bugün

Bir alışkanlığın beyinde nörolojik bağ oluşturup kendini rutin olarak var edebilmesi için 21 günlük bir süre gösterilir 20 gün devam ettirilen alışkanlık 21. gün alışkanlığımız olur.

Eskiden güzel alışkanlıklarım vardı güneşin doğuşuyla koşuya çıkar, meditasyon yapar sabah sporumu daha insanlar uyurken tamamlardım. Geceleri bir şeyler karalar bolca yazardım. Bunun gibi alışkanlıklarım vardı tabi o zaman gelecek kaygım bu kadar yoğun değildi 21 günü bırak 2 3 yıldır gelecek kaygısı alışkanlık oldu tüm herşeyi kaybettim.

Yazarlarımızın varmı kazanmak istedikleri bir alışkanlık, birbirimize belki yardımımız dokunur.
odamı toplamaktır.

odamı ne zaman toplasam ertesi gün yine çalışma masası üzerinde birikmiş abur cuburlar.

yerlerde yürümemi engelleyen kıyafetler.

dolabın içi zaten dingonun ahırı gibi.
bonsai yetiştirmek istiyorum.ama tohumlar çatlamadı 1 aydır dolapta :(
planlı ve disiplinli olmak.
spor yapmak .
düzenli spor isteyen arkadaşlarım için bir teknik vereyim.. kendinize sorun günde en az kaç dk spor yapabilirim 5dakika veya 3, 15 20 de olabilir. Ardından her gün belirlenen en kısa süre içerisinde spor yapın en kısa vakitten başlamaktaki amaç bilinçaltındaki engellere takılmamak sonra hafta hafta bu süreyi arttırın 5 dakika mekik çektiyseniz eğer 2. hafta 7 ye çıkarabilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar