1. 16.
    anlatan kişi açısından resmen eziyettir.
    -1 ... zall bana hep abi der
  2. 15.
    Ab uyum yasaları çerçevesinde hdplilerin teröre ve terör destekçilerine yardım ve yataklığı suç değil düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendiriliyor. Peki bu yasaları kim çıkarttı kim onayladı ? Zamanın bop eş başkanı şimdinin çakma milliyetçisi olan zat-ı muhterem. Bu kadar yetkisi varken neden hdp'nin yasa dışı faaliyetlerine dur diyecek bir yasa çıkartmak yerine khklarla görevden alıyor ? Suçluysa nasıl aday oluyor değilse niye kayyum atadınız ? Bunu sorgulayınca da terör yancısı oluyorsun bu ülkede.

Kardeşim teröristse terör destekçisiyse aday olmasın partisini de kapatırsın. Ama pardon 2010'da parti kapatma yasası akp eliyle değiştirilmişti unuttum. Hdp seni başkan yaptırmayacağız diyene kadar da birbirinizi yalıyordunuz. Çok seviyorum sizin gibi partizanları iktidarı muhalefeti hepiniz koyun sürüsü gibisiniz. Akplisi chpli, chplisi akpli diyor bunları söyleyince. Çünkü iradeniz yok, çünkü fikirleriniz size ait değil ideolojik saplantınıza sokayım.

Hdp'ye tepki gösterip Kürtlerin haklarını görmezden gelmek de ayrı bir konu ama ona girmiyorum.
    1 -1 ... paralel evrenden dusen insan
  3. 14.
    Şimdi 2 rakamını al. 2 daha koy. Kaç eder? 4. Çok basit değil mi? Hah aynı şekilde seçimle gelen teröre destek oluyorsa kayyımla devlet olaya el koyar. Anladın mı?
    Anlamadın mı? O zaman orospu çocuğu teröristler otoyola nasıl bomba döşeyip üstünü asfalt yapabiliyorlar, destek olmadan bunu nasıl yaparlar diye düşün. Gene de anlamıyorsan içindeki terör sevgisini sorgula.
    Şu bayrak yerlerde çiğneniyorsa, ayağa kalkmayan vatan utansın!
    -1 ... mechul sanik
  4. 13.
    geçmişinde terörle bağlantılı birinin aday olmaması, herhangi bir bağlantısı olmayıp sonradan sıkıntılı işlere girenlerin yerine de yeniden seçim yapılması gerektiği düşüncesindeyim. ama bölgenin durumundan dolayı fazla da bir şey diyemiyorum. yine de israftan, yolsuzluktan uzak durulmalı.
    1 -1 ... hesapkitap
  5. 12.
    haklı olan kayyum atamalarını ayağa düşüren bir anlatım şeklidir.
    böyle gerizekalılar bilmedikleri konularda konuşmasınlar, terör örgütünün ekmeğine yağ sürmüş mal herif.
    2 -2 ... oz hakiki lilith
  6. 11.
    Süleyman Soylu herşeyi açıklamıştır. Devletimizin kararı kesindir.Devletimiz her şeyin en iyisini bilir,bize bu konuda eleştirmek düşmez.Yetkili birimler gereken aksiyonları aldıysa,bizim yapacağımız tek şey hayırlı olsun demektir.
    1 -5 ... lafcimrisi
  7. 10.
    buna anlat:

kayyum olayını mala anlatır gibi anlatmak
    7 -3 ... strawberry blonde
  8. 9.
    hdp'nin pkk ile olan ilişkisi siyaseten inorganik bağ gibi kabul ediliyor. ki bu sayede seçime girebiliyorlar.
    zaman zaman bu seçilmiş hdpliler rahat durmurlar. biz ppk ya göbekten bağlıyız dercesine aksiyon içine giriyorlar devlet de bunun bedelinin bir şekilde ödettiriyor.
    2 ... judas
  9. 8.
    devletimiz gerekli görmüş ve atamıştır.hayırlı olsun.
    3 -5 ... lafcimrisi
  10. 7.
    Seçimden önce aday kişilerin ne olduklarını bildikleri halde aynı partinin kazanacaklarını da bildiklerinden "ulan şimdi biz bunları aday yaptırmazsak başka partiye kayarlar" diye düşünüp güzel bir plan oluşturdular bu kadar.
    Edit; malın kapasitesi yetmeyebilir yetenler anlasın amq.
    4 -3 ... mlhaycck