bugün

zkü'ye bağlı olan, kdz. ereğli'de bulunan ve ereğli eğitim fakültesi kampüs alanı olarak tanıtılan ama aslında zemin+3 katlık tek bir binadan oluşan eğitim kurumudur. tarih itibarı ile 3. sınıfına geçmiş bulunmaktayım. fakat geçen 2 senede ne oldu derseniz bi bok olmadı.

zonguldak'ın ilçesi olmasına rağmen zonguldak'tan daha güzel olan kdz. ereğli'ye böyle bir eğitim fakültesi yakışmıyor dostlar. tercih yapacaklar varsa öyle büyük hayallerle gelmesinler. Allah'ın s*ktir ettiği yerde bulunan eğitim binasına ulaşım merkezden tek vasıta ile sağlanıyor. Tepede fakat dağ manzaralı bir okul.
sınıflar yetmediği için doruk fakülte binası ve türkçe eğitim binası olarak ayrı ayrı tepelerde eğitim vermektedir.
yürüyerek 20 dakikalık mesafe vardır. benim bacaklarım uzun abi 113cm. ondan olabilir *

milli eğitime öğretmen olacam lan ben diyorsanız hoş geldiniz. güzel bir yer. fakat sadece öğretmen olursunuz.
cemaatin rolü çok yüksektir. öyle ki bizim sınıfta 7 erkek 28 kız var 18'i cemaatçi. bir tanesi de cemaatterk.
ama cemaatçi deyip geçmeyin hepsi kabuklu fıstık vallahi : ) bir iki egosal tatminini gerçekleştirememiş öğretmeni dışında öğretmenleri çok iyidir. *
an itibarı ile doruk fakülte binasında
+sınıf öğretmenliği (+iö)
+okul öncesi öğretmenliği (+iö)
+fen bilgisi öğretmenliği
+ilköğretim matematik öğretmenliği
+sosyal bilgiler öğretmenliği var. +(iö)

Türkçe binasında da
+türkçe öğretmenliği
+zihinsel engelliler öğretmenliği
+ingilizce öğretmenliği
+din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bölümleri var. son iki bölüm bu sene öğrenci alacak.

ilçede ve fakültede sosyal aktivite sıfır. sahil şeridinde 3 5 kafe vardır gerisi yok. büyük bi avm yapılıyordu en son. en son diyorum herhalde 2011-2012'ye hazır olur.

sineması tiyatrodan bozma hayvan gibi bir salon ve iki küçük sinema salonundan oluşuyor.

fakültenin tüm işleri kardeşler kırtasiyeye devredilmiştir. sınav sorularına kadar bulabilirsiniz.

erkekler için yurt sıkıntısı yok fakat sadece üç yurt var.
+ilkadım erkek öğrenci yurdu
+çağdaş erkek öğrenci yurdu.
+süleymancıların yurtları
+Erdem apart

ilkadım erkek öğrenci yurdu elit bir yurttur. cemaatle, siyasetle alakası yok. şahsen ilk iki sınıfta bu yurtta kaldım. fiyatına göre çok güzel hizmetleri vardır. bu sene 32mbit sınırsız net vardı en son. öğrencileri seçilmiş öğrencidir her önüne geleni almaz. 2, 3, 4 ve 6 kişilik odaları vardır.
6 kişilik odaları yayla gibidir 20 kişi rahat yaşanıyor. : ) 60 kişilik kapasitesi vardır ve fulldür. yemekleri de süper vallahi. yemek yurtta sertifikalı aşçılar tarafından yapılıyor. öğlen 1e kadar kahvaltı akşam 10a kadar sıcak yemek var. herkesin yemeği ayrıdır. doruk fakülte binası yürüyerek 10 dk mesafededir. türkçe binası da yurdun onünden geçen otobüsle 10 dakikalık mesafededir. ilkadımdan yardırın merkeze * * 25 dakikada sahildesiniz.

çağdaş erkek öğrenci yurdu genellikle itin kopuğun tercih ettiği yurttur. ilkadımda yer kalmadığı için zorunluluktan gidenler ayrı.
bürokrasi had safhadadır. akşam 6 da akşam yemeği biter. kantine kalırsınız. anlatılacak şey yok. çağdaş yurdu türkçe binasına 10 dk yürüyüş mesafesindedir. merkeze uzaktır. gürültü eksik olmaz.

erdem apart ise erkek için biçilmiş kaftandır. kız erkek karışık kalır apartmanda komple. sahibi kamil ağabey. bana kirayı zamanında getirin, olay çıkartmayın ne yaparsanız yapın diyor. okula yürüyerek 5 dk mesafede. camdan görünüyor valla *
1+1 ev + full eşya. kirası da çok uygun. Merkezi kömür ısıtması ve internet fiyata dahil.

kızlar için ise:
+ilkadım kız öğrenci yurdu (ilkadım erkeğin yanındadır ama farklı şahıslara ait)
+kültür kız öğrenci yurdu
+çağdaş kız öğrenci yurdu (inşaat halinde) tavsiye etmem. erkeğinde bi bok yok kızda ne olsun. yeri de berbat.
+Elmas kız öğrenci yurdu (cemaat)
+erdem apart(kızlara özel apartı da var)
+gülbay apart

valla kız değilim bilmiyorum ama içlerinden en iyisi ilkadım kız öğrenci yurdu. en düzenlisi orası.

kültür yurdu okula uzak. otobüsle gitmek lazım. tek vasıta. yurdun önünden geçiyor. bu sene yeni binaya taşınacak ama değişen durum yok.

elmas kız öğrenci yurdu okula 5 dk. ama cemaat. çok büyük bir yurttur kendisi bi tarafı lise diğer tarafı üniversite.

erdem apartın kız versiyonu bu sene açılacak full eşyalı. karışık apartın yanında hemen. içeri erkek giremeyecek diyorlar ama bilmiyorum bakıcaz. biz gireriz bir şekilde.

gülbay apart ise çok süper bir aparttır. 1+1 2+1 full eşyalı daireler mevcut. ısınma ve internet dahil.
hele ki bu sene yaptıkları ve seneye açacakları apartları çok süper. gezdim gördüm. öğrenci için kral dairesi. okula 5 dakika uzaklıkta. gülbay aparta erkek giremiyor. kapıda güvenlik görevlisi var ve 24 saat kamera kaydı altında. girişimlerim başarısızlıkla sonuçlandı.

normal evlerde ise kiralar uygundur. 2+1 250 tl
3+1 300-400 tl arası değişir. Fakülte bölgesinde Carrefour, Bim ve A-101 vardır.

ilçede her akşam canlı müzik çalan mekanlar vardır. rocker stayla mekanı ayrı, pop mekanı ayrı, oyun havası mekanı ayrıdır. aralarına kebapçı filan karışmıştır.

neyse ilçeden çok bahsettik az da fakülteden konuşalım.

bu sene itibarı ile sınıfların sıraları değişti. sabit sıra 2'li 3'lü ve 4'lü koltuklar geldi süngerli süngerli. dayanmaz ama yaptılar işte süper oldu. bu sene iki üç sınıfı birleştirip amfi sınıf yapacaz diyorlardı son durum nedir bilmiyorum.

Okulda öğlenleri ve akşamları yemek çıkıyor. yemekler tabiri caizse süper ötesi. her öğünde en az bir kapta etli yemek var.
4 çeşit yemek 1.5tl. süper lan. kantinte pek bi halt yoktu. bu sene kantini dışarı taşıyacaklardı bakalım göreceğiz artık.

kısacası büyük hayallerle gelmeyin, çok fazla birşey beklemeyin ama çok da karamsar olmayın. yine de güzel bir eğitim fakültesi. herkes birbirini tanıyor. kimin eli kimin cebinde bellidir. sıkıntı olmaz. siyasi olaylar bugüne kadar hiç olmayan herşeye rağmen güzel bir fakültedir.

sorularınız varsa cevaplarım mesajla filan.
Kampüsü olmayan fakültedir kendisi. Bir aydır ordayım ve en çok kullandığım cümle "lan benim lisemin bile kampüsü vardı. Çimenler falan".
Ereğli belki batı karadeniz'deki gelişmiş şehirlerden biridir ancak türkiye'de üniversite gerçeği farklı algılandığı için artık kasabalara kadar üniversite açmaya kadar gidiyor işin ucu. Üniversitelerin fiziki imkanları, akademik kadroları tam oturmadan kervan yolda düzülür hesabı üniversite açılıyor. zaten test tekniğinden çıkmış olan öğrenciden şehrin sosyal hayatına bir şeyler katması bekleniyor. bu tarz şehirlerde okuyan birçok öğrenci yıllarca uyum sorunu çekiyor. fare dağa küsüyor dağın haberi yok.
güncel Önemli Başlıklar