bugün

Hisarcıklı bir yörük olarak,

AKP mitinginde ıstırırım, yalarım diyen amcadan çok utandım mesela. Ya da her seçimden sonra haritadaki sarılıktan çok utanıyorum.

Kayseriyi bu duruma getirenlerin allah bin belasını versin.
olmayan anlardır, bir kayserili olarak, asla utanacak bir iş yapmam, utandıranlar oluyordur elbet ama onları da sağa sola yazıp reklam edemem, kimse kusura bakmasın gadasını aldıklarım.
crazy dance in kayseri izlenildiğinde. *
olmayan anlardır. kayserili olmak ancak insana gurur verir. helede yillisiyse, yillisiyim demek dahada bi kabartır insanın göğsünü.
"crayz dance in kayseri" videosunun izlendiği anlar. normal görünümlü adamların tam manasıyla çılgınca dans etmeleri, hele sonradan giren turunculu gencin ortalığı koparması görülmeye değer. esasında video altında kayserililerin yorumları görülmeye değer.
"bunlar kayserili olamaz olum bunlar ancak sivaslı ya da yozgatlı olabilir" diyerek durumu kurtarmaya çalışırlar ama nafile. bu crazy dance kayseride.
öyle bir an asla yoktur.

böyle bir başlıgı dünyasında hisseden bünye ancak çakma kayserilidir ve açsındır kıçından utansındır. kayseri li çalışır kendisini bankaya satmaz, özkaynaktır %90 ı, kriz geldiginde peşin satan esnaf diye resmedilen adam işte kayserili adamdır, kredi almadıgı için krize güler geçer.
kayserili olmak ayrıcalıktır, utanılası bir şey değil. herkese nasip olmaz...
-simit ne kadar?
-20 kuruş.
-bana ne kadar olur?

kayserili olduğuma mı yoksa türkiye'de yaşadığıma mı utanayım diye çok düşündüm, hükümete sövdüm. eser kalmadı kirden.
Türkiye, Ermenistan maçınının kayseri'de oynanmasının gündeme geldiği sıralarda şehir genelinde ermeniler kayseri'ye gelemez şeklinde imza kampanyalarının başladığı anlardır.

kayserili değilim.
abdullah gul 11. cumhurbaskani secildiginde yapilan kutlamalar. hani gormemisin seyi olmus misali...
malesef benim hemsehirlilerim hava atmaya bayilir, gorgusuzlukde fazla sinir tanimazlar.
o gunku kutlamalari hatirladikca sersemler sanki diger illere nazire yapiyorlar.
güncel Önemli Başlıklar