bugün

Coğrafya bilgisinin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir yazar beyanatıdır.
koca ülkede bir gün içinde çöktü.
ve ne hikmetse hemen kolektif güvenlik antlaşması örgütü'nden yardım istendi.

yersen.

rusya birkaç senedir kazakistan'ı türkçü politikaları nedeniyle uyarmakta idi.

ve tokayev sayesinde bir nevi kazakistan'a geri dönüyorlar.
Biz burdan götümüzü toplayıp gidene kadar adamlar Doğu ve Batı diye ikiye ayrılır çünkü.
rusça konuşmayana ezik gözüyle baktıkları içindir.
Onların rus kankaları var -gerçi kırgızları bir güzel ... neyse- Türklük bilinciyle Meydana çıkıp dombra çalarak türklük olmuyor. O eskidendi. Herkes kendi cukkasına bakıyor artık.
Ekşi sözlük ten alıntıdır

--spoiler--
tokayev'in 20 bin kişiyi terörist ilan edip, vur emri vermesi sonrası halk sinmemiş; ve bir kadın protestocu açıklama yapmış:
"ülkenin en parlak gençleri yurt dışına gitti. niye? çünkü burada hayat yok.
bizler haydut ya da terörist değil, sadece gösterilere katılan insanlarız.
kazakistan'da büyüyen tek şey yolsuzluk, ülke nazarbayev ailesinin özel şirketine döndü" demiş
--spoiler--

protesto edenler aynı bokun laciverdi demiştir. Yönetim iddiaları teyit etmiş oluruz demiştir. Bence akıllarından geçtiyse bile bundandır.
Onu türkçülere sormak lazim.

Ne olduu laaaa. Hani türkçü idi kazaklar.

Hassiktrellaa.

Hayallerde yaşiyor kurtçuklar.
Kendisini çoğunlukla türk olarak görmeyen rus olduklarını zanneden ve sscb dağıldığı halde rusya'nın arka bahçesi kalan birçok türki devletten biri olmasından sebepledir.
türk birliği diye bir şey yok çünkü. türkiye, onlar için kazakistanla ilgisi olmayan uzakta herhangi bir ülke.
faydası olmayacağını bildiklerindendir.
tokayev direkt rus adamı çıkması nedeniyle olabilir mi acaba?
yardım isteyecek kişi kazak halkı değil, tokayev maalesef.

türkiye ve türk keneşi ile bağlantılı pek çok kişi tutuklandı.
ve bir günlük olaylar neticesinde rusya davet edildi.

türk konseyi'nden dahi yardım istenecek olsa bir günde barış gücü istemek anormal değil mi?

rusya'nın çizdiği yazdığı bir senaryoyu izledik ve zayıf kaldık.
Yüzleri yok. O kadar uyarıya rağmen Kazakistan fetö okullarını kapatmamakta direnen ülkelerden. Kazak büyükelçi adeta günah çıkarıyor.
turan türk birliği falan diyorya bizimkiler youtube de videoları seyrederken farkettim. azerbaycan hariç bizi seven türk devleti yok.
ha bir de pakistan seviyor.

diğer devletler asimile olmuş rus olmuslar resmen bizi sevmiyorlar.
turan türk birliği falan diyorya bizimkiler youtube de videoları seyrederken farkettim. azerbaycan hariç bizi seven türk devleti yok.
ha bir de pakistan seviyor.

diğer devletler asimile olmuş rus olmuslar resmen bizi sevmiyorlar.
kelin merhemi olsa başına sürermiş !!!!!!!!!!!...
bizi arayacak kontörü yokmuş.
çünkü halklar arasında ırk dışında bir bağ yok, adamın sınırlarında süper güç devletler var şimdi türk dünyasıymış falanmış, yemez ama halklar arasında daha yakın ilişki olmuş olsa zaten bir olunca bu kadar devlet ciddi güç olur du, sınırlar kopuk, ilişki bu düzeydeyken, zor.
Kendisi muhtac-ı himmet bir dede, nerde kaldı gayrıya himmet ede.