bugün

üstünü değiştirip de, pijama giymeye üşenen bünyelerin, hemen hemen her akşam yaptığı, lahana modunda yatmasına neden olan, kişinin de çabuk ısınmasının aksine sanki, donmasına daha bir kolaylık sağlayan yatma çeşidi... gecenin belirli bir saatine kadar, dışarıdan gelinen modda bilgisayar'ın başında oturduktan sonra, iyicene uyku basar, hemen pantolon çıkarılır, pijamanın altı giyilir, ama zaten o bile buz gibidir; kişi onun soğukluğuna alışana kadar, uykunun verdiği sersemlikle, yorganı kaldırdığı gibi dalar yatağa, buz gibi yatağın içinde zaten ısınmaya çalışırken, sabah telefonun alarmını ertelemeye çalışırken uyanmış biçimde bulur kendini. sabah kalkıldığın da ise, ''bu ne lan kazakla yatmışım yaw ben, neyse ziktir et, taha iyi olmuş, geçiririz karpuza pantolonu çıkarız yola'' gibi düşünceler ile kişiye sağladığı çabukluk gibi bir artı yönü de vardır...
gecenin bir yarısı afakan yada karabasan olacağınıza dalalet hal.
tecrübeye yeni bir millet eklemiş olmak. *
kazakistanlı biri ile yatmak ile vuku bulan hadise.
sonuç olarak uyurken terlemek.
bu da ilginç bir cinsel tercihtir doğrusu. *
1.Yazları öldürür, kışları güldürür.
2.kazakistanlı biri ile uyumak.

ilk başta gayet düzgün okunan başlığın ikinci bakışta fesatlıkla okunması. (bkz: resimdeki tavşan mı ördek mi)
Alkollüyseniz olabilir gayet normaldir zira ben içtiğimde ayakkabılarla bile uyudugumu hatırlıyorum kazakda neoluyo.
Sabah dus almis gibi uyanmanizi saglar.
kazak kızı bulmak gerektirdiğinden zor durum.
Uykuya hakarettir.
bir ankara klasiğidir. çok soğuk aman nolcak yatiim böyle der, gece ter içinde uyanır, atletle uykuya devam edersiniz.
gece it gibi titreyerek uyanmaya yol açar lan dışarı -40 derece ev sıcak tamam da ne diye pencereyi açıyon manyak.
kızınca da "üv ıslık ıslık" diyor tövbe tövbe.