1. 1.
  ankara'ya bağlı ilçe ve ilçe merkezi olan kent.
  ankara başkent yapıldığı sırada bağlarla kaplı imiş, sadece sayfiye olarak kullanılan bağ evleri varmış.
  1950'lerdeki göç hareketiyle birlikte ankara'dan ayrı olarak gelişmeye, serpilmeye başlamıştır.
  4 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  nedendir bilmem, ankaraya göç eden bütün kırşehirlilerin yerleştiği ilçedir.
  13 ... registerlater
 3. 3.
  türkiye deki belediye binalarının en ilgincine sahip yer...
  adamlar kale yapmışlar yaa..resmen kale...
  9 ... balyancho
 4. 4.
  her yerin şelaleden geçilmediği son zamanlarda tepesine kondurulan gubik bir kaleyle (bkz: estergon kalesi) ne yapılmaya çalışıldığını anlamadığım * ama yine de sevdiğim terkedemediğim yaşadığım mekan.
  2 -1 ... volkanat
 5. 5.
  Keçiören ilçesinin Ankara şehir merkezine uzaklığı 3 km. dir. Ankaranın Merkez ilçelerinden biridir. Mustafa Kemalin Kurtuluş Savaşına hazırlandığı ve karargah olarak kullandığı Ankara Eski Tarım Okulu bugün müze olarak Keçiören sınırları içerisindedir.
  2 ... snowman
 6. 6.
  690.000 lik nüfusuyla çankaya'dan sonra (770.000) ankara'nın en büyük 2. merkezi ilçesidir.
  2 ... gothic evil
 7. 7.
  1984 yılında ilçe olan Keçiören'in nüfusu 625.000'dir. Çubuk çayının iki bölüme ayırdığı ilçe'nin 43 mahallesi 2 belde belediyesi ve 6 köyü bulunmaktadır. Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı hazırlıkları sırasında karargâh olarak kullandığı Tarım Okulu binası günümüzde müze haline getirilmiştir.
  2 ... meeekar
 8. 8.
  ankara nın en borçlu ilçesi konumunda olup, her boş bulunan yere şelale yapılan yerdir. o meşhur kalesi de on yıldan fazla bir sürede, bilmem kaç trilyona yapılmıştır.eskiden tam bir gecekondu semti olmasına rağmen şimdi ankara nın en gözde semtlerinden biridir. yaşanılacak yerdir.*
  3 -1 ... fewzi1907
 9. 9.
  metro inşaatlarıyla trafiği berbattan da öte olan ankara ilçesi. bıktırdı artık...
  5 -2 ... volkanat
 10. 10.
  ego nun 420 422 ve 481 no lu otobüslerinin gittiği semttir. ego otobüsleri kızılay da eski çarşı, şimdi mavi jeans in hemen önünden geçmektedir. özel halk otobüsleri ise meşrutiyet ve sıhhıye köprüsünün altından geçmektedir. ankara halı saha zirvesine katılacak olanlar sakın çift katlılara binmesinler, o meteorolojiden dolaştığı için ters düşmektedir.
  1 -1 ... fewzi1907