bugün

Birçok kişinin her ay yediği ama farkına varamadığı bir gerçektir ,nasıl farkına varılabilsin ki ? elektirik kurumu
faturaları onu öle gizli montajlarki ne olduğunu anlayamassın !
Şöleki elektirik faturalarınıza bakın orada elektrik faturanıza göre size ''k.k kullanım ücreti'' adı altında faturanıza göre ücret geçirildiğini göreceksiniz 100 lira bir fatura ödeyen aboneye en az 10 lira geçirelecektir.

Şimdi başkasının çaldığı mala istinaden , kendi malını devlet kolluk kuvvetleriyle organize çalışıp engelleyemeyen kurum işin kolayını bulmuş , namusuyla parasını ödeyen adamı düdüklemek.
Bu nası ayarlanıyor örneğin ; enerji santrallerinden çıkan o ay 1 milyar kw elektrik , ama faturaya yansıyan 800 milyon kw saat, kaçak oluşan 200 milyon kw saat kaçak fautaralara yansıtılıyor ve sizde paşa paşa ödüyorsunuz bu paraları !

Batıda yaşamın her fırsatta daha zor olduğunu defalarca gündeme getirdim , buradaki halk vergiyle , ev kirasıyla, faturalarla , birilerinin kıçını yayıp kaçak kullandığı elektiriğinin bile faturasını ödemekle meşgulgen , doğulu birinin kalkıp bizler eziğiz devlet bizi umursamıyor şeklindeki yaklaşımına doğuyu karış karış gezmiş biri olarak kıçımla gülerim o bölgede ayrmcılık değil coğrafi bir gerçek vardırki bugün hala bile abd'de sanayisi gelişmemiş diğer eyaletlerne göre çok daha geride kalmış eyaletler bulunmaktadırki , bunu o ayrımcı ve bu vatan evladını daha çok sömürmek isteyen kürt faşizanlarda bilmektedir (tüm kürtleri kastemiyorum , kürtlüğü kullanıp sömürenleri)

Dönelim kaçak elektirik konumuza şimdi size doğudaki bir kaç ilin resmi kaçak elektirik kullanım oranlarını vermek istiyorum ; şırnak %73 rakama bakın kimse elektirik parası ödemiyor , haliyle vergide , batman %64 , hakkari %78 oranlara bakın batıda özel sektör çatısı altında can çekişen insanların kazançlaı nerelere gidiyor şimdi burada elinde taşla polise saldıran adamın anasına avradına , bacısına , karısına , ölüsüne , mezarına sövülmez mi ?

6 yıl doğuda kaldım il il gezdim şimdi kimse bana doğu şöle möle demesin ,bana maraz okumasın oranın düğünlerinide bilirim , hayatlarınıda...
(bkz: hayattan zevk almaya çalışırken acı çekmek)
birçok kişinin her ay yediği ama farkında da olduğu bir gerçektir. diğer bir gerçek ise hakkını aramak isteyenlerin yediği coplar ve biber gazlarıdır.
sadece kürtler kaçak elektirik kullanır faturusasını türkler öder gibi bir durum söz konusu olsada asla gerçeği yansıtmaz.

sırf bok çukurunun içine düşmüş ırkçıların hizmet götürülmeyen bölgeleri yaftalayarak kendini tatmin etmekten öteye gitmez.

http://gundem.milliyet.co....2011/1462343/default.htm
son kuruşuna kadar beddua ederek ödediğim rakamdır. her kim kaçak kullanıyorsa allah bin türlü belasını versin. kimin ve kimlerin kullandığı ortada gerçi.
- benım avrattan hiç elektrik alamıyorum idris.
+ eeee, sen 20 yıldır nasıl bu evliliği sürdürdün peki ?
- kaçak elektrik kullandım da !
+ hönkk !
- pahalıya patladı ama abi !
kaçak elektrik diye bir şey yoktur. göz yumma vardır, yedaş görevlisine bir paket sigaraya bağ evinin önüne 3 tane sokak lambası taktırıyor isen kim kaçak kullanmış kim fatura ödemiş hiçte önemli değil aslında, doğuyu zaten hiç söylemeye gerek yok. hırsız zaten içeride sen kapıyı kilitlesen ne olur amk.

(bkz: balık baştan kokar)

(bkz: ben böyle sistemi sikeyim)
" allah belami versin benim megerse kacak elektrik kullaniyormusum " dedirten bedeldir... kimbilir baska ne haltlar yiyorum...
bugün faturamda gördğüm bedeldir.. ayedaş şahsıma kaçak elektirik kullanım bedeli kesmiştir.. ben kaçak elektirik kullanmadığım halde bana iftira atılmıştır.. dava edeceğim ayedaşı...
kaçak elektrik kullanan orospu çocuklarının yüzünden , dürüst vatandaşın ödemek zorunda kaldığı paradır.
bundan böyle faturalarda gösterilmeyecek olan bedeldir.
bundan böyle gösterilmeden sokulacak bedeldir. göte giren sik aynıdır, tek fark gözümüzü bağlayacaklar.
(bkz: kk bedeli)
demokratik açılım ile çözülecektir * *
bir çok insanın "acaba dava açsam bu ödediğim bedelleri geri alabilir miyim" düşüncesiyle elektirik dağıtımcısı şirketleri hasım olarak göstererek davasını açtığı ancak yüksek mahkemenin "şirketler epdk nın öngördüğü tarifeleri uygularlar somut olayda inisiyatifleri yoktur" gerekçesiyle red kararıyla karşılaştıkları davaya konu bedellerdir.
kürt eşek severlerin türkiye cumhuriyeti'ne vergi veren vatan evlatlarına attığı büyük bir kazık daha.
kafede çay içip kaçanların hesabını yan masaya ödetmek.

işte bunlar hep örgütlenememek.
devlet kendine ait olan kurumları özel şirketlere satarsa olacağı budur.
devlet bu şirketlerin kendi halkını sömürmesine izin veriyor. ama olsun yol yaptılar köprü yaptılar. pardon onları da özel şirketlere yaptırıp o şirketlere verdiler.
en çok kaçak elektrik urfa da olduğuna göre

urfalıların konu hakkındaki yorumlarını merak ediyoruz.