1. 1.
  asil isi olan kazancilik sebebiyle kazanci lakabiyla anilan urfali ozan. sira gecelerinin vazgecilmez ustasiydi. piyasada paraya baska bir isim takanlarin cogunu yetisirmis kisidir. bu kadar onemli birisi olmasina ragmen soba sehirlenmesinden olmustur. nasil kahretmem? sonra oldukten sonra birden degeri artti amerikan dolari gibi. tukuruk sahsiyetliler, olmeden once sizi adam yapan adami bir kere hatirlasaydiniz ya.
  11 ... laz pacino
 2. 2.
  Üstadın beni bitiren gazellerinden biri...(Ruhun şad olsun ...)
  Nice hasret-i dildar ile giryan olayım
  Yanayım ateş-i aşkın ile büryan olayım
  Görmedim gül yüzünü ah- u figan etmedeyim
  Kapladı bu nar-ı firkat hüsnü gam alu demi
  Korkarım hacre kadar böylece suzan olayım
  Sevdiğim rahmet yeter incitme artık kalbimi
  Ger dilersen yusuf-u asa bendi zindan olayım
  Lütfü'yüm bülbül gibi gülşende feryat eylerim
  Vuslat-ı yar ile ancak şad-ı handan olayım
  3 ... farabi
 3. 3.
  osmanlı türkçesiyle muhteşem türküler yaratan türk insanının yine öldükten sonra hatırlayabildiği en kalitelilerden birisi .. ne kadar acıdır ki katalitik zehirlenmesinden ölmüştür !..

  (bkz: kazım koyuncu)
  2 ... postsinaptik golge
 4. 4.
  Kazancı Bedih lakabıyla tanınan Bedih Yoluk 1929 yılında Şanlıurfanın Siverekli Mahallesinde doğdu. Babası Dalyanlardan Culhacı (Dokumacı) Halildir. Evli olup, Halil, Mehmet, Şükran, Naci, Remziye, Nihat ve Müzeyyen isimlerinde 7 çocuk babasıdır. Asıl mesleği kazancılıktır. Bu nedenle kendisine Kazancı Bedih denilmektedir. Herkes kendisini bu lakapla tanır. Kazancı olarak ilk ustası Hasan Diyar'dır ve uzun zaman bu ustanın yanında çalışmıştır.
  1 ... balbassar
 5. 4.
  eskiya filminde urfa turkusunu soyleyen sanatcidir.hatta urfa gazeli diye gecer.mukemmel girtlaktan sesi vardir.Allah mekanini cennet eyler insallah.ruhu sad olsun.
  ... ugly
 6. 5.
  bir soba dumanı dağı deviren adamı alır,işte bu kadar adaletsizdir bu dünya diyerek saygıyla andığım ozan.
  2 ... ucuncayir666
 7. 6.
  gerçek sanatçı, soba zehirlenmesinden ölmesi ne acı, oysa pek ala yılbaşında çıkacağı bir ekstradan onlarca milyar alabilir, sanat halk içindir demek istedi bizlere, ben öyle anladım ne azından, sanat için soyunan maymunlara inat insanların kalbine bir ateş bırakıp gitti. nur içinde yat üstad.
  3 ... kisinin degeri aradigi seydir
 8. 7.
  zamanında ibrahim tatlıses'in yanında diz çöküp usta gözüyle baktığı sanatçıydı.* bugünlere gelen ibrahim tatlıses'in o günleri unutup kaloriferli bir ev almaması çok üzücüdür.
  3 ... gerko
 9. 8.
  zanaatçiliği sanatçılığından daha ön planda olan insandı. mağaraların o güzel akustiği çiğköfteyle yoğrulduğu anlarda, çiğköftenin kazanına bile tad veren üstad; pir.
  2 ... scarface
 10. 9.
  nemrudun kızı isimli şahane türküyle insanı tarifsiz alemlere götüren, gerçek sanatçı kişi.işte bu sebeple yokluk içinde ölmüştür..*
  2 ... susamsokagi