1. 1.
    kayseri de ilkokul öğrencilerine dağıtılan +18 lik hikaye kitabıdır. neyse ki öğrenciler okumak üzereyken toplatılmış.

kayseri de öğrencilere dağıtılan skandal kitap

http://www.sondakika.com/...gunsuz-ifadeler-10626282/
    3 -2 ... kafam bir milyon
  2. 2.
    dindar nesil böyle bir şey demek ki.
    8 -2 ... the unlucky irish clover
  3. 3.
    Milli eğitim sistemimizin ne halde olduğunu göstermesi bakımından ibretliktir. Ahlaklı nesilleri böyle yetiştiriyorlar artık.
    6 ... royall stars
  4. 4.
    Kızın vermesine rağmen becermek yerine 31 çeken adamı anlatan kitaptır. Hal bu ki adamın kızı yaslayıp çatır çutur becerdiğini falan anlatsa pek de sıkıntı olmazdı.
    7 ... sacma sapan konusan adam
  5. 5.
    eğer doğruysa bu ülkeden umudu tamamen kesmek için harika bir sebeptir.
    5 ... selfcontrol
  6. 6.
    En heyecanlı yerde kesilmiş.
    18 -3 ... gozlerinmeyhanesi
  7. 7.
    Akp döneminde yaşanan rezilliklerden birisi sadece. Kim bilir bizim bilmediğimiz ne rezillikler var da üstünü örtüyorlar. Ürpermedim desem yalan olur..
    9 -1 ... black metal dinleyen yazar
  8. 8.
    (bkz: Az Bilinen Efsane Duyarlar)
    7 ... bize de mi caylak
  9. 9.
    gerçekten de en heyecanlı yerde kesilmiş. gösterip elletmemek gibi.
    7 ... mithranin yemini
  10. 10.
    Daha önceden de bir ders kitabındaki karikatürden dolayı buna benzer şeyler yaşanmıştı.

Edebiyat, sanat alanlarında bu tarz şeyler var. Taraf değilim ancak bir iş yapıldıktan sonra ya yanlış oldu deyip tekrar başa dönme meselesindeyim.

Az çok yazı Çizi işiyle uğraşanlar bilirler. Bu işler ekip işidir. işte ne bileyim yazarı, editörü, dizgicisi vs vardır. Birden fazla yazarın olduğu kitaplarda özellikle ders kitaplarında bir komisyon olur.

Önsöz olayında ise kitabın okunmadığı çok bariz. Efendim dağıtılacak olan kitap için bir önsöz gerekiyor. Kalemi kuvvetli olan biri yazsın, mantığında oluyor.

Baskıda da görülüyor finanse edenler işin sadece maddi yönünü karşılıyor. Buna benzer olaylar Anadolu'daki kültür sanat etkinliklerinde de oluyor. Bir sanatçı geliyor oranın yaşam tarzına göre ters giyiniyor veya ters bir cümle ediyor ki onlara göre hemen başkanı tefe koyuyorlar. Ya başkan ne diyor bu? Veya özellikle tiyatro oyunlarında buna benzer sahneler çokça yaşanıyor.
    1 -1 ... sessiz geveze