bugün

%100 suçsuz da olsanız bir çok küfre maruz kalmanıza sebep olacak olaydır. yapılan kazadan dolayı birçok kişinin işe, okula veya başka bir yere geç kalmasına neden olabilirsiniz. yaptığınız kazadan dolayı yolda saatlerce bekleyen kişiler de sizin sağlık durumunuzu hiç düşünmeden annenize, ebenize ve sülalenize küfürler savururlar. tabii ki siz o anda sağlık durumunuzdan başka bir şeyi düşünmediğiniz için o küfürler umrunuzda bile olmaz. aslında çok da önemli değildir.
ne kadar anlatırsan boşadır. başına gelmeden bilemezsin. bu gün öğleden sonra hayatımda ilk kez kaza yaptım. araba perte çıktı sayılır. suç bende kasko yok. sonuç ortada cana gelmedi çok şükür; fakat hız kötü bir şey.
Ulaşmaya çalıştığınız yere geç kalmanıza sebebiyet veren hadise. Korkutur. Baya korkutur.
insan hayatının pamuk ipligine baglı oldugunu gösteren anlık olay..
genelde trafik kazasıdır bu yapılan kaza. mesele elini yakmak da bir kazadır ama kimse ondan kaza yaptım diye bahsetmez.
söz konusu trafik kazası ise yüzde doksanı insanın kendi kerizliğinden olur. ben de yaptım tam bir keriz kazası.
Bir saat önce başıma gelen olay. iğrenç saatler geçirmeme sebep olan bişey. Sil bunu moderatör buda aykırı. Ölüme gitmek de aykırı..
mal gibi iki insan hatasından kaynaklanan bir trafik kazası yaşadım. allah kimsenin başına vermesin. kullandığım araba transit olduğu için bende pek bişey yoktu ama karşı taraf için çok tedirgin olmuştum. allah korusun.
Son zamanlarda hep eşiginden döndüğüm durum. Ya da birileri hafif şiddette çarpıyor. Uğraştırıcı bir süreci var. Araba da mundar oluyor soğuyorum sonra.
son zamanlarda hep eşiğinden döndüğüm durumlardan biri.

mesela çizim biraz komik ama böyle bir kazada sorarım, kim hatalı? bilir kişiler yeşillendirirse sevindirik olacağım.

http://i.imgur.com/sX7uhfU.jpg
bütün günümü rezil eden psikolojimi altüst eden berbat olay. ölseydim dedim.
Can acıtır. Maddi sıkıntı da cabası.
yaklaşık 5-6 senedir son 3 senesini ehliyetli olarak kullanıyorum hayatımda ilk defa kaza yaptım, kötü olması bi yana hayatımın yarısını meslekten dolayı soğuk kanlı olarak geçiren birisi olarak ilk defa şoka girdim

dikkatli olsun ey sözlük, dikkatli.
içimden bir his yarın yapacağımı söylüyor. Böyle bir huzursuzluk, bir gerginlik. Kar da yağıyor. Şirketin verdiği aracın da kışlık lastikleri yok.

Neyse, sabahın sahibi var...
her an her şekilde mümkün olabilecek istemsiz eylemdir.
iki ölümcül kazadan burnum bile kanamadan çıktım üçüncüsünden korkuyorum.

(bkz: Çekirge bir zıplar iki zıplar)
saat 7 sularında az daha yapacağım eylemdi. olmadı çok şükür.

aynı hattın iki dolmuşu üniversite yolunda yolcu kapma yarışındalar, gözleri görmüyor birşey. bizde 60-70 km hızla sağ şeritten seyir halindeyiz. durağa gelirken, dolmuşun hem beni geçme çabası hemde soldan sağa doğru durağa gelme amaçlı önüme ani direksiyon kırdığı için beni sıkıştırdı. az daha durağa giriyordum. kornalar havada uçuştu, kaldırıma teker temas etti. ama o şerefli varlık umursuzca aynı şekilde devam etti.

arkasından o sinirle hızlanıp şunu bir indireyim neymiş derdi diye düşünüp sonrasında ya sabır dedim..
en son iki araba arasına yanaşırken, geriye gelirken küt! sesi geldi. gömdüm direk kafayı arabanın içine geceydi, kapadım farları durdurdum arabayı 15 dakika falan çıkmadım içerden. sonra çıkıp bir şey olmamış gibi girdim eve. yapmamam gerekirdi ama o durumda yapıyorsunuz dostlar.
ilk defa geçen ay kartal sahil'de yaptım. kazaya dair hiçbir şey hatırlamıyorum. tek hatırladığım sedyeden kalkmaya çalışırken birileri ''yat, yat kalkma.'' diyordu. bileğimi kırdım, yüzümün sağ tarafında, sırtımda ve kollarımda soyulmalar oldu, sırtımda zedelenme var, bir yerde uzun süre oturduktan sonra kalkınca feci acıyor. bir de başımın sol tarafı cama geldiğinden dolayı da geçici hafıza kaybı oldu. salı günü kontrol var, umarım en azından alçıdan kurtulurum. kendime geldikten 4-5 gün sonra mobese kayıtlarını falan izledik, bayağı jeneriklik bir kaza yapmışım yalnız. şaka maka gerçekten kötü durum. kazanın stresiyle beraber sizi sevenlerin üzgün halini gördükçe daha da üzülüyorsunuz.
Anasını bacısını sülalesini sikeyim dediğim olay.
Yarrak varmış gibi arabanı yolun kenarına park edersen olacağı budur işde amk.
Gitti sağ arka çamurluk.

görsel
züccaciyede zaiyat vermek kaza yapmaya girerse bir anda oldu, dokanmadım bile, kameraya baksınlar.
hayata bakış açınızı değiştirebilir. daha farklı nefes alır daha titiz bir insan olursunuz.
Sürücü olarak üç kere başıma gelmiş vakadır. Herkesin "hayatın film şeridi gibi gözünün önünden geçmesi" durumu bende gerçekleşmiyor nedense, ki normalde stresli bir yapım vardır. "Hmm ölmedik sanırım" deyip sakince arabadan inip geçmiş olsun ile olaylar devam ediyor bende.
Sıfır aldığım daha 4. ayında olan arabama vurulması hadisesidir, durduğum yerde geri geri gelip vuran öküz oğlu öküz birde yaptırırız ne calalleniyorsun diyip iyice göz kararmasına sebebiyet vermiştir..

istanbulda sıfır araba pişmanlıktır hafif çizilince bile üzülüyoken arka çamurluğun yarıldığını görmek ağlamaya bile sebebiyet verir..
6-7 kez başıma gelmiş hadise. En az 3 tanesi ölümcüldü. Emniyet kemeri gerçekten hayat kurtarıyor.
güncel Önemli Başlıklar