1. 1.
  geçtiğimiz zamanlarda köprü yüksekliği 4,5 metre olmasına rağmen üstünde 5 metrelik dözerin bulunduğu tır şoförünün kafasını eğerek geçmeye çalıştığı fakat bunu başaramadığı köprü. büyük bir şiddet ve ivme ile vurduğu köprü 43 derece 12 dakika haydarpaşa yönüne doğru yamulmuştur.kaynarca halkı köprünün girişine demir halatlar engeller konulsada köprüden karşıya geçmeye devam etmiştir. bunun üzerine köprü yıkılıp yerine yüksekliği 6 metreden çok olan köprü yapılmıştır. köprü o kadar dik olmuştur ki her gün yaşlı insanların üstünde dinlenirken görmek mümkündür.
  (edit:ayrıca köprü hasarlı iken yıkılır diye üstünden geçmeyen insanların altından karşıya geçtiği bizzat şahsım tarafından görülmüşütür.)
  ... move!rat
 2. 2.
  merdivenleri dilenciler ve seyyar satıcılar tarafından parsellenmiştir.
  her metre karesine 2 seyyar satıcı 1 dilenci düşen üst geçit
  örnek vermek gerekirse alt kaynarca tarafında tam ortalarda kucağında küçük çocuğuyla takılan bayan "sen bu cocugu alet ettıgın sürece kuruş vermem" dememe rağmen her geçişimde mama parası istemektedir.
  ... hekemen
 3. 3.
  köprünün sahil tarafındaki şeritinin dar olması sebebiyle e-5 den ankara istikametine giden araçlar için oldukça tehlikeli olduğu gözlemini edindiğim taşra mevkii.
  ... kustah