bugün

bundan seneler önce adana deplasmanının dönüşünde yemek yemek için verecek bir kuruş parası bile olmayan takımı adana'nın en güzel kebapçısında kendi cebinden ağırlayacak kadar sevdiğin, "benim olduğum yerde beşiktaş'a kimse laf edemez" diyerek bir stüdyo dolusu insanla kapışacak kadar bağlı olduğun sevdanın doğum günü bugün. sen rahat uyu adın artık basın tribününü de verildi; kalbimize kazıyışımızdan iki yıl sonra.
özlenendir. besiktas'in su anki halini yorumlamasini cok isterdim.
hıncal'a usta, ahmet çakar'a doktor, futbolculara ise isim soyisimle hitap ederdi keyifli adamdı rahmetli, ahmet çakarla olan programını severdim futboldan anlamazdı ama entellüktüel olma yolunda emin adımlarla ilerlemişti. allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
kırık kolumuz kanat'ımız.

http://i1009.hizliresim.com/2010/9/24/1493.jpg
son yazısı her okunuşta insanın içini parçalıyor. huzur içinde yatsın.

(bkz: kazım kanat/#4003189)
unutmadık beşiktaş'ın cesur kalbini..
iyi spor yazaları vardır ya o da bunlardan biriydi işte. galatasaray taraftarı olarak unutmadıysak seni beşiktaşlı kardeşlerimizde unutmamıştır.
bugün ölüm yıldönümü olan sevilen gazeteci.
efsane spor yazarı. o gitti öksüz kaldı yorumlar. dikkat edin bugün sağlam bir beşiktaş yazarı, beşiktaş yönetimine ve haksızlıklara hesap soran bir kalem kaldı mı?
ölümünün 3. yıldönümü olan büyük spor yazarımıza allah gani gani rahmet eylesin. yazarlığından çok insanlığıyla herkesin gönlünü kazanmış büyük yazar mekanın cennet olsun.
kör ölünce hakikaten badem gözlü olurmuş; vay benim memleketim. terbiyeli insanlardır konuşmazlar ama özellikle metin tekin ve feyyaz uçar'a sorun rahmetliyi bir de.
3 yıl çabuk geçmiş. değişik bir tarzı vardı. etliye sütlüye bulaşmazdı. cazgır değildi. tam olarak entel de değildi. dediğim gibi kendine has bir üslubu vardı. ne ahmet çakar gibi cazgr ne hıncal uluç gibi entel yorumlar yapardı.
televizyonda "futbolu" konuşurdu.
en azılı galatasaray düşmanıydı. yine de allah rahmet eylesin. fakat özlem ve saygıyla anmadığım net.
adam gibi adamdı. nur içinde yat üstad..
allah rahmet dilediğimiz, kansere yenik düşmüş, beşiktaşlı yazar.
futboldan anlamazdı.buna rağmen senelerce futbol yorumculuğu yapıp epey para kazanmıştı.
bu tiradıyla bana terapilerin en güzelini yaşatan güzel futbol insanı, hızır gibi yetişiyor allama.

kazım- alex'in çalışmaları sonucunda iş bozulmuş. alex demiş ki güya, bilemiyorum yani; beşiktaş'a gitme oradan her sene oyuncu kovarlar antrenör kovarlar, gitme! sonra rikardo büyük paralarla alındı. şimdi ben önüme koyuyorum;

kazım- bu, bardak! nedir özelliği?
kazım- işte kalın içine su konulur.
kazım- bu, kağıt. ama bu ikii!! bunu tartışıyorsun ama bu birbirine benzemiyor

kazım- birbirine benzeyen nedir?
kazım- futbolcu.

kazım- aleksss birezilyalı, tamam.

kazım- aleks ulusal takım oyuncusu mu?
kazım- değil.
kazım- aleks ne oynuyor?
kazım- orta saha.
kazım- peki orta sahaya hangi oyuncu alacaz?

(gürcan beklemeden konuşur) eski bir ulusal takım oyuncusu

kazım- rikardinyoyu!
kazım- rikardinyo nerede oynadı?
kazım- dünya kupasında. son brezilya takımının 24 kişilik kadrosunda.
kazım- her maçta oynadı mı?
kazım- oynadı.
kazım- nasıl bir oyuncu?

kazım- işte aleks gibi top alan veren, firikik atan, oyuna giren, oyunu
ersin- hayihayi iii her maçta değil rikardinyonun oynadığı
kazım- yani!
ersin- toputopu ııı hepsini toplasanız 10-15 dakika
kazım- yok canım
ersin- tabi öyle, ben ordaydım kazım abiehh
kazım- obeni özel maçı desek 12 dakika

gerisiyle uğraşamadım, replikler iyice üstüste binmeye başladı zira. çok merak eden varsa;

http://www.youtube.com/watch?v=gpfurbknfb4
katıldığı her programda ve her fırsatta ''beşiktaş'ın 3 şampiyonluğunun galatasaray tarafından şike ve teşvik ile çalındığını'' haykıran ve bu konuda birçok gerçeğe tanık olmuş olan rahmetli spor yazarıdır..

aziz yıldırım'ı da sevmezdi ama taraflı değildi kazım kanat..objektif bir adamdı..

galatasaray'ın yediği naneleri ondan iyi bilen kimse de yoktur herhalde türk futbolunda..
--spoiler--
''Galatasaray gibi dostum olacağına, FENERBAHÇE gibi düşmanım olsun''
--spoiler--
Gıcıklık yapardı bazen.
Yine de kıyak adamdı rahmetli.
Huzur içinde uyusun.