bugün

Az önce motorumla yolda giderken şu internet döşedikten sonra çizgi gibi asfalt döküyorlar ya ha işte oraya tekerim değdi saklandım salladım yanımda araba var ayağımı yere koydum bı hızla ittim kendimi devam ettim yola ama yüreğim ağzıma geldi. Az daha 70 km ile yuvarlanıyordum.
bunu şiir gibi okumam normal mi?

beynimin aktığını hissediyorum.
Dün gece ilk defa başıma gelmiş olan hede. Kış lastiklerinizi takın ve mümkün mertebe karlı, buzlu yollarda yavaş gidin
(bkz: tecrübe ile sabit)

görsel
görsel

Edit: çok şükür bişeyim yok ufak sıyrıklarla atlattık. Sağlammış tosbağa.
görsel

Üzer. Pek hasar yok ama ilk kazamızdı. %50 %50. Tamponlar değişecek. Ve sağ far takımı değişecek.
ilçe anlamına gelen kelime.
görsel
tabiatı gereği, mübarek olabilen bir şey değil. allah öyle yaratmış.
allahın taktiridir. Tabii sadee bu ülkede olan kazalar içindir bu yorum.
“Kaza” insanların suç, kusur, ihmal ve yanlışlarının üzerini örtmek için uydurdukları bir kavramdır. Türkiye’de bunlar “kaza” sözcüğü ile örtülemeyecek kadar büyük olduğunda “yayın yasağı” kullanılır.
gayet de görünür bir kaza ve o an:

görsel
görsel
Beklenmedik anlarda gelişen , sonu vahim olay. Evet.
ters yönden gelen aracın arabama çarpması sonucu başıma gelen durum bir de utanmadan benim araba masrafını ödeyeceksin dua et kimseye bir şey olmadı yoksa kan parası isterdim diyen tipleri görerek doğuda olmaktan bir kez daha nefret etmemi sağlayan olay.
kazaları düşündüm; iş kazası-trafik kazası; başka var mı, varsa da aklıma gelmiyor.
insanları düşündüm
sonra
hayvanları düşündüm; konuşamadığını, düşünemediğini iddia ettiğimiz ve dönüp buna inandığımız mahlukatı düşündüm; bir serçeyi, pireyi, fili, arslanı, kediyi....
karıncaları en fazla düşündüm; çalışkan karıncaları; beden ağırlığının kat be katı ağırlığı taşıyan; uzun kuyruklarda sabırla ilerleyen; ilerlerken sağıyla soluyla koklaşan karıncaları; dünyanın belki en teşkilatlı yer altı faaliyeti yapabilen karıncaları düşündüm; mevsim gelince yer altından muntazam dehlizler açarak dışarı çıkan karıncaları; minik minik topraktan konicikler; piramitler yaparak aleme merhaba diyen karıncaları.
hayvanlar kaza yapmazlar; kazaya kurban giderler insanlı alemde.
insanlar hem kaza yaparlar, hem de kazaya kurban giderler aynı anda.
hayvan düşünmeyen mahlukat
insan "anthropos esti zoon logon echon" düşünen hayvandır-canlıdır.
övünebilirsiniz;
insan kaza yapar
insan "HAYVAN" değildir.
ben böylesini ne görmüştüm nede düymuştum inanılmaz . http://www.cokmukomik.com...indaki-korkunc-kaza/1327/
Osmanlı Devleti’yle birlikte ele alındığında bir idari birim olarak, Kamu Yönetimi tarihimize 1842 yılında girmiş olan yerleşim yeri.
arapça kökenli bir kelime olup anlamı başa gelen demektir. başa gelen olumlu veya olumsuz her şey. yani türkiye'de ki kullanımıyla uzaktan yakından alakası yoktur. yanından bile geçmez. bizde yüzde doksan dokuz; motorlu tasıtların(hava-kara-deniz) birbirleriyle veya canlı-cansız varlıklarla olan olumsuz bütünleşmelerini anlatmak amaçlı kullanılır. anlamını kıçımızın kenarcığından salladığımız güzide kelimelerden sadece biri.
akşam o kadar eğlendikten sonra çarpılan arabaya görüp "hay amına koyayım" kahkahasına sebep olur.
Dikkatsizlik sonucu aniden oluşan, önceden olacağı tahmin edilemeyen, tedbir alındığında çoğunun önlenebilen, ölüm, yaralanma ve maddi
hasarla sonuçlanan olaylardır. Örn: ev kazası, trafik kazası

http://www.olcaysurucukur...in_amaci_ve_asamalari.php
aristo'da, ilinek.
sabah 8,50 gibi yapmış olduğumuz,(abim ve arkadaşımız) beni şoka sokan ve sağ kaşımın yarılmasına elimin kırılmasına neden olan olay.
annemin ağlayışı beni çok üzmüştür.
davetsiz misafirdir bir de hem sürpirz yapar kardeşim ne olur bir kere de geliyorum desen.
kaza dediğimiz her şey kesinlikle kendiliğinden olan, bizim istemimiz dışında olan bir şey değildir. evrende insansız her şey nasıl durağansa kazanın sebebi de bizizdir. bu yüzden her türlü kazalarda bunu kadere yaslayan cümlelerin kullanılması çok saçma. mesela herhangi bir hastalık kader evet, sonuna kadar hem de. hastalığın bazılarını biz yaratmayız çünkü, kendiliğinden olur. ama kaza öyle değil, adı üstünde bir kere, biri kaza yapar ve sonucundan kendisi sorumludur. bunu bahane gibi başka şeylere itmenin bir manası yoktur. bu sadece kendi vicdanını rahatlatmaktır. tabi o kişi gerçekten rahatlıyorsa böyle bir düşünceye sahip olması * pek de anormal sayılmaz.
ahmet erhan şiiri.

Ne çabuk unuttum
Dağları ırmaklarla ördüğüm geceyi
Ne çabuk unuttum
Nankör ve asi
ipsiz sapsız bir çocuk muydum
Kanımı dellendiren akşam güneşi
Alkol ve tütün
O kadar mıydım
Tek kişilik bir ayak izi
Şehrin sokaklarında dikiş diker gibi
Ve ayyaşa çıktı adım