bugün

2015 sonu gibi direksiyon dersinde kaza yapmıştım. istanbul kağıthane civarında direksiyon kursu parkuru vardır o bölgeyi bilenler bilir. Arabayı gayet güzel kullandım, yokuşu çıktım, indim, trafiğe girdim, parkura döndüm 25 metre geri geri park yaptım ve son kısım artık arabayı park edip kontak kapatmak kalmıştı.

Yanımda direksiyon hocam vardı aynadan sağı solu kontrol ederken aynı anda geri geri yavaş yavaş ilerliyodum. O esnada ufak beyaz bir kamyonet bizim arabanın sol aynalığına vurdu geçti. Aynalık yerinden fırlamıştı.

Bu arada bizim araba hyundai i20 idi. Her neyse ufak bir tartışma çıktı aramızda. ama ciddi bir tartışma yoktu ki zaten bizim arabaya çarpan adamın bir hasarı yoktu bizdeki tek hasar da aynaydı. Zaten onu da bizim hoca olaydan 3-5 dakika kadar sonra takmıştı yerine. Bana bir kabahat bulmadılar zaten o ana kadar bir sorun çıkarmamıştım hatalı olan da ben değildim. Olay o şekilde tatlıya bağlanmıştı. Hayatımdaki ilk kazam olduğu için biraz titremiştim ama. O olaydan sonra daha da bir kazam olmadı.
iki defa yaşayan biri olarak beni de kapsar. Gerçi ikisinde de hata karşı taraftaydı, ama ben de biraz temkinli olsam yaşamayabilirdim o vakaları.
arabayı kaçırmıştım 18 yaşımdaydım, daha yeni ehliyet almışım. hayalim erkek arkadaşımı evine bırakmaktı gjkdgjkdglsjlfkf bela gelsin ya.

tam bıraktım. u yapıp döndüm, ara caddeden hızlı bir taksi. aileye haberler, erkek arkadaşımın ağlaması, yanımda olup sakinleşeceğine korkması ve felaket senaryosu gibi tepkiler vermesi. salak yemin ederim. sanki kazayı o yaptı.

ailemden güzel bir hayat dersi sonra. çekiciler geldi soğuk kış günü. böğ. hata %100 karşıda çıkınca bir rahatlama. ama,
arabayı kaçırıyorsanız da yanınızda bilen biri varken kaçırın. net. tek başıma bok beleş bir adamla uğraşırken kaza tutanağı falan öğrendim.
23 yaşındaydım, e5 yanyolda, clio symbol ile savruldum, sağ bariyer sol bariyer tekrar sağ bariyer kendi etrafında spin, istiklal marşı ve kapanış.

araç pert. benim payıma düşen ise mucizevi kurtuluş.
bende değil de babam yapmış 37 sene önce, kaza kurşunu sonrası ben gelmişim dünyaya.
4 kez.
ikisinde ölümden döndüm.
iki hafta önce arabanın ön tarafını market önüne park ederken kaldırıma sürttüm.boyası çizildi azcık.
benimdir.

yola atlayan iki embesili ezmemek için frene bastım. ben durdum ancak arkamdan gelen dolmuş durmadı, duramadı...
25 sene önce evlendim.
(bkz: ben) 12 yaşında köyde arabanın arka stop farını pulluğa çarpmamla paramparça etmiştim.