bugün

Doğru argüman.
Bu su mu aq dereden su mu çalıyonuz ceryan lan bu aq Mezopotamya eşekleri.
Peki kaçak kullandırıp da hesabı Türklere kitleyen nedir?
Doğru argüman.
Hemde katıksız.
tespit gibi tespittir. var mı itiraz eden ?
son derece sığ bir bakıştır. asıl adaletsizliklerin kaynağı özel mülkiyet ve onun miras yoluyla sonraki nesile aktarılmasıdır.

milli gelirden en az payı alan bir bölgenin böyle bir eleştiriye maruz kalması amacın ne olduğunu göstermektedir bize.
sırf kürtlere nasıl küfredebilirim diye zorlamanın alemi yoktur. batıda türkler de gayet güzel kaçak elektrik kullanmaktadırlar. Bir fabrikanın harcadığı kaçak elektrik koca bir mardin ilinin harcadığı elektrikten fazladır..
benzine şakır şakır zamlar yapılırken sesi çıkmayanların kürtleri aşağılamak için fırsat aramaları tiksindirmektedir.
(bkz: amin)
Altına imzamı atarım.
Güzel bir sözdür.
Hafjxsfjxg kaçak elektirik bedeli ödeyende maldır.
Hak yeniyor ve çok günah işleniyor daha söze gerek yok.
imzamı atıyorum. Ben her ay 700 700 ödüyorum. Benim suçum ne?
Sevgili malum ırk kardeşlerimize hakaret edilen bir başlık.. Irkçılık bu ırkçılık.. Dünyayı politik doğruculuk kurtaracak.. Onlar ezildi tmm mı?? Mağdur onlar.. Zılım gördüler, dilleri yosaklandi, asimile ödildiler loo... Dersim'de soykırım yapıldı onlara ühühü... Ne olacak kardeşim kaçak elektrik kullanacaklarsa, elektrik sektörü çökecekse.. Sevgili kürdo gordaşlarımıza feda olsun.. Her şeyimiz.. Zaten ediyoruz amk...
görsel
yani biraz sert olmuş ama pek ala güzel bir davranış değildir kaçak enerji kulllanımı.
Benim bu konuda bir farkındalık yaratmak gibi bir durumum var.

Sevgili arkadaşlar ne yazık ki kayıp kaçak bedelini genele yayıp tahsil etmek elektrik dağıtım şirketlerinin kolayına gelmekte. Aslında her trafoya sayac koyup, evlerdeki-işyerlerindeki tüketimi trafo sayacı ile kıyas ederek, hangi semtte kaçak kullanım olduğunu saptamaları ve nokta atışı yapmaları mümkün.

Tabi ne gerek var? Nasılsa kaybı genele yansıtıp parayı toplamak en kolayı. Zehir zıkkım olsun.
Sanki sadece kaçak elektrik kullananlar yüzünden fatura şişiyor: geçmediği yol için para ödeyen, geçmediği köprü için para ödeyen, trt payı ve daha birçok bu gibi şeyden insanların para ödediği için şişiyor olmasın.

Hak, hukuk ve Adalet olmayınca daha çok şey siser.
Kaçak elektrik=Kul hakkı aynı şeydir büyük günahı var.
orul orul hem de.
Çok doğrudur. iki tane zagros eşeği, kaçak elektrik kullanacak ve ben de buna laf etmeyeceğim öyle mi? Silkerler kamil. Foşosonoz yooo diye kafa ütülüyorlar bir de. Beyinsizler..
2 ampül Bi TV tamam da 3 klima 5 elektrik sobası tarlaya su pompası koymak ne amına kodumun çocukları.
Kaçak elektrik kullanarak birilerinin emeğini çalarsınız bu da resmen kul hakkıdır ve öbür dünyada affedilmeyecek günahlardandır.Kaçak elektrik kullanananlar hepinizin öbür dünyada iki elim yakanızda.
Ben konuya başka açıdan bakmak istiyorum.

Şimdi devlet bu özel elektrik firmalarıyla imtiyaz sözleşmesi düzenliyor, bu sayede de halkçılık ve devletçilik ilkeleri gereği olarak vatandaşının ihtiyacı olan elektriği dolaylı yoldan vatandaşına veriyor.

Bu ilkelere, bilhassa halkçılık ilkesine göre devlet vatandaşının temel ihtiyaçlarını karşılar. Şartlar uygunsa eğer bedava, şartlar uygun değilse de hizmet vermeye devam edilebilecek asgari bedelle bu hizmeti verir.

imtiyaz sözleşmelerinin amacı ise devleti işletmeleri yönetme yükünden kurtarmaktır. Devlet özel firmaya doğal kaynağını işletme hakkı verir, firma da hem kar eder, hem devlete para öder hem de vatandaşın ihtiyacını karşılar. Vatandaştan aldığı ücrette de kar amacı gütmemeli bir nevi sürümden kazanmalıdır. Çünkü tekeldir ve aslında babasının elektriğini değil devletin elektriğini devletin sahibi plan vatandaşa vermektedir.

Peki biz özel firmadan elektriği devletten aldığımız gibi mi alırız, bunun cevabını faturanızı ödemediğinizde anlarsınız.

Son ödeme tarihinin üzerinden 1 ay geçtiğinde biri babasının elektriği sandığı elektriğinizi gelir cart diye keser.

O anda evde oksijene bağlı yaşlı biri mi vardır, işe giden anneleri çocukları için dolaba tavuk mu bırakmış bozulur ve çocuklar zehirlenir mi diye düşünmeden babalarının elektriğini cart diye keserler.

Fakat aynı firma büyük işletmelerin elektriğini ödeme tarihleri ne kadar geçerse geçsin kesemez. Çünkü bilir ki güçlüler hukuk yoluyla şırıngayla kendilerinden kan alırlar.

Çünkü elektrik bu firmaların babasının malı değildir. Devlet bir temel ihtiyacı parası olmayan bir vatandaşa vermemezlik yapmaz. Minimum da olsa temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar vermeye devam eder. Normlar hiyerarşisinde en üstte anayasada halkçılık ilkesi olarak geçen ilke gelir o firmanın hukuk ile beyninde patlar.

Ve bu firmalar garibanın elektriğini cart diye kesmeye devam eder. Babalarının elektriğini dağıtıyorlarmış gibi. Ve gariban hukuka başvuramaz çünkü bırak derdini anlatabilecek avukata par vermeyi zaten elektriğini bile ödeyememektedir.

Ha elektrik çalındığında bu firmalar ne yapar? Gideri başkasına ödetir. Halk ise bu firmaları görmez birbirini yer, küfreder.

Bazen işi gücü bırakıp mahkeme mahkeme bunlarla uğraşası geliyor insanın...
Orospu çocuğu mu bilmem: ama haramzade bir hırsız olduğu kesindir.