bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    deyimdir, delirmek anlaminda kullanilir.
    ... painkiller
  2. 2.
    insanın başına dert olur tekrar topla bir araya getir zordur.fekat en azından toplu halde intihar etmelerinden iyidir.
    ... karga
  3. 2.
    yakinlarinizdan birinin bakirkoy'u aramasini gerektiren eylem.

valla benim annem aramis, turkiye'ye adim attigim an beyaz gomlegimi giydireceklermis bana.
    ... limon cicegi kolonyasi
  4. 3.
    taraftarı olunan takımın golcüsü topu boş kale yerine dışarı atınca söz konusu olandır.
    ... legend of the stranger
  5. 4.
    beceriksiz bir çobanın işgüzarlığının sonucudur.
    ... taless
  6. 5.
    "bana soldan soldan geliyorlar." *
    ... kabuslara giren palyaaaco
  7. 6.
    bir keçiyi güdemeyen sessiz çoğunluğun pasif agresif eylemedir.
    ... o bir golgedir varlik sanirsin
  8. 7.
    bunalmak veya delirmek anlamlarına gelen bir deyim.
    1 ... 1352389
  9. 8.
    bu deyim çok ilgimi çekiyor ama malesef kanıtım yok ve bu benim açımdan bir paranoya veya saplantı olarak adlandırılabilir şu aşamada. yine de söyleyeyim.

bilindiği üzere ''delirmek'' anlamında kullanılır bu deyim. anonim olarak geçer ama eğer teorim doğruysa pek de anonim değil tersine kasti.

kur'an da geçen ''dağ'' pek çok müteşabih pasajda insan beynini tasvir etmek için kullanılmıştır.

gelelim keçi temsiline, bilindiği üzere güya şeytana tapıyoruz havasında takılıp ortalığa bilgi kirliliği yayanların da tasvir ettikleri sembol baphomet adlı keçi'dir. keçi zannımca tefekkürü simgelemekte. dağlarda en kıvrak ve en rahat hareket eden hayvan keçidir, olayın çıkışı burası olsa gerek. bu yüzden ''keçileri kaçırmak'' deyiminin kökeninin de buraya dayandığını düşünmekteyim. yani aslında mevzu tefekkür/düşünce. yine olay felsefi.

yazının başında uyardım bu benim şahsi paranoyam kimseyi de alakadar etmez sonra ''hasta'', ''kafayı mı yedin'', ''keçileri mi kaçırdın'' diye bana gelmeyin zira sizin gibi gelen onlarca ateist arkadaşım şimdilerde götün götün bana sorular yöneltip kitap ismi isteyip duruyorlar. anlayacağınız alayı hasta oldu amk. yanisi biraz sabır ve araştırma.

bu bana hasta diyenlere; https://video.uludagsozluk.com/v/keçileri-kaçırmak-121038/

bu da matah bir tespit zannedenlere; http://www.youtube.com/watch?v=1oX6yXk-USA+

oo gizemli paranoya alırım bi dal.*
    ... 1gotlukyeracin
  10. 9.
    aslanların işi...
    ... salimetbashe