1. 1.
  yakayı ele veren babadır. kızın tüm erkek kardeşlerinin tehditlerine rağmen babasının tehditlerine rağmen şikayet etmiştir.

  https://www.superhaber.tv...tecavuz-etti-haber-249476
  1 ... updullah avici
 2. 2.
  Icimiz karardı bu ne be dakka başı paylaşmayın bunları.
  1 ... schmelzer
 3. 3.
  bu davada tecavüzcü babayı "komşular duymasın" diye savunan anneyi ve "evlenemeyeceğiz" kaygısıyla kızkardeşlerini suçlayan erkek kardeşleri görünce duygulanmamak elde değil. çünkü bu durum kendisine zulmeden, katleden, soyup soğana çeviren, iten kakan, dış güçlere peşkeş çeken, yani hiç durmadan insanını beceren bir devleti her ne pahasına olursa olsun savunan bir halkı hatırlattı ve adeta "helal olsun size be" diye haykırasım geldi...
  yanisi şu: şikayet edilen ahlaksızlığın ve karaktersizliğin sorumlusu dış güçler, din veye dinsizlik, uzaylılar, şu veya bu değil; Nazım'ın vaktinde dediği gibi "kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!"
  3 ... baftan
 4. 4.
  insan öz kızına... Onu geçtim 9 yaşındaki bir kız çocuğuna...

  Nasıl bir şerefsizlik bu...

  Cidden aklım ermiyor...

  Bu nasıl bir hasta zihniyettir...

  Buna ne sebep oluyor. Buna mantıklı bir açıklama bulmaya çalışıyorum. Bir insanın bir çocuğa cinsel ilgi duymasının sebebi..

  Elbette toplumun bunda bir etkisi olmalı her psikolojik rahatsızlık gibi.. sebebi yoksa çocukken verilen yanlış cinsel eğitim mi...

  O insana ağız dolusu küfürler etmek o insanı bir kaşık suda boğmayı o kadar çok isterim ki. Ama bundan önce sorunun kaynağı nedir. Bu meseleye karşı fikir yürütme ihtiyacı duyuyorum.

  Temelinde kesinlikle narsizm var. Bir insan kendi yaptığı davranışı hakkı olarak görmez ise bu davranışı yapmaz. Sonrasında derinlerde yanlış bir cinsel eğitim olmalı. Henüz kızı yaşında iken bir kişinin cinsellik kavramını çocuklar ile birleştirebileceği bir anı. Yani bunu bir norm olarak görebilmesi için. Bunu etik değerlerine katabilmesi için. Aşamadığı bir tranva. Benim fikrimce bir kişi böyle bir işe kalkışması için çocuk yaşta bir istismara yada yönlendirilmeye maruz kalmış olmalıdır. Ve bu nasıl olur demeyin. Kendi çocukluğumu hatırlıyorum da. Çocukken mahallede çöpler arasında porno CD leri bulurduk. Falan filan. Ya da daha orta okul çağında iken sınıf arkadaşlarımız hakkında fantaziler türetirdik. Bunun sebebini 70 lik adamların 20 lik kadınlara ilgi duyması ile aynı sebebe bağlıyorum. Hayatlarında bir dönemde içlerinde bir ukte kalıp bunu her dönemine yayma çabaları. Buna ne neden olabilir. iradesizlik. Yanlış cinsel eğitim. Tabular ile baskılanma ve kendini ifade edememe. Toplumdan dışlanma.

  Böyle bir sapığa empati kurmak istemiyorum. Fakat gelecekte başka küçük kızların da hayatı kararmasın diye bunları düşünmeye mecburuz.

  Böyle bir olay yaşanınca çok üzülüyorum. Ve sebebi ne olabilir diye düşünür iken buluyorum kendimi.. kesinlikle alt metninde bir tranva olmalı. Onun ile aynı dönemde yaşamış kişiler ve aynı şeylere maruz kalmış kişilerin yapmayıp onun böyle bir şeye kalkışmasında bir alt metin.

  Tabi suçlu ile empati kurmam onun cezadan yırtması gerektiğini düşündüğüm anlamına gelmez. Bir hata yapar isen en ağır bir şekilde bunun cezasını çekmen gerek. Ama gelecekte.. başka kızlarımızın da başına böyle işler gelmemesi için bu empatiye mecburuz. Rehabilitasyon sistemimizi geliştirmeli ve insanların kendilerinde bir sorun olduğunu hissettiklerinde buna çözüm aramalarını normal bir şey gibi sunmalıyız.

  Belkide böylece insanlığa iyi bir şeyler yapmış olmanın verdiği huzur ile daha rahat bir uyku çekebiliriz. Mutfakta böcek görünce öldürmek günü kurtarır. Ama o böceğin yuvasını yok etmek yarını da kurtarır.
  2 ... uzay muhtari
 5. 5.
  baba 20 yıl boyunca tecavüz ediyor. erkek kardeşleri evlenememe korkusundan şikayeti geri çek diyor. hadi onları geçtim de annesinin kızının yanında olmaması çok acı. bir de üstüne sus komşular duymasın ne demektir ya. allah ıslah etsin sizi inşallah.
  4 ... ksilem
 6. 6.
  gündemden düşmüştür.
  ... updullah avici