bugün

Rusya'dan ister bizden istemez.
Coğrafya bilgisinin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir yazar beyanatıdır.
koca ülkede bir gün içinde çöktü.
ve ne hikmetse hemen kolektif güvenlik antlaşması örgütü'nden yardım istendi.

yersen.

rusya birkaç senedir kazakistan'ı türkçü politikaları nedeniyle uyarmakta idi.

ve tokayev sayesinde bir nevi kazakistan'a geri dönüyorlar.
Gurur yapti sanırsam .
Biz burdan götümüzü toplayıp gidene kadar adamlar Doğu ve Batı diye ikiye ayrılır çünkü.
fetöcüyüz diye istememiş olabilir.
edirnenin dışına çıkınca kimsenin siklemediği bi ülkeyiz..sizden ne alaka yardım istesin...
küfrediceniz ama dicem genede..
bu gün kazakistanda seçim olsa..rusyaya katılalımmı dense..yüzde 60 demiyom bak..yüzde 90 ı rusyaya katılak demezsse siksinler aq..bende kazak olsam bende rusyaya katılmak isterdim..bok mu var kazakistanda..mis gibi rusya dururken..
ab ye katılalım dense millet götünü verir bizde..çok görmeyin adamlara..1999 da değiliz fıstık gibi memleket rusya..
rusça konuşmayana ezik gözüyle baktıkları içindir.
hep aynı senaryo berbat leş bir soyguncu ailenin bir ülkenin başına çöreklenip halkı aklınca bastırıp korkutup aç gözlü ve vahşice bu zenginlikleri bal börek yağ ile bol bol yemek istemesinin getirdiği sonuçlar bunlar. halk bu talan artık dur dedi ama o kadar şerefsiz kansız puştların elindeymişki halka karşı gidip rusyayı çağırmak kansız ve adiliğin derecesini varın siz düşünün bir de türklükmüş ha.
gözü çekik ve dombra tımbırtısı dışında türklük falan bir masala hikayeye dönüşmüş. nerede türk devleti var orada talan soygun adi bir yağma var. düzgün bir ülke yok.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.