin önünü kapamak tek dertleri..? Böyle bir düzende bir ezilen bir kır çiçeği annesinin en haklı feryadıdır... Yollar bizim değilse, sikmişim bariyerlerii..
  3 -1 ... shizofren
 9. 9.
  evet, o zaman yeşil kartın olurdu ve hastahanelerde sürünmezdin.
  devlet sana topluma kazandırma ayağına iş de verirdi, maaşlı bir işin olmuş olur, işşizlik gibi bir derdin de olmazdı.
  devlet sana toki'den ev de verir, başını sokacak bir yerin de olurdu. öyle kiralarda falan sürünmez, ne yakacam derdin de olmazdı. zira bol bol kömür dağıtılıyor, sana da kesin verirlerdi. elektrik su parası da ödemezdin. çünkü genelde onlarda öyle bir alışkanlık yok, eh seni kaybedecek değiller ya, devlet ona da razı gelirdi.
  ne yiyeceğim diye düşünmene de gerek yok, yardım paketi de veriyorlar. erzağın da hazır. başka bir şey istersen " tekrar dağa çıkarım ha " diye tehdit ederdin, o dediğini de yaparlardı.
  ya, zamanında akıl etmezsen böyle hayıflanır durursun işte.
  8 ... darkness nights
 10. 10.
  ajitasyonun bokunu çıkarmaktır bu başka bir şey değil.
  3 -11 ... ahengidar