bugün

istedikleri şeyi başarana kadar geçtikleri yollarla başka insanlara zarar verdiklerini anlamayan , başarıya giden her yol mübahtır mantığında olan ve bu yüzden yaptıkları yanlışları farketmeyen , yanlışları yüzlerine vurulduğunda "ee..nesi varmış ki bunun" diyebilen insanların sahip olduğu ilginç bir hırs türü. allah kimseye vermesin.
(bkz: any given sunday)
armudun iyisine duyulan özlemden kaynaklanır.
ayılaşmak mıdır? evet.
bir takım için yenilgi kaçınılmaz olsa da kazanma hırsı başka birşeydir.
etkisini gösterip de takımın gazlandığı bir anda, gol yenilirse; ciddi sinir hastalıklarına, inanılmaz bir ruhsal çöküntüye sebep verebilecek hırs çeşididir. her şey gibi fazlası zarardır.

pes 2009 oynuyordum, 2 saat falan oldu sanırım. porto'yum. şampiyonlar ligi oynuyorum. çıldıracağım, diğer takımlarla 8-10 maçtır gol atamamışım. atletico madrid deplasmanından 0-0'lık iyi sayılabilecek bir skorla dönüyorum. evimde shakhtar donetsk ile oynayacağım. inanılmaz goller kaçırıyorum, 8-10 gol pozisyonuna giriyorum. son dakikada aut kullanacağım. a'ya basıyorum 3-4 saniye. ama kaleci topu gidip shakhtarlı oyuncunun önüne atıyor, kalenin dibinde.

eline sağlık. ananı avradını. neyse. hala ağlıyorum, sinirden. ve olan ne? bir bilgisayar oyununda şampiyonlar liginde gruplarda ikinci maçta son dakikada kaybetmek. henüz 4 maç varken. en önemlisi, bu bir oyunken.

böyle bir şey.
iyi insanların hayatlarından çıkarması gereken maddeler toplulugu.