bugün

ekşi sözlük'te kayıtlı okurların yazar olma yolunda açmış oldukları site. sitede ekşi sözlükle ilgili sorular ve yazar alımlarının açılıp açılmayacağı soruları ekşi sözlük moderatörlerince cevaplanmış.

http://www.kayitliokur.info
günü birlik geyik merkezi haline dönüşmüş proje, moderatorleri bile var.
(bkz: çılgın okurlar)
zaman zaman ek$i modlarını da misafir eden hoş bir oluşum. art niyetsiz sohbet ortamı. severek takip edilesi.
takip ettim ama orada bulunan kimi bünyelerin kayıtlı okur bile olamayacaklarına kanaat getirdim. ha buranın müdavimleri bir kaç adam ulu'ya da üye olmuşlar, hoşgelmişler ama bir kaç tanesi de ekşi diye ısrar etmekte.

hele biri var ki akıllara zarar adamın okuması yok gibi ya da anlaması birazcık kıtımsı. bir şeyler anlatmaya çalıştığım ulu'nun reklamını yaptığım ve ulu sempatizanlığı yapıp milletin tepkisini üzerime çektiğim oluşum ayrıca komik de bir şey var, ulu'yla ilgili "ya boş verin sallayın ekşi'yi gelin ulu'ya" yazım silindi ama silen adam benim gerizekalı olduğumu ima edip laf falan soktu ve sende sil koçum o zaman dediğimde de "hehehe ben genel konuştum" dedi. bildiğin yalakalık yapıyorlar bu sitede.

baş yalaka ise yazar olmuş bile ekşi'de. neyse sonra modlardan ikisiyle sohbet ettik. ben onu da ulu'ya kardeşlik ortamımıza çağırdım. ilginçtir ki zaten bizde yazarmış.
bir şekilde bezip ya da isteyerek ekşi hayallerine veda edip buraya gelmiş insanların da aralarında bulunduğu, şu sıralar geyik amaçlı çalışan çılgın okurların mekanı. *
geyik ortami ve serbest olusum adi altinda eksi modlarini inceden etkileme denemeleri. yaziktir gunahtir. *
şu anda sol frame'i istila etmiş grup.
topluca çaylak olma yolunda ilerleyen grup. liderleri arpacı kumrusuve menfikedi rumuzlu yazarlar. bizi de oyunlarına alet ettiler.
(bkz: geliyorum yanına ya rab)
bu sitede zaman gecirenlerin ve sitenin/siteyi kuranin hicbir iddiasi olmamakla birlikte [yonetimi ele gecirmek falan] ho$ca zaman da gecirilebilmesi ve kendisi vasitasi ile bircok ki$inin ek$i sozluk'te yazar yapilmasi, $ifrelerini unutanlarin, bir $ekilde ek$i sozluk'te yazmaya devam edemeyenlerin bir $ekilde aktif olarak uyeliklerinin/yazarliklarinin devam edilmesi, ek$i sozluk moderatorleri ile bir $ekilde ileti$im kurulmasini (zamaninda) saglamasi ile gereginden fazlasinin yapmi$tir kanimca. hicbir amaci olmayan (kucumsemek anlaminda degil, yani sitenin belli bir amaci yok zaten) bir site bile boyle i$e yarayabiliyorsa bundan daha ziyade ne gibi faydada bulunabilir cok merak ediyorum. kaldi ki gercek amacindan cikan bircok olu$um (ki bunlar sozluk oluyor genelde ve forumsalla$iyor) varken bence hicbir amaci olmayan bir sitenin i$e yarar hâle gelmesi daha evla... evet belki sevgi pitircigi o sitede takilanlar (hepsini nasil genelliyorsak artik), belki "cocuk" (onu da nerden anladilar artik, teknoloji baya geli$mi$), belki go go power rangers (o neyse artik)

ayrica ek$i sozluk'te yazar olmama da vesile olmu$. daha ne isterim bu siteden? oldu olacak altima bir "bmw" ceksin... *
kesinlikle ek$i kaynaklı ve bilgisinde kasten açıldığını düşündüm şimdi.
aslinda ek$i sozluk ile fiziksel bir bagi yoktur. duygusal belki... * bu da boyle biline.
görünce ekşi hayranlarının tespit edilip siteden süresiz banlanması fikrine tekrar dönüş yaptığım site.
ordaki ahmet mehmet'in buradaki ali veli olduğunu söylememe bilmem gerek var mı?..
eksi sozlukle alakasi olmayan, sadece kayitli okurlarin eglence amacli takildigi zaman zaman eksi yazarlarin muhabete katildigi bir site. zamaninda ben de severdim bu siteyi. ne yazikki bazi okur arkadaslarimiz zaman zaman belki de istemeden yazilanlari yanlis anlayip bir sekilde ayar vermeye kalkiyor. sitenin zaten belli kurallari var ve cok basittir. bunlara uyulmadiginda ayar vermek dogaldir ama bazen siteyi sadece kendilerinden baska kimsenin yazmasina musade etmeden isgal etmektedirler. bu durum cok hos degil ve ben bu yuzden sogudum. simdi hala o guzel eglenceli sohbetlerine devam ediyorlar ama ben sogudum. benim sogumam orda yazan arkadaslarimizi bagladigini sanmiyorum ama biraz daha dikkatli muhabet etmeleri gerektigini dusunuyorum kisisel fikrim olarak.
hepsi deli. kendimden biliyorum.
çok güzel düşünmüşsün diyerekten girizgahı yapıyorum... birbirine katlanan, laf sokmadan nefes alabilen ve isteyen herkesi kanka mertebesine ulaştırabilen bir yapıda olduğunu söyleyerek devam ediyorum... her sabah iyi niyet zirvesi, akşamları ağlama duvarı olarak kullanılabilecek, demin de belirttiğim gibi siz laf sokmadıkça sizi kendisinden soğutmayacak forum/chat/hede/hodo ne dersen artık ortamı diyerek son veririm cümleme, ayağımı yere vurarak da uzaklaşırım.
an itibariyle bir mini zirveye ev sahipliği yapan oluşumdur.
seksi oluşum.
durmadan çoğalıyorlar efenim, durduramıyorum. *
ilk günlerinde ekşi sözlük okurlarının sesini duyurma, moderatörlerle görüşebilme ve varsa sorularını iletebilmek amacı ile kurulan bu site zamanla görevini yerine getirdi. artık misyonunu tamamlayan bu site ufaktan bir sohbet ortamı haline döndü, bundan dolayı ki ciddi konuların yanında en has geyiklerde dönmeye başladı bu sitede. tabi sonradan gelenler burayı bir chat ortamı sanmaya başladı ki haklılarda çünkü site görevini tamamladı merak edilen sorular soruldu en yetkili kişilerden cevaplar alındı. artık yapacak pek bişey kalmadı. sitenin kemikleşen bir kadrosu oluştu benimde içinde dahil olduğum ekibe çemkirenler elbette olacaktır olmayada devam edecektir. bazı sözlük yazarları "lan sanaldan arkadaşmı olur? netten arkadaş bulunmaz burası hedö hödö" diyenlerede kafayı gömesim gelir hafiften. ayrıca iti köpeği içinde barındırmaz gelen tutunamaz, tutunamayanada bir yıldız kayar arkasından, sonrada sağda solda siteye çemkirir.
içine yazılası oluşum. güzel bir ortamdır.
harika bir yer. o derece diyorum...
4 kasım 2007 klonların saldırısı ile eksi tüm okurları caylak yapınca bu olusum da lagv edilmiştir. okurların yazmayı öğrendiği güzel bir olusumdu.
güncel Önemli Başlıklar