bugün

futboldan anlamayan ve kendine spor yazarı diyen kişi.
"laf ola beri gele" felsefesiyle hareket eden adam.

edit: allah rahmet eylesin.
genelde aşağıdaki gibi yazan spor yazarıdır:

Başlık: Sinyor!!!!

Dün akşamki maç, iki teknik adamın taktik savaşı içinde geçti
Genç nurullah sağlam, haddini bilerek savunma ağırlıklı top oynattı
sinyor tigana, hücum futbolu benimsedi, bunu yaparken 2 önemli risk aldı:
1.Genç Koray Avcı nın takımı hücuma çıkarırken yerini boş bırakması, büyük bir çılgınlıktı
2.Hücum futbolu oynayan beşiktaş, geriye dönüşlerde sorun yaşadı
yani beşiktaş kendine ihanet etti(!!)
yeni transfer genç burak yılmaz, çok çalıştı, çabaldı. bir pozisyonda ibrahim üzülmeze pas vermediği için ayarı yedi,*ı ama başını öne eğdi,
bu şu demekti
özür dilerim kaptan.!!
bu sırada genç nurullah sağlam, ne yaptı?
1.takım disiplinini bozmayarak farkın açılmasını önledi, tebrikler
2.yaşlı Guarde tesga felenga forrigato oyuna aldı, yanlış!!
bu hareketle genç nurullah sağlam kendi taktiğine ihanet etti.dikkat!
genç nurullah sağlam öyle yapınca
futbolcular da disiplinden düştü
bu sırada beşiktaş maçı 70.dk da bitti sandı
golü görünce ki
bu gol genç sedat armağan ın üstün bireysel yetenekleri ve
beşiktaş inanılmaz defansif yanlışları sayesinde geldi.
mösyö,sinyor,imparator,kral,şah,padişah tigana, sol tarafa transfer istediğini söyledi dikkat.
geçen gece görüldü ki, Taraftar transfer istiyor, bunu da başkana çok güzel ilettiler.
yani genç beşiktaş, bu sene şampiyon olursa kimse şaşırmasın.
aureilo konusunda sacmalamıs besiktas yazarı. tükürdüğünü yalaması beklenmektedir.
papaza kızıp oruç bozan * garip insan.aurelio türk vatandaşı oldu diye istiklal marşına saygısızlık etmenin ne anlamı var?hor gördüğün o brezilyalı bile senden daha saygılı istiklal marşımıza.
sempatik bulduğum yazardı her ne kadar futbol bilgisine bir ilgim olmasa da...genel de nasıl oynanırdan ziyade kapalı kapılar ardındakilerden bahsederdi.kulis adamı kısacası... lakin son yaptığı kişiliğinin aynası olmuş sanırım. sen kimsinki milli marşda ayağa kalkmıyorsun? başka protesto yöntemimi yok? başka ülke milli marşında bile ayağa kalkacaksın. bu o ulusa olan saygını belirtir. insan olmanın gereğidir. kazım hangi hayvanın kanadıysa artık...
kezman'ı ırkçılıkla suçlamış şaşkın futbol yorumcusu

(bkz: dinime kufreden musluman olsa)

(bkz: #540768)
tam bir komplo teoricisidir.Her şeye atıp tutar her konu hakkında hep uç nıoktalarda görüşle beyan eder.illa bi şekilde farklı olmaya çalışır.Bir konu hakkından yanındakiler ak derse o kesinlikle sihay der.işte böle birisidir
(bkz: kazım kanat a aurelio sakası)
genelde futbolculara adı ve soyadını birlikte kullanarak hitap eden,çarşı grubuna şirin görünmeye çalışan ve santra programında ahmet çakarla sürekli ters düşen beşiktaşlı yazar.bu arada kanseri yenmiştir kendileri helal olsundur..
17 eylul 2006 galatasaray besiktas maci ile ilgili "Hakan Şükür oynarsa Beşiktaş rahat kazanır" başlıklı bir yazısı bulunan köşe yazarı. şimdi bu entryi bir takım materyallerle güzelleştirirdim lakin formata sonsuz saygımız var. buyrun linki;

http://www.sabah.com.tr/2006/09/17/yaz55-80-118.html
yine yüksekten atıp, yine göt olan yazardır.
(bkz: gördük montajı)
bir şakaya kurban gitmiştir ki aman allahım akıllara durgunluk verir.
http://www.youtube.com/watch?v=Hd8KCxwDNZE
mösyö tigana, ulusal takım, rico paşa, damat ferit paşa gibi enteresen benzetmelerin sahibi beşiktaşlı yazar.
santra programından santraya özlem giderdiğim komik kişilik. oldukça renkli bir insan. neyseki bu akşam yine yeni bir programla kavuşacağız kendisine.
3. ligdeki futbolcularda dahil herkesi soyadıyla tanıyan ulusal takım tabirini kullanan ender gazetecilerden ama yorumları pek objektif değil.
kendisini entellektüel ve humanist gören şahıs. ama sonradan eklenmiş gibi be kazım abim.

(bkz: entellektüel görünümlü kazım kanat)
ahmet cakar a bişeyler anlatmak isterken gayri ihtiyari orta parmagı sürekli havada duran adam.
hakan şükür'ün attığı 4 golden sonra;

-Hakan Şükür 4 gol attı. Bu gollerde benim de payım var. Çünkü Hakan'ı överek ve yalakalık yapmak yerine onu eleştirdim, bu eleştiri ona motive sağladı. Çünkü en büyük motivasyon eleştiridir. diyebilen şahsiyet. *
bugün yazdığı yazıda hakan şükür ün attığı gollerde benim de payım var diyerek hıncal uluç un öğrencisi olduğunu ispatlamıştır.
utanmasa hakan şükür'ün attığı 2. ve 3. golleri ben attım diyecek olan kişilik.
"moldova maçında hakan ile voltran'ı oluşturup golleri beraber attık" demesini beklediğim mösyö.
joker programında yeşim salkım ile aralarında şöyle bir diyalog geçmiştir :

kk- yeşim hanım deli maviyi söyleceksiniz dimi ? eşimle benim şarkımız.
ys- eşinizin gözleri mavi mi ?
kk- yoo normal *

(bkz: bir göz rengi olarak normal)
trabzonspor'lu olduğum için trabzon ile ilgili fikirleri üzerinden daha sağlıklı yorumlar yapma imkanı bulduğum insan. kesinlikle yorumcu değil, yorum yapmıyor çünkü, kinini kusuyor. efendim geçmiş yılların birinde trabzonspor stadında bulunan tel örgüler kaldırılmıştır, trabzonspor bir ilki gerçekleştirmiştir, herkes şaşkın, trabzon insanı tez canlıdır, sahaya atlar, vs. şeklinde korkular var ama dönemin kimseyi umursamayan inat başkanı özkan sümer kafaya koymuş, kazım kanat tellerin kaldırılmasından sonra şu sözleri söyleyebilmiş bir insan(!): "o tellerin kaldırılmaması gerek, o tellere elektrik verilmesi gerekir" sinirden ağlayacaktım neredeyse, o sezon beşiktaş kendi sahasında oynadığı 17 maçın 13'ünde ceza almıştı, sonraki yıl bir taraftar bıçaklanmıştı, bu adam hala televizyonlar konuşabiliyor ise, ahmet çakar, erman toroğlu gibi isimlerle birlikte tvlerde boy gösterebiliyor ise bu ülke adına utançtır, insanlık adına utançtır. bunlar taraftar değil, holigan bile değil, bildiğiniz deli. allah'a havale ediyorum.
ulusal takım lafını kullanmakta ısrar eden garip adam.